• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne sjećam se vise mislim da da i 4 oringa gumena koja idu naknap.:confused:
Možda je netko nedavno slagal pa ima slike ili se točno sjeća ja kad sam slagal nisam slikal.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Možda je semering prstenasti a ležaji za vodene uvjete ? Možda bi moglo gumeno crijevo sa dva nepovratna ventila glumit vodenu pumpu ?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Šteta kaj nisam znal za te načine brtvljenja do danas.

Neki dan sam imal takvu kemiju da bi spasil jednu vodenu pumpu od jedne hrđe ....Čak sam i pakung kod tokara delal

Ja kad sam zadnju popravljal je izgledala točno ovak.
Pod 2 ti je čahura o kojoj ti Želko pripoveda.
Pod 4 pakung kojeg ti očito nisi ugradil.
Pod 20 je semering koji se nalazi iza lagera (znači sva voda mora proči kroz lagere da bi on zabrtvil, naravno, ako u onu rupu od ispod čep nabiješ).

Jedino ako se nekaj u zadnjih 5 let promjenilo



how to take a screenshot on a pc
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Točno Muhač ja sam zadnju slagal još je bila Juga pa sem počel sumljati u moju senilnost no mislim da je kolega Oficir uprešal pakung samo je i on zaboravil sad se bude podsjetil !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da na slici se vidi taj komad (pakung) al da me z bićem mlatis ne bi se sjetil jesam ga mjenjal ili nisam možda i jesam jer uvijek kupim set u kojem je sve za zamjenu osim vratila.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ma garant jesi pakung i ležajevi i čahura su najbitniji a pakung je najje,,,,zato kaj ga moraš pažljivo ugraditi da ne strada grafit ili :icon_hang:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kolko košta taj set?
Jel su unutra i ležajevi, peraja i čahurica?
Kolko je samo osovina posebno?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne sjećam se cifre seta davno sam to kupoval i slagal.
Osovina je bila jako skupa tad mislim daje nekaj malo vise od 200kn.
Sada vidim da u trgo agenciji pumpa za zetora Kosta 300 kN,samo Čija je???
Koje kvalitete?

Naisel sam na ovu stranicu vin prvom i cine mi se OK Jel netko ima iskustva sa njihovim proizvodima?




Muha
Nije peraja lezaji i ostalo je.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
280, Vin promova.
Set za reparaturu košta 75 kuna bez osovine, peraje i ležajeva.
To danas samo bedaki i šlrtice popravljaju, čak bi se i ja počastil s novom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pustimo sad pumpe vode od Vin proma. O tome smo se več napisali i ustanovili da nisu loše.
Garancija 2 godine, a vjek trajanja ovisi dali ima antifriza ...... Uglavnom toliko potraju, a poneke i duže.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Misliš da vredi te novce i da bu trajala duze vrijeme?
Da ju idem sada reparirat samo bi kupil pakung u dućanu za traktorske dijelove a semeringe i lezaje bi uzel u jednom dućanu lezaje koyo a semeringe austrijske proizvodnje.
Peraje na svojoj nisam mjenjal jer su bili ko novi neoštećeni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
U svakom slučaju.
Odeš kod Vinka i rečeš mu da sam te ja posla, garantiram popust u iznosu minimalno 25 %
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Zetor 5211 zvuk u diferencijalu

Pozz za sve fanove, ima pitanje u vezi Zetora 5211 cini mi se da dolaze cudni zvukovi ili zujanje u diferencijalu ili bocnjaku? pa ako ima netko iskustva neka mi kaze... Unaprijed hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Možda nema ulja, jel si nedavno kontroliral ili mjenjal, ako jesi koje si natočil?
Da ti možda ti zvukovi ne dolaze od guma, na kolko su napumpane, kolko su poderane, ko je proizvođač?
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Ulja ima, gume su nove Cultarove... Ali dolazi iz diferencijala i cini mi se da ima malo lufta u diferencijalu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Samo sam se malo šalil :icon_wink:

Jel se čuje jače kad je zadnji kraj traktora opterečen naprimjer tanjuračama?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Za početak podigni lijevu stranu u zrak pa probaj u petoj, a onda desnu.
Usporedi dali ima razlike i probaj točnije utvrditi odakle dolaze zvukovi.
Usput kad je u zraku probaj dali imaš lufta na ležajevima reduktora (primiš za kotač, a odozdo ga guraš nogom i klimaš)
 
Na vrh