• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha inžiner je polugu dobro skonstruiral,ak malo bolje pogledaš navoj je na vrhu,al majstori nisu ušarafili plastičnu kuglicu ko na proteznici...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Istina, ali meni se svejedno ne sviđa smještaj te poluge, da je barem onakva savinuta ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Misliš ko na modelu 7340?Da možda je bolje ipak je višlje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kaj ja znam koji je model, to se može na svakog ugraditi.
Ovakva

 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,440
Vidim da su meštari tu na forumu, htjeo bih da pitam?
Još jedno 7-10 dana da završim ovo oko sijena, trebam skidatri boš pumpu, trebam je nositi majstoru. Imam problem, baca mi gorivo na preliv, a i ulje mi baca na deklu, više mi troši boš pumpa ulja nego motor.Za preliv, sam stavio, kateter, med, rečeno, oću reć, natako flašicu, al mi ovo smeta što bali po motoru, nemam probleme sa paljenjem niti sa vučom.
Sad me interesuje, kad je skinem jel trebam obratit pažnju na uzupčivanje, imal kakva caka, jedan mi majstor reče da je nemogu pogrešno uzupčiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Možda ti je problem AC pumpa, ali ionak ti ostaje problem ulja tak da skidaj, ali napomeni bošisti kaj se događa.

nemožeš ju pogrešno postaviti jer je između pogonskog zupčanika i pumpe jedna spojnica koja paše samo tak i nikak više.

Ti samo zabilježi na blok i kučište pumpe gde je bila da nebi zakrenul u ranije ili kasnije paljenje na zarezima koji tome i služe.
I stavi obavezno novi O-ring kod motaže pumpe.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,440
Muhać, mislim da nije do AC pumpe, znam da se nećeš ljutiti, kad budem je skido ćut čemo se na P:p.
Samo mi će biti problem onaj treći šaraf, izmedju bloka.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nije problem ni onaj šaraf odozada. gesora 17, zglob i dugački nastavak i ide bez frke.

Ovak izgleda spojnica o kojoj pričam

 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,440
Muhać, hvala ti, važi čujemo se kad budem radio.
Daj, ako bi išo gdje na južni Jadran, na odmor, bliže ti je preko Bosne, samo malo da svratiš!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ovo ljeto bi moglo jedno kružno putovanje bez cilja pasti, čujemo se ako do dole završim.

Ako zapneš oko skidanja ili postavljanja pumpe tu smo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,255
Muha, dojdi i malo u moj južni kraj.
Ima puno motora i pumpi za mijenjati :D:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Gogo, kak je ta kabina, na traktoru s oglasa, grda...

To su ukusi,meni je svakako najbolja,i htel bih imati tak nešto na dvoru...

Kad si ti s svojim delal kak da po jajcima voziš :eek::

Slažem se, ali večina njih tak izgleda nakon par tisučaka.

Hehe,samo sam ja bil drugi vlasnik,veći dio tih sati je netko drugi napravil...
Na ovom 5245 ima stvari koje na tim satima ne smiju tak izgledati,hrđe koja ne bi smjela biti tam gdje je...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,255
Po čemu je najbolja, ne kužim?
Manja je i neudobnija od one 6-kutne, a pogotovo je teže gledati na bočna ogledala, radi refleksije ravne šajbe.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni isto na 5211 ne stoje te udobne izolirane kabine dok na 6245 i 7245 i 7745 da taman ko budali šamar.

Valjda zbog dužine i glomaznosti traktora.


Ova mi se sviđa.
images_11.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,255
Pa ta kabina je manja one 6-kutne. Izolirane su jedna i druga.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ova manja je bolje izolirana,i tiša,ima tapacirunge po svim površinama i stupovima kabine,skriveni su amortizeri vrata ( kojih na 5211 sa širokom kabinom ni nema),ima grijač zadnje šajbe,a to kaj je manja je samo uvjetno,uža je sa svake strane za 4 prsta,troje ljudi se komotno vozi unutra... Treba probati sjesti u nju...
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
forumaši kolko ulja ide u diferencijale zadnje na 5211, nisam to nikad menjal a stari je zaboravil kolko ide u nutra od zadnje promjene, i kakvo ulje da naslijem unutra(predpostavljam hipenol)?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,255
Misliš na bočne reduktore?

Donji čep ti je ispust, a čep za ulijevanje, ak je na sredini, ti je ujedno mjera nivoa ulja. Ide oko 2 litre u svakoga (ugrubo).

Ide hipenol. Ak hoćeš malo utišati zupčanike, nalij SAE 140, 220... (ja sam u Štorea ulijal ulje SAE320).
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
ok, tak sam i mislil da je... ma nema potrebe dosta je hipenol, ne ružiju zupčaniki tak da nema potrebe....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad več mjenjaš tu ulje u reduktorima odma si ga promjeni ako več nisi u kučištu puža volana,ide isto hipenol 80-90,ide ga 1.8litara.
 
Na vrh