• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Najlakše je kad dignes krov. Makneš plastike sa prednje strane kabine izvana ispod srednje je filter a na bočnim su svjetla i ispod njih imaš 4 šarafa koje makneš i onda digneš cijeli krov. Neće past jer nazad ima pantove. Kako se vadi motor ventilacije neznam ali bojim se da ću morat saznat jer na mojem više ni podmazivanje piksi ne pomaže stalno stvara vibracije.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Nebih znao.. Ta četiri sam i ja skidao radi postavljanja zvučnika i radija ali komplet nisam.. Mislim da moraš i crijeva otpojiti na kileru od grijanja.. A i meni se ventilator čuje.. Ak se ne varam več je pisano ovdje da paše ventilator od neke škode starije..
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Meni na mojoj škodi se čuje cvrkutanje ventilatora već dugo, več se navikao na to, ali nije jako glasno.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Skines vanjsku plastiku od filtera kabine, skines i radna svijetla. Kada to skines imas 4 sarafa koja odvrnes i kabinu dizes gore, podbocis ju i radis.

Cek vec si dosao do njega jel? Mora ici komplet kuciste ono limeno sa ventilatorom, ili ako skidas samo vent, malo vuci ako si skinuo ta 4 sarafa sa limenog kucista da odvojis ventilator.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Kakve vi to kabine imate ? Kod mene svi šarafi sa vanjske strane, odozgora 3 šarafa i sa svake strane po jedan. To odšarafim i krov ide gore. Onda imaš pristup svemu.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Moj 4340 je 2008 ima kabinu široku sa crvenim krovom bilo je i toga više verzija i na njoj se skinu plastike od napred ( Izvana) odvrnu 4šarafa m8 i onda dignem cijeli krov i sve je dostupno. Napravim si i skelu od lojtri i daske da ne gazim po haubi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Kolko se ja sječam treba jer je problem izvaditi zbog sita. Mislim dalo bi se ali su komplikacije.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zar nisu čaure na kardanu? Izbiješ štift na sredini prednje čaure, navičeš kardan nazad, čauru potjeraš prema prednjem mostu i voila, kardan skinut. Doslovce ga je brže za skinuti nego što je meni trebalo da ovo napišem.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Njih sam odšarafio ali nemogu dovoljno povući kardan u nazad da ga rastavim. Jedino sami križ kardana da rastavim. Nešta lupa u motoru. Sutra budem valjda znal šta je.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Njih sam odšarafio ali nemogu dovoljno povući kardan u nazad da ga rastavim. Jedino sami križ kardana da rastavim. Nešta lupa u motoru. Sutra budem valjda znal šta je.
Kolko se ja sječam trebalo bi iti, jedino ti mast možda neda da stisneš dovoljno.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Kronera nema više vani. Mislim da onaj dio bez zuba nemre ući u onaj dio kod ukapčalice.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Ispričavam se za kardan. Bili ste u pravu. Može se pogurati u nazad. Zbog nečeg mi je zaštekal ventil, između klackalice i podizača dobilo lufta pa je podizač ispao iz klackalice i pomotalo podizač. Sad barem znam kak izgleda i sa donje strane. Usput oprao karter i sito uljne pumpe.?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Provjeri piksu na klackalici i ventil da nije zaribal u vodilici.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Sve je provjereno. Ventil normalno ide gore dolje. Klackalice nema lufta. Ništa ne šteka. Neznam zašto se to desilo a možda nikad ni nebum. Malo je odradio pred mrak i čini mi se da radi bolje nego prije. ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh