• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tekucine su promijenjene sve,filter motornog ulja je novi,a sa lijeve strane je magnetni filter na pumpi hidraulike...
jedino nisam siguran za kaj je ona filter iza desnog zadnjeg kotaca?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
haha,ja s traktorom radim od malih nogu,al do sad je uvijek moje bilo samo da tocim i vozim,eventualno pogledam vodu u kileru,za ostalo je bil zaduzen stari, al ovo je sad moj traktor,i ja sam sad zaduzen za njega... nemam ja takvog iskustva da idem prckat po motoru.
kolko sam posten ne znam,al uvijek se sve posteno placa,a velikom vecinom nisu majstori zasluzili nista jer nisu nista ni popravili...
Onda ja stvarno neznam kak da ti pomognem.
Online ti nemrem nijedno naopraviti, a preskupo bu ti da dojdem na lice mesta i odradim taj dio umjesto tebe
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
haha,ja s traktorom radim od malih nogu,al do sad je uvijek moje bilo samo da tocim i vozim,eventualno pogledam vodu u kileru,za ostalo je bil zaduzen stari, al ovo je sad moj traktor,i ja sam sad zaduzen za njega... nemam ja takvog iskustva da idem prckat po motoru.
kolko sam posten ne znam,al uvijek se sve posteno placa,a velikom vecinom nisu majstori zasluzili nista jer nisu nista ni popravili...


e prijatelju moj...
onda se malo ozbiljnije pobrini oko toga da traktor dovedeš u red, ako ti je to u interesu, a ako ne...onda niš

nemre ti niko preko foruma ili telefona reći u čemu je problem, nego samo pravi mehaničar koji zna znanje!
tak da moj ti je savjet, nađi pravog meštra-sredi Zeku pa si miran!

a ovak se budemo natezali unedogled!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
@ muhanicar-pa slozimo video vezu,kak ono dok kirurzi operiraju sa jednog kontinenta na drugi! :D: al s menom bi brzo zivci otisli!

@ sanana- ma znam i sam... samo dok se jos rijesim posla,onda ide zetor pod nož...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Kakve veze ima centrifugalni filter ulja sa dimom iz auspuha?
I nije na levoj nego je na desnoj strani motora

ako gledamo traktor od prednje strane, dakle od haube onda je na desnoj strani!
a ako gledamo od iza, e onda je na levoj strani
ugl, razmemo se!

nema veze s dimom, već sem to spomenul zbog ovo ulja "američkog"
ko zna kaj je v njemu...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja i dosta pusem na hladno,traktor je tek dosel,jos uvijek se to licka,cisti ko da je nova kubota dosla,poslije bude vec to opusteno islo...
uglavnom,cini se da je s uljem sve ok,kolko sam skuzil,jedino bi bas mogel probati ispustiti par deci da tocno vidim, a za dizne i ostalu budemo vidli dok kolega muhanicar definira koliko je to "preskupo"!:(whew)::(whew)::D::D:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ako sjedim u kabini traktora i gledam naprijed onda vidim sa desne strane filter ulja bio obican bio centrifugalni ako se ne varam?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
tekucine su promijenjene sve,filter motornog ulja je novi,a sa lijeve strane je magnetni filter na pumpi hidraulike...
jedino nisam siguran za kaj je ona filter iza desnog zadnjeg kotaca?

filter iza desnog kotača bi trebao biti filter od hidraulike
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ako sjedim u kabini traktora i gledam naprijed onda vidim sa desne strane filter ulja bio obican bio centrifugalni ako se ne varam?

centrifugalni filter kak je belec spomenuo, imaju zetori koji imaju neovisnu hidrauliku, tj, ona koja neradi prek kardana,
 
T

tuaregr10

Guest
Sve ti zavisi od traktora do traktora, npr 565 i 539, staro ulje se ispusti, iscjedi se koj isat, novo ulje unutra staviš, zapališ ga i več lagano poprime crnu boju, nije baš onako čisto, nakon par sati je normalno crno, vele neki stari majstori da se skine garež sa sklopova i zato ulje pocrni, vele da je to u svakom slučaju dobro.
Dok pak Fiat od kuma, on kakvo ulje stavi, tako nakon 200-250 rh i ispušta, potpuno čisto. Zaključak, nema gareži u motoru-vrhunski dobro napravljen motor :)
Za Zetora neznam, ali nema on ništ usavršaniji motor od imt-a, tak da po meni ne smeta ništ ako je novo ulje pocrnilo, to se spriječiti neda, a ne smeta ničemu.

Slažem se s tobom ŠANANA, u pravu si :(clap):. Mi na IMT - u 542 kad promjenimo ulje, upalimo ga samo da ga izvezemo iz garaže ispred kuće da ga operemo i odmah ulje pocrni :(punch):. Jedan iz moga mjesta ima IMT 540 s Fiatovim motorom, i njemu nakon godinu dana od promjene ulja, ulje je još uvijek žuto :icon_pray:. Kad sam vidio, nisam mogao vjerovati :^):.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Čista istina ovo za ulje, u bivšem Hurlimanu sam to primijetio i bilo mi isprva jako čudno. Traktor odradio oranja 3ha, ulje isto kao kad sam ga nasuo. Doduše, ni u Zetoru mi ulje nije nešto posebno pocrnilo ni posle oranja. jeste malo ali ni blizu kao u IMT 539, kod njeg naspi novo, upali motor, ugasi i ono crno kao ugalj a motor stvarno u savršenom stanju.
 

marioxx25

Novi član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
6
Pozdrav svima!
Novi sam ovdje al ovu temu sam procitao od prve stranice i ja sam za ono "ako traktor onda ZETOR"
Nemam ni jednog u svom vlasnistvu al bit ce nadam se jednog dana,tetak ima zekana 4718
nije bas u nekom top stanju al ja sve sta trebam radim s njim.
Sad po zimi bas ne pali vec je i akumulator los,al mene zanima nesto drugo vec je bila rijec o tom zekanu i o coku koji on ima na bos-pumpi.Da li se taj dio na pumpi gdje je gumbic smije vrtit ili mora bit fiksni,ja ovog mogu prstima zakretat u bilo kojem smijeru??
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Mogu i ja svog ;) i također radi bez problema. Sve dok radi,ne pitam što,kako i zašto. LP!
 
D

Dado-lpk

Guest
Pozdrav svima!
Novi sam ovdje al ovu temu sam procitao od prve stranice i ja sam za ono "ako traktor onda ZETOR"
Nemam ni jednog u svom vlasnistvu al bit ce nadam se jednog dana,tetak ima zekana 4718
nije bas u nekom top stanju al ja sve sta trebam radim s njim.
Sad po zimi bas ne pali vec je i akumulator los,al mene zanima nesto drugo vec je bila rijec o tom zekanu i o coku koji on ima na bos-pumpi.Da li se taj dio na pumpi gdje je gumbic smije vrtit ili mora bit fiksni,ja ovog mogu prstima zakretat u bilo kojem smijeru??

Bitno je da radi! :D:
 

marioxx25

Novi član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
6
nisam bas siguran da li radi dobro jer nekad kad ga stisnem zekan upali normalno,a nekad se desi da dosta dugo vrti dok ne primi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
nisam bas siguran da li radi dobro jer nekad kad ga stisnem zekan upali normalno,a nekad se desi da dosta dugo vrti dok ne primi

Smije se vrteti.

Nego jel mu daš ručni gas do kraja prije nego mu stisneš čok?
Jel mu na hladno malo prije napumpaš gorivo?
 

marioxx25

Novi član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
6
da gas je do kraja,ne pumpam svaki put
zato i je tesko skuzit kaj je tocno jer nekad upali ko mina a nekad kad i napumpam dosta dugo vrti.morat cu se malo vise pozabaviti s tim sad kad malo zatopli,prvo moram rijesiti akumulator
 

Najnoviji postovi

Na vrh