• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
A po čemu to mu nije ni do koljena?

...najviše od svega po samoj kvaliteti i izradi materijala od kojeg je napravljen...

...imam doma Zetora,IMT-a i Fiatagria, svi su redovno održavani i paženi te mislim da mogu nešto reći o Zetoru i njegovoj kvaliteti...ne da oni nisu dobri,daleko od toga...ono što hoću reći je da su jako precijenjeni i da za iste novce se može kupiti jači,bolji i kvalitetniji traktor od Zetora...
...pa samo za usporedbu jedan Zetor sa 8-9 tis. radnih sati je uglavnom odradil kakvih cca. 75% svojeg radnog vijeka,dok naprimjer neki traktori iz CNH ili SDF grupacije mogu lagano izdržati preko 20 000...;)

...o usporedbi sa skupljim markama mislim da je suvišno bilo što pisati...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
baš nebi rekao da mogu izdržat 20 000 sati, a imaš dosta zetora koji imaju 9000-10 000 pa su još u dobrom stanju, zetor ode i za 2000 eura mu napraviš generalku i vozi još 5 000 sati, a fiat kad ode za njegove dijlove možeš kupit drugog zetora, tako da i on ima prednosti.

A ovo da se za ove novce može kupiti dobar zapadni traktor nebi rekao, jer on ima 7000 tisuća i još 7000 koje su skinute, takvih je 90% na njuškalu, tako da kad njega kupiš i on je već za otpis.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Ma samo pitam, jer znam i sam sve ovo što si napisao, ista stvar je i kod mene, imam također i ja zetora, ovakvog o kakvom pišemo 7341, imt-a df-a i sdf-a.
Na zetoru je prednji utovarivač i svaki je dan u pogonu, on kod mene radi najviše rs godišnje. I slažem se, nije to možda kvaliteta kao na nekima zapadnima traktorima, ali meni se na njemu najviše sviđa to što ako nekad nešt rikne skoknem do trgovine, nekih 10km od mene imaju sve živo za njega a djelovi dosta povoljni, tako da to ima svojih prednosti. npr. proljetos sam morao mjenjati pumpu hidraulike, nekih cca 1400kn i traktor je isti dan dalje radio trpao bale sjenaže, gnoj itd.. Ni ovi zapadni traktori nisu vječni, pogotovo polovni, tako da se to desilo npr. na jednom JD-u trošak bi bio dosta veči i pitanje koliko bi mi se to dugo otegnilo.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Upravo dostupnost i cijena rezervnih dijelova je to što prodaje Zetora i što mu daje visoku cijenu. To je i kod mene bio razlog da kupim Zetora, evo sad imam dva. ;)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Upravo dostupnost i cijena rezervnih dijelova je to što prodaje Zetora i što mu daje visoku cijenu. To je i kod mene bio razlog da kupim Zetora, evo sad imam dva. ;)

koje imaš?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
za te novce kupiš dobrog zapadnog traktora kojemu zetor nije ni do koljena...:!:;)

a koji bi to bio traktor 1999-2000.g. od 85ks da ga mogu dobit za te novce?:?: trazim posvud,ali toga nema. zetor zelim kupiti jer sam ih imao par komada,zbog jeftinih dijelova i zbog toga kad ga danas-sutra budem isao prodavat,dobit cu dobre novce za njega ako bude traktor uredan. poigledaj samo cijene zetora te konjaze s duplim pogonom starosti 20g.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211

:D :D potpuno se slazem,samo ti ne znas kak to ide kod mene. reparaciju prikolice koja je trajala 4 dana i kostala 2500kn odgađali smo 3 godine i jedva napravili. Kad smo kupili sadasnji zetor,rekli smo da cemo ga bojati odmah,prosla je i peta godina,a to jos nismo napravili. stari je sa sobom 3mj. u kamionu vozio amortizer od vrata zetorove kabine,prosao pokraj 100 ducana...nikad ga nije kupio. mogu sad nabrojiti milijun takvih sitnica koje smo mogli,a nismo. tak da...ako kupim takav traktor,on takav i ostaje. :D
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
a koji bi to bio traktor 1999-2000.g. od 85ks da ga mogu dobit za te novce?:?: trazim posvud,ali toga nema. zetor zelim kupiti jer sam ih imao par komada,zbog jeftinih dijelova i zbog toga kad ga danas-sutra budem isao prodavat,dobit cu dobre novce za njega ako bude traktor uredan. poigledaj samo cijene zetora te konjaze s duplim pogonom starosti 20g.

dade se naći i za manje love dobar traktor,samo je pitanje jel kupuješ traktor kojeg budeš koristio ili ga kaniš za par godina prodati...ako je ovo drugo onda u svakom slučaju uzmi Zetora...

...ja sam lani kupil Fiatagria 90-90 u top stanju...imaš slike u temi Fiat serije 90...istina malo je stariji,ali ovi noviji su par tisuća € skuplji i puni su elektronike a od toga na rabljenim traktorima bježi što dalje...

...naravno Zetorova prednost su jeftini dijelovi,ali takva im je i trajnost...znaš onu narodnu "kolko para-tolko muzike"...ja sam na svojem već triput mjenjal vodnu pumpu i cilindre od kvačila,pa cilindre od kočnica,itd. a traktor ima malo prek 4000 rs.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
cuj,dalo bi se tu dugo raspravljati,ali da,ja ga zaista kanim nakon 4-5 godina prodati,on drzi cijenu i smatram da cu tu najbolje uloziti novac,i nadam se da cu biti zadovoljan s njim kao i sa svakim zekanom do sad.uglavnom,jucer smo prosli sisak,petrinju,veliku bunu,zagreb,dugo selo... nagledali smo se svakakvih groblja od traktora i najvise su mi se dopao upravo taj 7341. covjek je mlad,spreman na dogovor u vezi cijene,ima nesto malo svoje zemlje,oko 4 ha,i najvise je s njim usluzno brao kukuruz dvorednim beracem. traktor je stvarno sacuvan,i ima hrpu opreme,zadnje gume nove...samo sam mu nasao 3 mane pa ako netko moze dati kakav savjet,ja bih bio zahvalan.
1. malo mu plese prednji desni kotac.cuo sam da bi tu spone bile u pitanju ili je nesto drugo? (prednje gume su slabo napumpane i skoro potrosene)

2. traktor je bio potpuno hladan kad smo dosli,krasno je upalio,samo mu je turbina prvih par minuta jako fuckala,dal je to normalno?

3. na svakom zetoru koji smo probali volan se stvarno krasno okrece u mjestu,jedino je kod ovog to islo malo teze,nista strasno,ali se osjeti. mozda to ima veze s gumamaili se ulje nije jos zagrijalo?
 
K

Katic09

Guest
Ja sam isto nedavno gledao te 7340-41 al nekak najviše se bojim te jebene turbine...
A to kaj ti se volan teze mota to je radi gum ako su jako mekane...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
3. na svakom zetoru koji smo probali volan se stvarno krasno okrece u mjestu,jedino je kod ovog to islo malo teze,nista strasno,ali se osjeti. mozda to ima veze s gumamaili se ulje nije jos zagrijalo?[/QUOTE]

to da se ulje nije ugrijalo, to su priče koje se prodaju maloj djeci, kod normalnog ispravnog volana, čim počneš alnasovat traktor, volan se već tad mora lagano okretati, ulje nema veze s vezom. Ako na većem gasu radi kak treba, onda nije ni do guma, gume isto nemaju veze sa lakoćom okretanja volana... sve dalje je već drugi par cipela
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
a sve zavisi i na kojim okretajima radi motor, bar kod mene ne mota jednako na 700-800 okretaja i na 1500, na većim okretajima se samo onako lijepo čuje kako ide ulje i zuji.

Ima veze sa gumama, Zetorboy to je traktor koji je težak naprijed, vjerovatno ima i utege, isousti ti na svom gume pa probaj motat, ići će ali teže.
 
K

Katic09

Guest
Dečki ja sam na susedov 7340 metnul pluge dvobrazne okretace jer mu je propao zadnji hidraulik a daleko mi je bilo da idem doma pa se vraćam natrag i prikopcao sam napred a do domi sam jedva jade došao volan sam motal koda vozim fapa..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
3. na svakom zetoru koji smo probali volan se stvarno krasno okrece u mjestu,jedino je kod ovog to islo malo teze,nista strasno,ali se osjeti. mozda to ima veze s gumamaili se ulje nije jos zagrijalo?

to da se ulje nije ugrijalo, to su priče koje se prodaju maloj djeci, kod normalnog ispravnog volana, čim počneš alnasovat traktor, volan se već tad mora lagano okretati, ulje nema veze s vezom. Ako na većem gasu radi kak treba, onda nije ni do guma, gume isto nemaju veze sa lakoćom okretanja volana... sve dalje je već drugi par cipela[/QUOTE]

ma to da se ulje nije ugrijalo to sam si ja promislio u svojoj ludoj glavi...:lol:

@ toma3340: da traktor je radio na ler gasu i ima utege.

uglavnom,prije pet minuta je kaparen!!!! :drinkers:
 
K

Katic09

Guest
E čestitam..
Valjda si kupio onog pravog..
I kolko si dao koja godina?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
kad ga dovezeš očekujemo slike, napumpaj gume i sve uštimaj i onda probaj motat, ma to je sve dobro meni izgleda.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
gogo čestitam na kupovini, nek te dugo i dobro služi!! :drinkers:
Kad budeš mogao stavi slike :prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh