• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor ili Torpedo

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
da mi treba i da mogu toliko iskeširat ja bi zekana 7245.
ali to je oko 11-12000€
5211 oko 6-7000€
IMT 560 oko 3-4000€
torpeda kak sam rekel več neču komentirat jel neznam niš oko tog traktora.


a ono kaj nam nedostaje

danijellaura: a koliko je to zemlje i posla?
cifra koju misliš dat.
ak već imaš tolko love onda zaboravi zetora...zemi si ovo...
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-fiat-85-90-1989god-85ks-oglas-3803133
zapadni traktor ,neusporedivo bolji,sa utovarivačem,brzom getribom i još hrpu drugih stvari...uglavnom puno,puno bolji...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
nemaš kaj birat ,znaš da mi Podravci vozimo Deutz-a ili Torpedo (imamo svoje razloge)
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
da mi treba i da mogu toliko iskeširat ja bi zekana 7245.
ali to je oko 11-12000€
5211 oko 6-7000€
IMT 560 oko 3-4000€
torpeda kak sam rekel več neču komentirat jel neznam niš oko tog traktora.


a ono kaj nam nedostaje

danijellaura: a koliko je to zemlje i posla?
cifra koju misliš dat.
nije puno zemlje u pitanju oko 3ha sveukupno ali je dosta posla jel se ne radi o klasicnoj poljoprivredi nego o cvijecu, povrcu i jagodama...najvise mi posla oduzme priprema tla (frezanje) jel za te kulture nije dosta samo potanjurat nego mora biti zemlja ko za vrt cak i bolja gdje ide malc folija i gdje ide cvijece i malciranje s obzirom da sve 4 moje parcele granice sa neobradjenim zemljistima pa ako hocu da mi je cisto moram i te tudje povrsine pomalcirat a ja sam bolestan na estetiku a i radnici mi se boje zmija pa to radim ovisno o godini 1-3 puta mjesecno i ostalo je svakodnevna voznja cisterni sa vodom za navodnjavanje (4kom) a kad krene pakiranje multiflore dovezem u 15 dana i preko 100 tura iz polja i gasim traktor samo kad idem jest i to ako stignem...nisam rekao planiram ferka ostavit jel mi je puno okretniji za frezanje kad frezam male povrsine (vrtove) i sa njim mogu u plastenike a sa ovim vecim nebih mogao a uzeo bih svakako sa kabinom jel kako sam rekao kad krene pakiranje pa makar sjekire padale ja robu moram isporucit jel me tjera ugovor...a cijena...krivo sam se izrazio nije da mi nije bitna bitna mi je ali ne igra mi ulogu 1000-2000eur ako je traktor bolji tak negdje izmedju 5 i 7 tisuca eura...hvala svima na prijedlozima ali vise manje sve ono kaj ste mi predlozili je za moje potrebe preveliko a samim tim i preskupo a i nisam odusevljen previse sa vecim imt-om...ferko da ali ovi veci bas i ne
 
B

budanec

Guest
nije puno zemlje u pitanju oko 3ha sveukupno ali je dosta posla jel se ne radi o klasicnoj poljoprivredi nego o cvijecu, povrcu i jagodama...najvise mi posla oduzme priprema tla (frezanje) jel za te kulture nije dosta samo potanjurat nego mora biti zemlja ko za vrt cak i bolja gdje ide malc folija i gdje ide cvijece i malciranje s obzirom da sve 4 moje parcele granice sa neobradjenim zemljistima pa ako hocu da mi je cisto moram i te tudje povrsine pomalcirat a ja sam bolestan na estetiku a i radnici mi se boje zmija pa to radim ovisno o godini 1-3 puta mjesecno i ostalo je svakodnevna voznja cisterni sa vodom za navodnjavanje (4kom) a kad krene pakiranje multiflore dovezem u 15 dana i preko 100 tura iz polja i gasim traktor samo kad idem jest i to ako stignem...nisam rekao planiram ferka ostavit jel mi je puno okretniji za frezanje kad frezam male povrsine (vrtove) i sa njim mogu u plastenike a sa ovim vecim nebih mogao a uzeo bih svakako sa kabinom jel kako sam rekao kad krene pakiranje pa makar sjekire padale ja robu moram isporucit jel me tjera ugovor...a cijena...krivo sam se izrazio nije da mi nije bitna bitna mi je ali ne igra mi ulogu 1000-2000eur ako je traktor bolji tak negdje izmedju 5 i 7 tisuca eura...hvala svima na prijedlozima ali vise manje sve ono kaj ste mi predlozili je za moje potrebe preveliko a samim tim i preskupo a i nisam odusevljen previse sa vecim imt-om...ferko da ali ovi veci bas i ne
no i za to ti je torpedo savršen, i nije skup
imaš ovak nekaj:
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-torpedo-45-adriatic-oglas-3354162
http://www.njuskalo.hr/traktori/torpedo-td48-88g-4900eura-1435rs-oglas-4131985
http://www.njuskalo.hr/traktori/torpedo-td-55-adriatic-oglas-4194968
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-torpedo-td-55-95g-oglas-4411726
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
koriste ih u vodoprivredi hidraulika im malo malo odlazi ca dize cas ne dize , ja da sam na tvojem mjestu uzeo bi zetora 4 cilindra i bok euro kabina jak je na kardanu tera malcec cisternu i sve prilkljucke na kardan bez greske tebi bi bio dosta mozda i 5211 jedino pazit na kiler obavezno kod malciranja ako ti je zastopan kuha brzo ,kod torpeda opet nemas sa tim veze ali ako vec gledas torpeda gledaj dajca nemoj torpeda....to je moje misljenje...a i kod prodaje lakse ces i dajca prodat nego torpeda...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
koriste ih u vodoprivredi hidraulika im malo malo odlazi ca dize cas ne dize , ja da sam na tvojem mjestu uzeo bi zetora 4 cilindra i bok euro kabina jak je na kardanu tera malcec cisternu i sve prilkljucke na kardan bez greske tebi bi bio dosta mozda i 5211 jedino pazit na kiler obavezno kod malciranja ako ti je zastopan kuha brzo ,kod torpeda opet nemas sa tim veze ali ako vec gledas torpeda gledaj dajca nemoj torpeda....to je moje misljenje...a i kod prodaje lakse ces i dajca prodat nego torpeda...

:supz::supz::supz:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Da dovezem nekoliko komada u HR sigurno bih bolje prolazio nego ovdje u BIH...

Cijene su vam haos..:mad:


Gledam 7711 9000 - 10500 € :S:S

ja mam 7711 92g sa sirokom kabinom cijenim 7500 €..
Kaj bi ih vozil, ti njega samo usput ostavi pa bu još koji cent jeftiniji ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Upravo zbog frezanja nemoj ni pomisliti uzeti Torpedo, preloši hidraulik i getribe, budeš imao probleme, i zetor 5211 ti bude slab za frezanje.
Minimalno kaj ti treba je neki traktor s 4 klipa...6211 recimo ili 4320, Zetori su fini za raditi, IMT nemoj, popizdil budeš u kabini, mada on bude teral frezu dan i noć, tu nemaš frke, al udobnost čista 0.
Imaš sad jedan FIAT 70-90 s prednjom vučom i utovarivačem na njuškalu, to bi bil rođen traktor za tebe, iskoristiv 100%, ja bi to malo pogledal, ostavi se Zetora, Torpeda i IMTa...
 
B

budanec

Guest
Upravo zbog frezanja nemoj ni pomisliti uzeti Torpedo, preloši hidraulik i getribe, budeš imao probleme, i zetor 5211 ti bude slab za frezanje.
Minimalno kaj ti treba je neki traktor s 4 klipa...6211 recimo ili 4320, Zetori su fini za raditi, IMT nemoj, popizdil budeš u kabini, mada on bude teral frezu dan i noć, tu nemaš frke, al udobnost čista 0.
Imaš sad jedan FIAT 70-90 s prednjom vučom i utovarivačem na njuškalu, to bi bil rođen traktor za tebe, iskoristiv 100%, ja bi to malo pogledal, ostavi se Zetora, Torpeda i IMTa...
oprosti, ali torpedo bu sigurno frezal bez problema, a kaj se tiče getriba ona i nije tako loša kako svi govorite, ja sam na svojem tek s 5000rs prvi put menjal lamele na kardanu i to mojom krivicom.
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
oprosti, ali torpedo bu sigurno frezal bez problema, a kaj se tiče getriba ona i nije tako loša kako svi govorite, ja sam na svojem tek s 5000rs prvi put menjal lamele na kardanu i to mojom krivicom.

ali ipak veli dobro šanana da bude fiat puno bolji za poslove koji njemu trebaju
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
koriste ih u vodoprivredi hidraulika im malo malo odlazi ca dize cas ne dize , ja da sam na tvojem mjestu uzeo bi zetora 4 cilindra i bok euro kabina jak je na kardanu tera malcec cisternu i sve prilkljucke na kardan bez greske tebi bi bio dosta mozda i 5211 jedino pazit na kiler obavezno kod malciranja ako ti je zastopan kuha brzo ,kod torpeda opet nemas sa tim veze ali ako vec gledas torpeda gledaj dajca nemoj torpeda....to je moje misljenje...a i kod prodaje lakse ces i dajca prodat nego torpeda...

koliko sam ja skuzio torpedo ima zracno hladjenje...neznam da li svi ili samo neki modeli
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Upravo zbog frezanja nemoj ni pomisliti uzeti Torpedo, preloši hidraulik i getribe, budeš imao probleme, i zetor 5211 ti bude slab za frezanje.
Minimalno kaj ti treba je neki traktor s 4 klipa...6211 recimo ili 4320, Zetori su fini za raditi, IMT nemoj, popizdil budeš u kabini, mada on bude teral frezu dan i noć, tu nemaš frke, al udobnost čista 0.
Imaš sad jedan FIAT 70-90 s prednjom vučom i utovarivačem na njuškalu, to bi bil rođen traktor za tebe, iskoristiv 100%, ja bi to malo pogledal, ostavi se Zetora, Torpeda i IMTa...
ma ne to su preveliki traktori za mene a imt mi nije ni u kakvoj opciji osim ferka kojeg mislim i ostavit...a ak ferko od 35 konja moze frezat bez problema 3 sata bez odmora onda bi moral i svaki ovaj jaci traktor od oko 50 konja bez najmanjih problema jel freza nije velika....da li tko zna koja je vanjska sirina zadnjeg kraja na zetoru 5011 5211 i na torpedu TD48 TD55 i da li su siri od ferka i koliko ferko je 165cm...bitno mi je zbog freze s obzirom da imam bocnu frezu...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
torpedo dajc zracno hladenje al tam moras pazit na one filtere di z ulazi zrak turbina itd, a sirina traktora za zetora oko 175cm mislim da nisu siri od 180
moj ursus ti je 180 po papirima sa 14.9 gumom...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
e bome nije manje od 180cm, ja imam Zetora 3340 to je isto što i 5211 i 5245
širok je 185cm a visok je 260 cm, da napomenem sa 14.9-28 gumama
 
B

budanec

Guest
svi torpedi imaju zračno hlađenje, a to ti je još i bolje lakše ti pali u zimi jedino ga barem jedamput u 3 godine moraš oprat i ništa drugo.a širina torpeda je oko 190cm
 
M

Miško 007

Guest
Fiat ima veliku prenost pred ove tri marke oni su svi isto sranje doslovno Zetor Imt i Torpedo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh