• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor ili Torpedo

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo barem smo se složili za Fiata :)
Kaj se tiće Torpeda...sve zavisi od traktora do traktora....moje iskustvo veli NE !
IMT...od malena ih teram, al oni su zlo....veliko zlo, jedino kaj navek idu i idu i idu....
Zetor....precjenjen za svoju kvalitetu...nikad ih nisam volio.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
ma ne to su preveliki traktori za mene a imt mi nije ni u kakvoj opciji osim ferka kojeg mislim i ostavit...a ak ferko od 35 konja moze frezat bez problema 3 sata bez odmora onda bi moral i svaki ovaj jaci traktor od oko 50 konja bez najmanjih problema jel freza nije velika....da li tko zna koja je vanjska sirina zadnjeg kraja na zetoru 5011 5211 i na torpedu TD48 TD55 i da li su siri od ferka i koliko ferko je 165cm...bitno mi je zbog freze s obzirom da imam bocnu frezu...

možda imt 558? koliko sam skužio, on je malo jači i malo neokretniji od 539, a ostalo uglavnom sve isto, pa bi ti vjerovatno odgovarao.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
možda imt 558? koliko sam skužio, on je malo jači i malo neokretniji od 539, a ostalo uglavnom sve isto, pa bi ti vjerovatno odgovarao.

IMT 558 je fenomenalan traktor, po okretnosti je meni isti kao i 539 a po snazi dosta jači.
Jedini minus je taj što nema ručnu kočnicu. Djelovi su jeftini i dobavljivi, što kod Torpeda može biti problem.

Ako se dvoumiš između Torpeda i Zetora, mislim da je Zetor bolji izbor.
Makar po ovom što si napisao ja bih bez velikog razmišljanja uzeo 558.
 
B

budanec

Guest
ja sam s torpedom imal jako dobra iskustva. dosta je okretan, ima snage kolko očeš, kaj se tiče njihovih motora oni su skoro vječni. a imam i imt-a snjim samo problemi. A 558 ima ga jedan iz drugog sela dok ga on vužge ja čujem u drugo selo a izgleda ko tenk
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
ja sam s torpedom imal jako dobra iskustva. dosta je okretan, ima snage kolko očeš, kaj se tiče njihovih motora oni su skoro vječni. a imam i imt-a snjim samo problemi. A 558 ima ga jedan iz drugog sela dok ga on vužge ja čujem u drugo selo a izgleda ko tenk

slazem se kaj se tice 558 imao ga je u mjestu jedan prijatelj...rekoh vec da imt ne dolazi u obzir ni pod razno osim ferka...kupio je moj stric novog 539 prije koju godinu nema ni 500 radnih sati curi ulje na sve strane...vise je masan nego moj 533 koji je fala bogu star vec 39godina...ok mi je ferko zato kaj vise manje skoro sve sam mogu na njemu rijesit ako se kaj pokvari dok mislim da to ni sa zetorom ili sa torpedom nece biti slucaj...jedino velim ipak mi je sad s obzirom da mi posel siri polako preslab...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
slazem se kaj se tice 558 imao ga je u mjestu jedan prijatelj...rekoh vec da imt ne dolazi u obzir ni pod razno osim ferka...kupio je moj stric novog 539 prije koju godinu nema ni 500 radnih sati curi ulje na sve strane...vise je masan nego moj 533 koji je fala bogu star vec 39godina...ok mi je ferko zato kaj vise manje skoro sve sam mogu na njemu rijesit ako se kaj pokvari dok mislim da to ni sa zetorom ili sa torpedom nece biti slucaj...jedino velim ipak mi je sad s obzirom da mi posel siri polako preslab...
ma budeš mogel nisu oni ništ kompliciraniji od ferka,samo su malo drugačije dizajnirani...isti slučaj i sa fiatom...jedino ovi noviji(oko 2000.g.)koji imaju elektronike po sebi trebaju nekog ko se ipak malo bolje "kuži u to";)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ako znaš i malo nešto o ferku znat ćeš popravit i zetora, a za torpedo neznam jer nisam vidio ali mislim da ni on nije kompliciran.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
U svakom slučaju ti je bolji uredan torpedo 45 od urednog zetora 5211, manji potrošač, okretni i jedan i drugi, zeko teži i tromiji, preslab motor za tu težinu, i dosta skuplji.

Ali da je riječ o traktoru 60ks, onda zeko igra igru.
 
B

budanec

Guest
U svakom slučaju ti je bolji uredan torpedo 45 od urednog zetora 5211, manji potrošač, okretni i jedan i drugi, zeko teži i tromiji, preslab motor za tu težinu, i dosta skuplji.

Ali da je riječ o traktoru 60ks, onda zeko igra igru.
tako je, u potpunosti si u pravu :finga::finga:
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
kolega ja posjedujem i zetora i torpeda i da ti kazem da je zetor avion za torpeda taj komfort grijanje hladenje i da naglasim da zetor ima najbolje prjenose a sto se tice ostalog mjenjac solidan nadozivit ce ga ako nisi teske ruke hidraulika nije bas najbolja kosto bi mogla bit ali za sitan novac se popravi i traje motor jako dobar u svim uvjetim jako izdrzljiv uz dobro odrzavanje napravi i do 15000 r/s tako da ga toplo preporucam jer imam 5011 sa 24000 r/s
 
B

budanec

Guest
kolega ja posjedujem i zetora i torpeda i da ti kazem da je zetor avion za torpeda taj komfort grijanje hladenje i da naglasim da zetor ima najbolje prjenose a sto se tice ostalog mjenjac solidan nadozivit ce ga ako nisi teske ruke hidraulika nije bas najbolja kosto bi mogla bit ali za sitan novac se popravi i traje motor jako dobar u svim uvjetim jako izdrzljiv uz dobro odrzavanje napravi i do 15000 r/s tako da ga toplo preporucam jer imam 5011 sa 24000 r/s

24000rs? Kaj ti delas s tim traktorom?
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
sve sto se moze raditi sa traktorom on je radio moj otac uvjek kaze da ima dusu kao covjek naravno on je zasluzan za 11 000 sati on mu je vadio dusu dok sam ja bio klinac i razbijao glavu po kabini naime puno radim usluzno i zaradu djelim sa zekom popola i to je rezultat za toliko r/s
 
Z

zetor4718

Guest
samo ga ti kupi, al posle ti bude žal[/QUO

koji god kupi bit će mu žao jer se svi traktori prodaju s nekom manom

nemora biti,prvi traktor sam prodavao jer sam kupovao veći,a auto jer sam kupovao drugi itd...uglavnom nema pravila
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pa manu ćeš naći i novog da kupiš. Bitno je da odabereš traktor prema svojim potrebama i mogućnostima. Koliko para - toliko muzike, nađi neki kompromis, vidi šta ti je prioritet.

Ja bi recimo kupio Zetora, već imam dva i treći ako budem kupovao ili ovaj neki mijenjao opet će to biti Zetor. Kod mene je presudno to što ga mehaničari poznaju u dušu, opskrbljenost dijelovima je odlična 10+. Zetor je udoban, izdržljiv, jednostavan za održavanje, dijelovi nisu pretjerano skupi. Nekih mana naravno da ima ali ima ih svaki, nema traktora bez mane. Samo uzmi podatak da kad su Zetori imali kao osnovni paket grijanje u kabini i kompresor većina zapadnih traktora je tražila masnu nadoplatu za to.
Kako kažu svaki traktor ima neku skrivenu grešku ili manu, samo na Zetoru ćeš je lakše i jeftinije otkloniti nego na većini drugih traktora.
Nisam nikad imao Torpeda pa ga neću puno komentarisati. Ali koliko sam do sad vidio, mislim da u istom godištu debelo zaostaje za Zetorom po pitanju udobnosti, opremljenosti i komfora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh