• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6911

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
nije mekan,ak skineš servo:),ja sam na 1400rh ima kvar mjenjača,otišla osovina ,neki igličasti ležaji itd...,majstor mi reko da je to serijska greška,ima neku malu rupicu za podmazivanje zupčanika,upica valjda mala,ulje gusto i to je razlog-tak reko majstor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
nije mekan,ak skineš servo:),ja sam na 1400rh ima kvar mjenjača,otišla osovina ,neki igličasti ležaji itd...,majstor mi reko da je to serijska greška,ima neku malu rupicu za podmazivanje zupčanika,upica valjda mala,ulje gusto i to je razlog-tak reko majstor
I kaj je on sad bušil veču rupu?
Jel ste popravljali osovine ili ste metali nove?
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
nije ništ prerađivao(reko je da ce staviti neke kvalitetnije ležaje i malo rijeđe ulje),a osovine smo kupovali nove u zelini,a rekli su nam da se mogu i reparirati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
nije ništ prerađivao(reko je da ce staviti neke kvalitetnije ležaje i malo rijeđe ulje),a osovine smo kupovali nove u zelini,a rekli su nam da se mogu i reparirati
Mogu, zato te i pitam jer je prerađena bolje rješenje nego nova sa pozlačenim ležajima
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
zetor 6911 kada dize ruke hidraulike zuji pumpa ruke ne stekaju lijepo dizu samo sta me muci sta to zuji ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
zetor 6911 kada dize ruke hidraulike zuji pumpa ruke ne stekaju lijepo dizu samo sta me muci sta to zuji ?
Zuji samo kad diže, a kad digne do određene visine onda više ne?
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
meni zuji stalno na 5011 a hidraulik radi ispravno kod mene je izgleda loša pumpa pa nema pritiska da se isključi
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
meni zuji stalno na 5011 a hidraulik radi ispravno kod mene je izgleda loša pumpa pa nema pritiska da se isključi

da li ti pada hidraulik onda odnosno ruke i neko orude kada ostane prikvaceno?
tako i taj gazda kaze da to zuji od kada ga ima
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako vam pumpa zuji za hladna jutra onda nevalja usis .
Ili usisni filter ili gusto ulje ..ili je negdje drugdje zaštopano
To kaj čujete zove se hidrodinamička kavitacija i jako je štetna za pumpu .
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ako vam pumpa zuji za hladna jutra onda nevalja usis .
Ili usisni filter ili gusto ulje ..ili je negdje drugdje zaštopano
To kaj čujete zove se hidrodinamička kavitacija i jako je štetna za pumpu .

kako ona nastaje i kako se popravlja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
da kad dize zuji samo!nasao sam tu takav traktor s e prodaje nema prevelikih zamjerki osim toga!
Pa gle, ako on more diči i držati teret to kaj zuji najvjerojatnije onda ne zuju pumpa nego neki ventilič u razvodniku.
Probaj na ler gasu na toplo povuči ručicu od kipera, motor bi trebal osjetiti opterečenje i osluhni onda jel to isti zvuk
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
na mom je prvo počeo padati kad sam ostavljao dignute priključe preko noći(prvo je zujala),pa kasnije i u transportu,sa tanjurača 28diskova počne padati pa naglo digne,sve zabaci traktor -sranje,moro predihtati pumpu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
na mom je prvo počeo padati kad sam ostavljao dignute priključe preko noći(prvo je zujala),pa kasnije i u transportu,sa tanjurača 28diskova počne padati pa naglo digne,sve zabaci traktor -sranje,moro predihtati pumpu
To kaj se kod tebe događalo uopče nije povezano sa pumpom
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
da kad dize zuji samo!nasao sam tu takav traktor s e prodaje nema prevelikih zamjerki osim toga!

jel to ovaj u repušnici?
ne izgleda loše, a vjerojatno nije ni radio teško kraj svih onih mrcina......
koja mu je cijena? i imali li servo, nisam vidio kad je stalno desna strana do ceste parkirana....
 

Najnoviji postovi

Na vrh