• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245

is2405

Novi član
Tu od
5 Stu 2009
Poruka
10
Re: zetor 6245

temperatura se digla mislim da nije bila na crvenom,al da se sve parilo je.moja greška!malčao sam još malo po noći,i znaš kako je još ću to pomalčat onda sutra perem kiler. i drugi dan operem kiler dolijem vodu(jer mi je izbacao antifriz) i kad dodam gas baca vodu na čep kilera ko lud.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: zetor 6245

jel to radi zagrijan ili hladan? ili nema razlike?
 

is2405

Novi član
Tu od
5 Stu 2009
Poruka
10
Re: zetor 6245

kako se podešavaju ventili na zetoru 6245(mislim najjednostavnije za laike,redosljed,zazor i sve ostalo) HVALA !!!
 
A

ajeto

Guest
Re: zetor 6245

Vidiš meni je na 4718 bio u pitanju čep. Ja dolijem vodu i sutra već fali. Osim toga on uvijek izbaci višak. :D
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Ne..susjed mi je prije 2 mj kupio 6245 ali kako kaze, za njemacko trziste je..93. godiste je, zadnje gume su mu 30 cola i ima jos jedan mjenjac koji ima svrhu jos jednog reduktora..tako da s tim mjenjacem ima 4 grupe i 5 brzina+rikverc..
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ne..susjed mi je prije 2 mj kupio 6245 ali kako kaze, za njemacko trziste je..93. godiste je, zadnje gume su mu 30 cola i ima jos jedan mjenjac koji ima svrhu jos jednog reduktora..tako da s tim mjenjacem ima 4 grupe i 5 brzina+rikverc..

On ima mjenjac kao sto ja imam na 7745 PLUS, znaci ima standard brzine 10 naprijed ( 5 brzih i 5 sporih ) , i taj sporedni mjenjac mu je kao kod vecine preko njega ima sve te brzine u rikverc... Znaci ima 10 + 10.. ona 2 rikverca su mu ukinuta, zbog ovog mjenjaca..

Kolko tolko sam objasnio, ako neko ima laksi nacin :blackeye

A sto se tice tog kao sto je one rekao ˝Njemacko trziste˝ uredu je to, samo je razlika u dvije brzine i neznam kolko u kvaliteti mjenjaca.. Imao sam i ja takve sa, ja njih zovem Njemackim mjenjacima i razlika je sto su 2 i 3 brzina promjenile mjesto ,. Ostalo je malo i meni nepoznato..
 
Posljednje uređivanje:

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Kuzim ja to sve, al ovaj ima bas ovak kak sam ja rekel...evo da pojasnim malo bolje:
Veliki mjenjac(5 brzina+rikverc)-brzi hod(dodatni mjenjac je iskljucen)
Veliki mjenjac(5 brzina+rikverc)-spori hod(dodatni mjenjac je iskljucen)
Veliki mjenjac(5 brzina+rikverc)-brzi hod(dodatni mjenjac je ukljucen)..i tu ispada po brzini kao radne brzine tj. brze brzine su mu kao "prepolovljene"
Veliki mjenjac(5 brzina+rikverc)-spori hod(dodatni mjenjac je ukljucen)..sad su mu tu spore brzine "prepolovljene" i te su mu kao puzne brzine...jedva da se mice kak sporo ide..
budem ja jos poslikal to da vidis
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Kuzim ja to sve, al ovaj ima bas ovak kak sam ja rekel...evo da pojasnim malo bolje:
Veliki mjenjac(5 brzina+rikverc)-brzi hod(dodatni mjenjac je iskljucen)
Veliki mjenjac(5 brzina+rikverc)-spori hod(dodatni mjenjac je iskljucen)
Veliki mjenjac(5 brzina+rikverc)-brzi hod(dodatni mjenjac je ukljucen)..i tu ispada po brzini kao radne brzine tj. brze brzine su mu kao "prepolovljene"
Veliki mjenjac(5 brzina+rikverc)-spori hod(dodatni mjenjac je ukljucen)..sad su mu tu spore brzine "prepolovljene" i te su mu kao puzne brzine...jedva da se mice kak sporo ide..
budem ja jos poslikal to da vidis

Bas me to interesuje kako na slici izgleda...

Ovako to kod mene izgleda..

slika-1213-2011-08-1312953620-velika.jpg


slika-1213-2011-08-1312991171-velika.jpg
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Kak mislis zrakom?:scratch

Lijepo, ali tesko za objasnit..

Evo pogledaj na ovom videu, sta se desaje kad to imas..

[YT]v=kWi9jcAGMhY&list=FLUMVEf6kaZIw&index=109[/YT]
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
čuje se po zvuku kak prešalta dal ubaci u prepolovljenu brzinu ili direktnu,to s kvačilom radi kolko sam primjetil ili s ručicom nekom jer nkj s rukom radi lik dok tak prešalta al negde s lijeve strane je ta ručica bar mislim kolko sam skužil ja dok sam video gledal
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Moguce, ali od mog suseda se nemre tak saltati u voznji..moras stati da ga stavis u "radni" ili "puzni" reduktor
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ne velim ja da on stavi u radni položaj nego da brzinu prepolovi a to se veli da mu se da power kužiš :)
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ta rucica za polovljenje je ista kao kod vuce prednje kad ukljucujes, i povlacis je gore i polovi brzinu. Stim da je nece poloviti u slucaju velikog zora masine, treba imati osjecaja kada poloviti..Inace vrlo dobra stvar a nije komplikovana..

Aja sam imao isto tako na 6711-Sgorbati, na njemu sam imao kod kvacila papucicu i preko nje polovi isto tako brzine..I tad je u pitanju zrak..:supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh