• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ja bi stavil klip, cilindar i karike i provjeril puškicu na klipnjači.
Leteči ako izgleda ok i ako radilica na oko nema brazde po sebi u pravilu je dovoljno staviti samo nove ležajeve.
Naravno da je najtočnije premjeriti ali u praksi je tak kak ti velim
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nikako. Plan je bio da se krene nakon završetka sjetve ječma, al eto već mjesec dana nije pogodno za sjetvu, a ostalo mi još 4 ha za kojih sam čekao sjeme. Sjeme stiglo, a uvjeti nikakvi, tako da do daljnjega, čekam...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Današnja kiša je presudila u korist generalke... Opran i spreman za početak radova. Danas će samo biti glave skinute da sutra odmah ujutro odfuram skup s ventilima na ravnanje i ušlajfavanje turbo ventila jer su pod oštrijim kutem pa treba srediti dosjede, ako ide, ako ne, bit će standardni ventili.

Naknadno vidim za radilicu i bregasti kada skinem sve.

Bilo kako bilo, poželite mi sreću 🙈😂

IMG_20220120_165532_edit_562049177814757.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ja sam te samo upozoril da bi one trebale biti zbog hlađenja ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Stvarno se ne sječam detalja ali ako se ne varam diza je na navoj, a ova s linka nije.
Ali takva je, ne onakva sa cjevčicom kakve susrečemo na autima i kamionima.

I ubušena je pod kutom kak sam ti več napisal.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa onda mislim da je problem lako rješiv ako ima mjesta za holendersku mlaznicu s cijevčicom, ni kut više nije problem, jer se da "naštimati" položajem same cjevčice.

Danas prvi problem, trgovina nema niti standardnih, niti turbo ventila, samo 20 usisnih 😂😂 naručen komplet za srijedu pa će tako i glave na ravnjanje i upasavanje dosjeda ventila. Danas još neke sitnice porješavao pa sada preko vikenda komadanje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,751
Da, zašto ? Neki dan kupio sklop. Sad samo da uhvatim vremena za raskopati. Ovak traktor radi sve normalno. Normalno pali i sve jedino kad dugo radi na leru onda izbaci ulja na auspuh. Najvjerovatnije zbog tog klipa i cilindra. I budem leteće ležaje promjenio pa kak im bude. Kad smo već kod toga, na koliko kila se stežu leteći ?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kod mene se svi klimaju 😂

Ovaj palio k'o mina, ali dimi kao lokomotiva, ulja potroši 2 litre na dan pod rasipačem, na auspuh curi živo ulje itd. krasotica reklo bi se.

Evo i jedan home made radapciger kad je zamajac tvrdoglav 😂

IMG_20220123_113616.jpg
2 letve, 2 kajle, macola za milovanje uz pomoć montirača, silazi kao od šale.

Motor stavljen na stalak pa da postavim pitanje članovima, pošto vidim da ima dosta "pratioca" ove male avanture...
Ne bih htio kačiti 200 slika kako zavrćem šaraf desnom, a kako lijevom rukom i te šeme, mada može biti detaljno, ali nekako više mislim da bi Vas sve zanimalo kako izgledaju ti dijelovi koji su odradili preko 10.000rh, (mada je moja procjena da je negdje oko 12.000rh (možda i više) jer je kupljen sa satom na kojem je "vrijeme stalo" na 6.599rh, od tada je kod mene vidio dobroga posla u zadnih 6 - 7 godina pa mislim da procjena više nego odgovara.) probleme na koje naiđem i određena rješenja, ugradnja mlaznica te u konačnici završen projekt, tako da ne očekujete 100 slika i litanije.

IMG_20220123_125530.jpg

Zanemarite trenutni nered, moja radiona postala centar za odlaganje nakon što je šupa svaštara ispražnjena da ubacimo kukuruz 😅 Al' i to ako bog da, ovih dana paralelno sa motorom se sređuje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,751
Kod mene samo taj četvrti cilindar ostali su kao novi. Barem ovak na oko koliko ja kao laik mogu procijeniti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Pa onda mislim da je problem lako rješiv ako ima mjesta za holendersku mlaznicu s cijevčicom, ni kut više nije problem, jer se da "naštimati" položajem same cjevčice.
Rekel bi da nema mjesta, a ono kaj si našel u onom katalogu nebi rekel da su mlaznice.





Danas prvi problem, trgovina nema niti standardnih, niti turbo ventila, samo 20 usisnih
Usisni su u igri, oni su pod drugim kutem ;)

Mada ............
Javi mi se na pp da ti na miru objasnim kak dalje i zakaj na taj način dalje.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nemam pojma šta je ono, meni isto ne djeluje kao da je to mlaznica, mada piše da je. Također mislim da mjesta ne bude previše da se ubaci onakva holenderska. Eventualno gađati nekakav kut ili kupiti one kiteve što se ušarafe na blok i onda bušiš rupu po kutu, mada je to seks kod Zetora svakako zbog visoke "suknjice" bloka.

Sutra pravim narudžbu šta mi treba, stiže u srijedu iz Čehije sve što sutra naručim. Probam naručiti i te malznice.

Da, turbo ventili su pod manjim kutem, mislim da su 35° zato i čekam da imam usisne i ispušne pa da odnesem tokaru da vidi dali može srediti dosjede oliti siceve.

Ionako imam par pitanja pa može i PP 👍
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo da okačim par slika i da se vide karakuši.

Onda kada mi je uletio uložak dizne u četvrti cilindar, jedan komad je uletio između klipa i stubline i slomio kariku, traktor je tako radio narede 3 godine bez pogovora, šta ti je Zetor, ha? 😁

IMG-20220126-154945.jpg


IMG-20220126-155022.jpg


Od tud vjetojatno i čudni zvukovi koje sam ja pripisivao ležajevima radilice.

Kod rastavljanja sam primjetio da je mješao vodu i ulje, je pomješao onda kada je prokuhao i razbio brtve nakon par mjeseci, ali krivac za ovo sada su gumice stubline.

IMG-20220126-154909.jpg


IMG-20220126-154923.jpg


Potrošenost karika i stublina postoji, ali ne onolika koliku sam ja očekivao s obzirom na sate, torturu i tih par kikseva što je imao.

IMG-20220126-155158.jpg


Ležajevi radilice, glavni i leteći kao niti sama radilica, bregasta ili klipnjače ne pokazuju prevelike znakove umora, (ležajevi tek malo) bez obzira na radne sate, ja sam čak i iznenađen, skoro da vratim sve nazad 😂 (radilicu i bregastu nisam slikao jer sam žurio odnjeti na obradu, bilo na knap radno vrijeme)

IMG-20220126-155127.jpg


Radilicu imam samo ovako, iz gepeka 😂
IMG-20220125-152430.jpg


Za sada toliko, dalje ćemo kada ave krene svojim tokom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ne vjerujem da je kariku slomil uložak. Bila bi rupa od vrha klipa.
Provjeri na bloku dosjede za gumice na cilindru kak izgledaju da se nebi ovo sa gumicama ponovilo.
Poderanost karike se mjeri na vrhu cilindra, a ovo je fest poderano.
Ležajevi su stvarno dobri i radilica bu najvjerojatnije puška. To možeš zahvaliti redovnom mjenjanju ulja
 

Najnoviji postovi

Na vrh