• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245-problem na hidraulici

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Uspeo sam da zamenim zaptivke u klipu, hvala Borislave, evo neke slike, mozda ce nekom znaciti kad bude radio...

celu hidrauliku sam izvadio sa rodom

IMG_20200714_120040.jpg

evo kako je izgledalo sa starim zaptivkama, sve su istrulile, nisu sluzile nicemu

IMG_20200714_132109.jpg

najveci problem mi je bio da izvadim klip, nije mogao napolje od ovog drzaca opruge

IMG_20200714_122054.jpg
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
IMG_20200714_124715.jpg

onda sam ga iskosio, zavukao ovaj valjcic desno sa strane ovog brega po kojem ide, i tako ima mesta da izadlje klip..ne znam da li ima neki jednostavan nacin da se skine taj deo sto ga drze dve opruge sa strane, ja nisam video u tom momentu nista pametnije a da ne moram sve da raskvarim...

klip sa novim manzetnama i karikom, inace prilcno tesko se namaknu manzetne...

IMG_20200714_140134.jpg

dalje nisam imao volje da sredjujem, da vadim razvodnik i da ga predihtujem, inace sam dobio u kompletu sve gume, sad radi odlicno ne pusta ni milimetar, za dihtovanje razvodnika bi mi trebalo jos jedan ceo dan... koliko sam primetio sve ostalo oko hidraulike radi OK...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Sa gornje strane poklopca imaš dva vijka ključ 24, oni drže cijeli cilindar. Odvrneš njih, skineš cijeli cilindar i radiš bez problema. Nisi morao klipnjaču vaditi.

Roda je zakon, ja sam sa njim Ursusa 355 rastavio na proste faktore, sve sam.
IMG_20180828_164938.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kao što Marko reče, mogao si skinuti cilindar i radiš bez problema. A mandzetne si mogao staviti u vrelu vodu i onda ih lako nabaciš na klip, barem smo mi tako radili i išlo je bez problema.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Jesam jednu manzetnu, ali se prilicno izduzila...ovo za srafove koji drze cilindar nisam znao..
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
7245 sinoc normalno ugasio,maloprije upalim ubacim u prvu on krece u rikverc nista mi nije jasno,probam u rikverc nece ja u ler on krece u rikverc druga treca cetvrta peta samo se ugusi kao da sam stiskao kocnicu i pustam kvacilo i ugasi ga.Ljudi sta je problem nikad nisam to dozivio nit ovih par sto imaju zetore kao moj.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Vjerovatno izgorio neki čip u kompjuteru....
Ma nije svemirski brod, sve je čista mehanika. Pomjesao je brzine, odnosno preskocio ti je u prvoj i rikvercu. Odvrni one vijke - osigurače ima ih pet ili šest, ne znam tačno, od prve i rikverca, nisam siguran ali mislim da je prvi sa lijeve strane. Kad izvadiš vijak van, onda nekim jačim izvijačem vrati letvu na njeno mjesto, to je letva koja gura viljušku od prve i rikverca.
Ako je traktor sa kabinom, onda ćeš prvo morati izvaditi dio poda iznad menjača, da bi došao do tih vijaka.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
U najgorem slučaju, a što je vrlo vjerovatno, pukla ti je viljuška od prve i rikverca.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
nije bilo sile nit naglog pokreta,sinoc traktor dovezen kuci cjeli dan malcirao samo ga povratio u rikverc da ne smeta i ugasio jutros pizdarija,da ima kabinu 93 godiste,gdje se tacno nalaze ti serafi,to kao kod Ursusa ili,nikad nisam zadizao one tepacirunge traktor je radio besprekorno bez greske do sad.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ne mora uopšte biti sile, jednostavno zbog zamora materijala dođe do pucanja.
Da, na istom mjestu su vijci kao kod Ursusa. Mislim da je prvi s lijeva za kardan a drugi za prvu i rikverc. Uglavnom odvrneš vijak i probaš ubaciti u rikverc ili prvu i pogledaj da li se pomjera poluga koju vidiš kroz rupu od tog vijka.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Sa desna je koliko ja znam.. Drugi s desna bi trebao biti ako gledamo od pozicije vozača.. Nije dobro što si silio traktor kad ga ubaciš npr u treću, a on se ugasi.. Mogao bi lako otkinuti par zubaca na zupčaniku. Ako si vješt možeš ga izbaciti bez skidanja tog lima iznad getribe. Ali najbolje skineš to sve pa ćeš lakše vidjeti. Moraš skidati i poklopce ispod volana tj. dolje oko ručice mjenjača da bi podigao taj dio poda.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Rijeseno,sad pljusak okrenuo a garaza puna stocega pa ce limovi cekati ljepse vrijeme,nisam ga silio na 800 okretaja pokusao lagano pustiti kvacilo i vidim ne valja to,da morao sam skinuti donje serafe od limova i malo ih zasukao van.Hvala svima,jedino imam jos problem kad je brzi hidraulik "polga desno" hoce cupkati hidraulik a kad je spori nece cupkati.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Može biti da su loše mandžete na klipu, a i pumpa je izgleda slaba ili je prljav fiter. Inače na brzim obrtajima kardana, pumpa se brže vrti pa samim tim ima veći protok i tako kompenzuje svoj nedostatak kapaciteta.
 

Matapur

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
18
pozdrav. na zetoru 7011 imam problema sa maksimalnom visinom dizanja i ne diže do kraja. imam i 2511 a njegve poluge idu skroz skoro do sica :). na velikom mi je to nekak s vremenom sve manje dizalo. pred koji mjesec sam imao problem jer mi je ostalo polužje zablokirano u jednoj poziciji. nisam mogao spustiti priključak. promijenio sam gumice na cilindru, sve bakrene podloške i komplet gumica u kocki. stavio novi filter na pumpu hidraulike. inače radi normalno ali diže do cca 80 cm visine na kuglama. pokušao sam zakretati vanjsko polužje na vijku ali mi to nije promijenilo priču . nisam siguran što dalje. imam visok plug i diže ga samo 10 cm od zemlje a to nebu hodalo. jesenas kod oranja je bilo nešto bolje. kaj napraviti.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Pokušaj ruke na poklopcu hidraulike pomjeriti gore za par zuba ili kad zakačiš plug onda toplinger stavi u najdonju rupu na traktoru i tako će plug biti više podignut od zemlje.
 

Matapur

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
18
mogao bi to napraviti samo za potrebe oranja,ali u čemu bi mogao biti problem?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
Dok hidraulik digne poluge da kraja jel možeš poluge dignuti još prema gore ručno ili je to maksimum.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
Slobodnog hoda mora biti, e sad dali se kod tebe to još smije poštelat ili jednostavnije podignut za jedan zub na rukama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh