• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

toma

Novi član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
18
Imam jedno pitanje vezano za servo volan na zetoru. Naime trebal bi nadolijati ulja u onu posudu za ulje ali sam u dilemi koje ulje! U posudi nije ATF,mislim da nije ni hidraol! Sad me zanima kako prepoznati koje ulje je u sistemu,sta ako pomijesam dva razlicita ulja? Ulje je bez specificne boje ili mirisa!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mislim da on ne dimi toliko zbog nule na termometru, koliko zbog nule u radnim satima. :)

Preštelaj mu ventile i dizne, zamjeni ih ako su loše. To će mu pomoći, al ne mnogo jer on je već zrio za generalku.

moj 5011 dimi plavo kao lokomotiva od kako je generalka napravljena,prije nekih 5000sati,cak i dok je topao,ujutro kad je hladno bljuje bijeli dim, a ima snage,i ne potrosi ni deci ulja od izmjene do izmjene!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Moj Zetor 6245 dimi plavo kad se upali po hladnom i onda nekih 4, 5 minuta dok se ne zagrije. Ja mislim da je to do boš pumpe jer nije dirana otkad je traktor kupljen znači nekih 25 godina. Ali ne vidim problem u tom jer traktor kad se zagrije sve radi normalno i ne baca uopće dima.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
E tako i kod mene na 5211. Traktor normalno ima snagu, super isto pali bez obzira na sate, ulje isto ne troši tak mislim da će još dugo bez generalke, nego nikad nije išao plavi dim nego bjeli ili crni, a et kako je boš pumpa bila kod majstora sada kako je zima dimi plavo 4-5 min.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,504
Imam pitanje: sada kako je zahladilo palio sam zetora 5211 i jako je dimio plavi dim tjekom palenja i kada je upalio još jedno 5 min je tako dimio, znači punim auspuhom je dim išao, tjekom palenja je bio u štali toliko se zadimilo da da se nije moglo vidjeti dok nisam otvorio kapiju. Traktor ima 10250 radnih sati i ove godine je bila boš pumpa na reglaži, zašto je bacao toliki dim to se prije nije dešavalo?
Kad se traktor malo ugrije nema više toga dima.
5 minuta :icon_eek:
Puno je to sati, ali ako je upalil normalno, bez mnogo alnasanja, onda bi trebalo malo poraditi na dizama ako nisu bile na štelanju.
Kolko je koštala reglaža boš pumpe?

Imam jedno pitanje vezano za servo volan na zetoru. Naime trebal bi nadolijati ulja u onu posudu za ulje ali sam u dilemi koje ulje! U posudi nije ATF,mislim da nije ni hidraol! Sad me zanima kako prepoznati koje ulje je u sistemu,sta ako pomijesam dva razlicita ulja? Ulje je bez specificne boje ili mirisa!
Najvjerojatnije je hidraol.
Ako je žute boje onda bi trebal biti (ATF je crveni).

Najsigurnije bi bilo da ga ispustiš i zamjeniš jednom vrstom, ali ako se nema penez, sa nadoljevanjem hidraolom nemožeš pogriješiti ako je to kaj je unutra žute boje.
Ako je crvenkasto onda nadolij ATF
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Dizne nisu nikada dirane samo je boš pumpa bila na reglaži mislim da cjena reglaže bila 900-1000 kuna na crno rađeno.
Pri ovoj temperaturi do -5 upali od prvi puta ako se malo duže drži da vergla.
Ako mu nesmeta što tako dimi nebi ništa dirao zato što mali ide ko lud bez ikakvih kavarova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,504
Svejedno ti njemu daj dize pregledati jer ako koja nevalja to nije dobro za motor za ubuduče.
Ventile malo preslušaj i očisti usisni filter i usisnu granu i to bu još išlo.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Imam pitanje,nedavno mi je zetor počeo iskakat iz brzih brzina u ler, znači mala ručica desna iz gornjeg položaja... šta da radim, šta? Dosta mi strm ulaz u dvorište, skoro opet ženini tulipani nadrapali
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To se ne isplati popravljati .
Stegni ručnu za dva zuba pa budu zučanici stalno napeti ..a i :lol.: tulipani budu sigurni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,504
Mjenjaj ženu ili zaveži armiračkom žicom ručicu.

Utvrđivače kupuj samo orginalne češke i moli boga da nije problem negdje dublje u getribi jer ovo je mačji kašalj za zamjeniti.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pa čitao malo teme o Zetoru i našao na par mjesta da ima za njih djelova u svakoj trgovini..citiram, u svakoj trgovini..... bio tu u lokalnoj trgovini i teta blijedo gleda.... u Kauflandu imaju neke utvrđivače ali za kolače...ne za Zetora...e sad ga hebi...
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
Pa čitao malo teme o Zetoru i našao na par mjesta da ima za njih djelova u svakoj trgovini..citiram, u svakoj trgovini..... bio tu u lokalnoj trgovini i teta blijedo gleda.... u Kauflandu imaju neke utvrđivače ali za kolače...ne za Zetora...e sad ga hebi...

bas sam se dobro nasmijao u ove kasne sate zbog "utvrdivaca " za kolace:(rofl):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Pa čitao malo teme o Zetoru i našao na par mjesta da ima za njih djelova u svakoj trgovini..citiram, u svakoj trgovini..... bio tu u lokalnoj trgovini i teta blijedo gleda.... u Kauflandu imaju neke utvrđivače ali za kolače...ne za Zetora...e sad ga hebi...

Jel i ti ispuštaš gorivo i stavljaš rezervar i hladnjak na toplo prek zime?
 

Najnoviji postovi

Na vrh