• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245-problem na hidraulici

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pumpa ti radi stalno ako je ukopčena,a kad gurneš tu malu ručicu gore otvaraš ventil koji tjera ulje van na izvod,pošto je izvod sada zatvoren drugim ventilom onim sa dvije ručice kaj si ugradil kraj kutije s alatom,pumpa tjera ulje al nema kam pa se muči i motoru padnu okretaji.

E sad vjerojatno su crijeva krivo spojena ili je izvod iz traktora krivo posložen.

Mislim da bi tvoje rješenje možda bilo dovest crijevo sa pumpe odispod traktora na onat ugradeni ventil sa ručkama na blatobranu kraj kutije sa alatom,jer taj izvod na pumpi odispod traktora ima stalni tlak dok pumpa radi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Oficir, onaj drugi razvodnik mora imati protok kroz sebe, kad nebi tak bilo nekaj bi se dogodilo.
Sigurnjak nebi to mogel izdržati tak dugo.

Onaj izvod od ispod nema stalni tlak ako je razvodnik koji je u traktoru u poklocu u neutralnom položaju.
Kontaš?
To se da složiti ali zahtjeva preonaku poklopca pumpe.
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
Na koju uticnicu broj 2 mislis? A jedino tako da mada se cuje odmah da traktor promijeni zvuk cim ju prebacim
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ako taj drugi ima protok kroz sebe onda nebi smio čut pumpu kad malu ručicu pomakne nazad i traktor nebi smio osjetit na motoru.

Da nesmije ručica biti u neutralu i ima tlak.

Onu malu ručicu kaj bi htio učvrstiti u gornjem položaju ima graničnik kojim možeš odredit do kuda da ta ručica putuje pa tim graničnikom ju zblokiraš u gornji položaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Otraga si rekel da imaš utičnice.
Jedna od njih bi trebala imati oznaku 2 na sebi.
Ostale dvije su 1 i 0
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
Ahaa. A gle imam 5 uticnica dvije su od jedne rucice dvije su od druge a jedna je od kipera znaci od te rucice koja pali pumpu dal bi mogal ko stavit sliku kakvu od kuda bi moral povuc crijevo na razvodnik..ali ako smije bit stalno ta rucica u gornjem polozaju znaci da pumpa ruka ulje u razvodnik onda kad idem u sumu ja nju gore blokiram sa onim serafom i gotova stvar jedino ako nesmije to rukat tako stalno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Daj ti to kod sebe poslikaj otraga pa ti bumo objasnili kaj buš kam uštekal.
Ako nebu išlo onda bumo na drugačiji način objasnili.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ako smijem pitat. Jel ima svoju standard pumpu? Ova dodatna pumpa vuće ulje iz getribe i gdje ide onda? Jel nebi trebalo ić u razvodnk u kabini, a ne preko razvodnika ispod sica? Zašto ima spojeno 6 lajtunga na dodatnom razvodu razvodu a ima samo 4 komande?

Puno pitanja all jeb... zanima me...:biggrin:
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30




Znaci ovaj skroz desni je od kiper ventila koji funkcionira na tu rucicu koja pali pumpu a ovi lijevo 4 su od komandi na razvodniku
Eh sad jel to njegova pumpa standardna ili nije ja neznam uglabnom vuce ulje iz getribe i ide opet nazad u getribu a zasto ima toliko lajtunga ja neznam.. A ni kako doc do tiga jer je to sve nesto ispod kabine spojeno to Bog nezna dojt do tog haha :-D a znaci razvodnik je ispod sica ?
 
Posljednje uređivanje:

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Ja ipak mislim da srednju ručicu moraš blokirat skroz dolje da bi radio s razvodnikom,blokiraj je dolje pa probaj komande na razvodniku hoće li opterećivati motor ili nešto zakopčaj pa probaj
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Isprobavaj razne scenarije ali nemoj nista trajno blokirati bez majstora koji ce to na licu mjesta vidjeti. Pumpa nikako nesmije zujati u praznom hodu, a ona ne zuji kad pomaknes rucicu zato sto si ju ukljucio nego zato jer si ju preopteretio. Ona je uvijek ukljucena kad radi motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940




Znaci ovaj skroz desni je od kiper ventila koji funkcionira na tu rucicu koja pali pumpu a ovi lijevo 4 su od komandi na razvodniku
Eh sad jel to njegova pumpa standardna ili nije ja neznam uglabnom vuce ulje iz getribe i ide opet nazad u getribu a zasto ima toliko lajtunga ja neznam.. A ni kako doc do tiga jer je to sve nesto ispod kabine spojeno to Bog nezna dojt do tog haha :-D a znaci razvodnik je ispod sica ?
E tak.
Na toga desnog ti ne spajaš ništa da bi koristil vanjski razvodnik?

Ja prepostavljam da je to kod tebe spojeno na način da je sa poklopca (na njemu imaš dva izvoda) uzet jedan izvod za razvodnik, a ovaj vanjski je ostavljen za mogučnost kakve prikolice kiperice.
Povrat sa vanjskog razvodnika je spojen isto gore na poklopac tam gde i inače ide.

Da bi riješl taj problem moraš maknuti sjedalo i podiči poklopac ispod sjedala te zamjeniti mjesta izvodima na poklopcu ili blokirati ručicu na način koji smo več utvrdili.
Slka nije od takvog traktora jer trenutno nemogu do prave ali za pomoč bude poslužila. Ta dva izvoda su kod tebe isti samo su druge boje.



Zašto osječaš opterečenje motora to neznam, da bi bili sigurni jel to sve spojeno kak treba treba podiči lim ispod sica pa poslikati.

Ako smijem pitat. Jel ima svoju standard pumpu? Ova dodatna pumpa vuće ulje iz getribe i gdje ide onda? Jel nebi trebalo ić u razvodnk u kabini, a ne preko razvodnika ispod sica? Zašto ima spojeno 6 lajtunga na dodatnom razvodu razvodu a ima samo 4 komande?

Puno pitanja all jeb... zanima me...:biggrin:
Nema svoje pumpe, ima vanjsku koja pumpa ulje u isti kanal u kojeg bi pumpala i ona koja je unutra. Samo kaj ovak velikog protoka unutra ne stane.

6 lajtunga na dodatnom razvodniku su 4 za dvoradne izvode, jedan tlak jedan povrat u rezervar.

Ti samo pitaj, bumo probali pojasniti :icon_wink:


To sve skupa se da spojiti i na drugačiji način, ali nebumo sad komplicirali kad je ovo več neko ovak spojil da ne zbunimo kolegu.
Kolko sam ja njega shvatil njega zanima ralica ili prednji utovarivač tak da bu to kod njega i ovak šljakalo bez problema.
Samo treba prepojiti izvode.
 
Posljednje uređivanje:

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Znaći, dodatne komande se spajaju na izvod kipera te se ručica kipe blokira. Tad radi s dodatnim komandama? Na dodatnim komandama je ventil koji nedopušta da pumpa trpi ak se neradi s njima.

To sve skupa se da spojiti i na drugačiji način
Misliš odvojit dovod s pumpe direkt na dodatni razvodnik?

Neželim nikog zbunit...
Nešto ovako, ovo bi bila jedna komanda?
 

Prilozi

  • kiper.jpg
    kiper.jpg
    1.5 KB · Pregleda: 108

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
ma ako baš ne moram skidat zic i raskapat dal je problem da ja kad sam u šumi i kad radim sa sumskom ralicom na prednjem hidrauliku blokiram onu srednju ručicu sa onim original šerafom šta se da pomicat gore dole... ali znači blokirat samo za to vrijeme dok sam u šumi ako se to tako smije onda da ne petljam oko skidanja zica i prestelavanja crijeva....ali dobro kada dospim raskopat zic ja poslikam pa ćemo riješit problem :D pošto imam onaj veliki zračni zic pa da ne petljam oko njega.. hh
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I meni se pumpa optereti i padnu okretaji kad povučem tu malu ručicu prema gore,a kod mene je svaki izvod zablindiran,pa nema pumpa kam tjerat ulje.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Znači da postoji velika mogućnost da će pumpa nastradati ako se to dešava?
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
ali zašto postoji onda onaj original šeraf šta se ko kliznik može stavit i prišerafit da je ta ručica stalno u gornjem položaju.. ma ne padnu to okretaji neznam kako, nego samo osjetiš da malo drugčije dela niš posebno..A nije mi jasno zasto bi trebal ispod sica zamjenit ta dva crijeva onda cu opet dobit istu stvar kad idu sa poklopca i jedan i drugi jedino ako jedan ima stalni pritisak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da Muhač planira spojiti osnovni hidraulik i kipere (blok) u seriju .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
A zakaj ni pumpa nastradala?
Postoji iberdruk ventil koji ograničava tlak
Jedina posljedica je grijanje ulja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh