• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor ili Torpedo

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
pa kaj se tice ovog sad da svaki ima manu to je djelomicno i istina jel kad bi bio savrsen onda nebi majstori imali posla ali se ja sa tim ne slazem...to je radni stroj koji ne stoji nego radi a radi svasta i svugdje i prema tome podlozan je i kvarovima pogotovo ako se jos i slabo odrzava...meni je jasno da traktor star 10-15 godina a mozda i vise nije novi i imat ce sigurno nekih vidljivih i skrivenih mana ali sve je to u nekim granicama podnosljivo...ipak se malo razumijem u mehaniku tak da nemoram bas za svaku sitnicu ici majstoru...a sad da vam jos velim ja sam prije 13god kupio ganjc novi auto i ne korejsko kino nego volvo i od prvog dana sami problemi su bili sa tim autom...nije mjesto za tu temu ali bit je da hocu reci nema pravila kupis novo i problem a kupis polovno i nemas problema...to sve ovisi na kaj se namjeris i koliko imas srece...prije mjesec dana sam kupio hladnjacu 2007 godina i evo u mjesec dana sam vec imao problema sa njom a jos nije posteno ni vozila a imam auto star 16godina 6godina je kod mene i manje sam u njega u tih 6godina ulozio nego u taj kamion star 5godina a nisam ga kupio preko noci stvarno sam ga dosta dugo trazio ali neke stvari nemozes vidjet mozda vise necu imat nikakvih problema sa njom a mozda bude vise kod majstora nego na cesti to nikad nemozes znat....a isto je i sa traktorima
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Pa manu ćeš naći i novog da kupiš. Bitno je da odabereš traktor prema svojim potrebama i mogućnostima. Koliko para - toliko muzike, nađi neki kompromis, vidi šta ti je prioritet.

Ja bi recimo kupio Zetora, već imam dva i treći ako budem kupovao ili ovaj neki mijenjao opet će to biti Zetor. Kod mene je presudno to što ga mehaničari poznaju u dušu, opskrbljenost dijelovima je odlična 10+. Zetor je udoban, izdržljiv, jednostavan za održavanje, dijelovi nisu pretjerano skupi. Nekih mana naravno da ima ali ima ih svaki, nema traktora bez mane. Samo uzmi podatak da kad su Zetori imali kao osnovni paket grijanje u kabini i kompresor većina zapadnih traktora je tražila masnu nadoplatu za to.
Kako kažu svaki traktor ima neku skrivenu grešku ili manu, samo na Zetoru ćeš je lakše i jeftinije otkloniti nego na većini drugih traktora.
Nisam nikad imao Torpeda pa ga neću puno komentarisati. Ali koliko sam do sad vidio, mislim da u istom godištu debelo zaostaje za Zetorom po pitanju udobnosti, opremljenosti i komfora.
imam jedno pitanje vidim da ste iz dubice cuo sam da su kod vas u bosni dijelovi za traktore u pola cijene nego kod nas u hrvatskoj jel to istina?
 
Na vrh