• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Ne vidim razlog zakaj nebi delalo ak na jedan izvod ima pritisak imal bu i na drugi samo mu malo treba dati vremena da dojde k sebi.....

Mika pajdo moj , imam samo jedan izvod za kipanje i taj jedan jedini nema pritiska ulja - par kapi izlazi.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
nisam ti ja nikakav pajdo.... i da pročital sam da imaš jedan izvod al ak ti ne razumiješ kaj ja govorim, tebi cijeli forum nemre pomoći....
ako je riječ o traktoru iz naslova pogledaj malo bolje na poklopac hidraulike, tamo di je prišarafljena jedna cijev za kipanje imaš još jedan izlaz koji je zablindiran ....
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Stavio lani novu cijev , šuplji vijak , brzu spojnicu i sad to skinuo i na šupljem vijku nakupila se nekakva čvrsta smjesa kao ostatak nekog taloga i začepio rupu. Očistio i vratio nazad i sad kipa normalno.
Hvala svima na pomoći .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ako je talog uspel suplji vijak blokirati onda imaš poprilične komade u mjenjaču i diferencijalu, a sita očito nemaš na pumpi.
 

Kompa

Član
Tu od
1 Kol 2014
Poruka
66
Koji mora biti položaj ručice da bude isključen prednji pogon, jer mi je stalno uključen bez obzira koji je položaj.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Podigneš prema gore i zakreneš prema nazad. Provjeri ukapčalicu da nije u njoj šta zaštekalo. Meni je par puta zaštekalo. Osovinica zahrđa.
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Gume su najmanji problem jer njih vidim, ja se bojim stvari koje ne vidim. Pošto je nanovo ofarban pretpostavljam da je bio u dosta lošem stanju, makar ne mora značit. Zato me zanima jel zna netko tog konkretnog prodavača.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Covjek je svercer. Kupuje i prodaje strojrve i traktore uz teoriju o maloj zaradi i nikakvim ulaganjima u stroj, samo preprodaja.

Barem sam ja tako čuo i njemu, a iskustva imam sa njim, trampio sam neki 533 za OLT MSK, kultivator i rasipac.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

Kompa

Član
Tu od
1 Kol 2014
Poruka
66
Riješio struju komplet a zanima me dal mi neko može objasnit kako podesiti luft na volanu 20171011_104319.jpg

ovako je izgledao prije 20141014_201112_resized_2.jpg

DSC_0318.JPG

ovdje se vidi volan te je dio kučišta novi te me zanima kako se smanji prazni hod
DSC_0378.JPG
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ispod one gumene spojke imaš osovinu na kojoj se nalaze dvije osigurane kontra matice (ključ 32) pa probaš tu dotegnuti.
Prije nego stegneš te dvije ipod njih imaš dva vijka (ključ 9) pa ih otpusti i izvadi kontra maticu. Ispod te kontra matice imaš još jednu koja doteže ležaj. probaš dotegnuti.

Ako ni jedno od navedenog ne pomaže onda trebaš rastavljati volan i provjeriti maticu puža (da se nije otpustila ili poderala) i sam puž da nije poderan.
Istovremeno buš po potrebi smanjil aksijalni luft (ako ga ima) podlaganjem odgovarajučih podloški.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Skoro sve, koji su imali bilo kakovo oštečenje su novi
Osovine su prošle ili je i njih trebalo?
Kolko je to veselje bilo teško?
 

Najnoviji postovi

Na vrh