• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Dok sam malčiral grana mi pomotala šipku šta podiže automatsku kuku i kad sam spustio malčer ta šipka mi potrga iza matice i pomota ovu od ručne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Otkopčaj ju napred, skini rascjepku i izvuci cijelu van.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ima ko sliku gdje se kopča feder od ručice uključivanja prednje vuče ? Ispod kabine.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Jucer smo sve stavili skupa, dotegnuli glave na 22 kile i ostavili do danas. Danas jos provjerili srafe na 22 kile, postelali ventile i upalili, traktor radi ko vurica! Nakon tri minute rada na ler gasu navlazila se grana na spoju( šelni) sa vanjskim loncom, nakon tri minute to se posusilo i dalje je bilo suho! Traktor je radil i vozili ga dva sata i sve suho! Dal dolazi do nekakvog kondenzata ili koji je uzrok toga!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
To se valjda navlažilo od neizgorenog ulja na malom gasu.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
364
To ti je normalno, uvijek se stvara vlaga u motoru dok se ne zagrije tako i u auspuhu pa tu gdje ne dihta dobro se malo vidi. . Tolko o tome kako je dobro za motor kad se izvadi termostat.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nebi se štel mešat, al' mislim da si se ti kolega ivac malo brzopleto odlučio na servisiranje barem po mojoj procjeni.

Koliko sam uspio pročitati, nisam vidio da si napisao da ti troši antifriz u hladnjaku, da ga fali, a da ga ne izbacuje na odušak hladnjaka.

Normalno je da se u hladnim danima stvaraju kondenzacijske pare i kondenzat u vidu vode jer je zrak vlažan i hladan, a motor se grije i negdje mora stvarati kondenzaciju. Kada pogledaš svi auti kada se upale hladni, "dime"(totalno neispravan termin, al' ajde) bijeli dim, odnosno paru jer je auspuh, kao i zrak hladan i vlažan, naglo se počinje zagrijavati i stvara kondenzacijsku paru. Kada se auto zagrije, nema više niti pare jer je temperatura motora-auspuha konstantna.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Za servisiranje nikad nebre biti prerano, moze biti samo prekasno!!??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Prvi put kad su glave skidane nam je radil "mehanicar", a sad smo sami sve rastavili i stavili skupa. Vidlo se samo da su blok i glave bile jako,jako lose ociscene. Glave dole, novi dihtung i glave gore. Pa sad bi bilo nemoguce dode voda na klip. Nove stubline, glave poravnane i glave stegnuli i nakon 24 sata opet pritegnuli!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Dečki koji se bave mehanikom budu bolje znali ali mislim da se glave stežu na 16 kila. Neznam jel bude 22 kile previše. Ako ti je blok oštećen možda ravnanje glava nije riješilo problem. Jeli nestajala tekućina iz kilera ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Sigurno je sigurno, njemu su šarafi izdržali a poslije kak kome bog da... sad je ionak gotovo.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
364
Glave se stežu kolko znam od 160 nm do 180 nm, ali ako si ih ti stegnul 220 nm i nije se ništa dogodilo kaj sad budu bolje držale. Ja ih stežem 180 nm i onda nakon 100 rh ili godinu dana opet dotežem i štelam ventile to kad radim onda odmah zaračunam u posel jer obično ljudi zaborave ili im je kao skupo pa zaborave i onda je problem ako nakon nekoliko godina propuste ulje ili antifriz.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Pitanje.. Dal vam radi aplikacija tapatalk.. Meni ne radi od drugog mjeseca.. El to samo kod mene ili kod svih.. Znam da ne spada tu u ovu kategoriju, ali neznam gdje bih postavio pitanje.. Adminima unaprijed isprika.. Nek izbrišu ili premjeste
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
@zvijer007 od kad smo prešli na novu verziju foruma Tapatalk ne radi. Za ostala tehnička pitanja možeš se obratiti adminu.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
da ne otvaram novu temu ,kako doći do ventilatora kabine i skinuti sve dole na zetoru 6340 skinio sam sa svake strane dva šarafa m8 i nejde nikud
 
Na vrh