• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
da gas je do kraja,ne pumpam svaki put
zato i je tesko skuzit kaj je tocno jer nekad upali ko mina a nekad kad i napumpam dosta dugo vrti.morat cu se malo vise pozabaviti s tim sad kad malo zatopli,prvo moram rijesiti akumulator
Kad zatopli čok mu nebi smel trebati.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
otislo nam je jedno crijevo na klipu od serva u pitanju je zetor 5911
uzeli smo crijevo i trebamo ga promijenit,
e sad cito sam nesto ovde na forumu,al nisam 100% siguran dal trebamo sad ozracivat servo kad stavimo ovo novo crijevo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nema potrebe odzračivati. Eventualno podići prednji kraj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Zato da ti bu lakše motati dok se ne odzrači.
Pošto mjenjaš samo crijevo mislim da nebu potrebe ni za to.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Zato da ti bu lakše motati dok se ne odzrači.
Pošto mjenjaš samo crijevo mislim da nebu potrebe ni za to.

probat cemo bez ozracivanja,
a ako nebude islo de ako nije problem objasni kako se ozracava :icon_biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Napisal sam ti da nema potrebe za tim, bar ju ja nisam nikad imal tak da neznam kak odzračiti.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Napisal sam ti da nema potrebe za tim, bar ju ja nisam nikad imal tak da neznam kak odzračiti.

dobro si napisao :icon_super:
nema potreba ozracivat,sad sam moro otic da to promijenim,i samo sam ga postavio i nikakvi problema nema,palio ga moto pun lijevi pun desni ide bez problema :icon_super::icon_super:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
dobro si napisao :icon_super:
nema potreba ozracivat,sad sam moro otic da to promijenim,i samo sam ga postavio i nikakvi problema nema,palio ga moto pun lijevi pun desni ide bez problema :icon_super::icon_super:

Bravo majstore :icon_fU:
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
pozdrav novi sam na forumu imam zetor 7045.Veoma sam zadovoljan :tractor::tractor::tractor:
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
gogo, uredno održavani traktor, jel? koja je godina, negdje 2003?

ima li netko Proximu 90, pa da mi može reći koja je potrošnja. znam da 7340 troši previše, pa valjda ovaj ne troši tolko?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
2004. godina
ja sam ga nedavno kupio,bio je prljav izvana i iznutra,ali nema nikakvih ozbiljnijih ostecenja,ogrebotina,udubina... jedno dobro pranje,malo polir paste,i to je to!

vole oni popiti,za proksimu ne znam, malo je jaca od 7340,ali mislim da je potrosnja tu negdje.
ja sa svoje strane ne gledam na potrosnju,nego na ucinak traktora... dobri su oni radnici,dijelovi i odrzavanje jeftino,pa to pokrije eventualno vecu potrosnju... i ne treba nasjedati na price pojedinaca kako njihovi traktori (bilo koje marke) strasno malo trose. valjda idu na zrak? :D:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Imam ti ja proximu 90 i mislim da je ona osjetno jača od 7340. Rezervar joj je 130l. Sad potrošnja ovisi o tom što radiš. Npr. odvezao sam 5 cisterni vode (cisterna je 3000l) u udaljenosti 5km i potrošio mi je 30l tako da na manjim poslovima puno troši. Pri oranju nisam mjerio potrošnju ali tu mi ne troši previše. Kad sam rotirao išao sam 4 sporom i slična je bila potrošnja kao i 6245 jer sam s ovim puno brže obavio posao. A kad grabim, baliram tu mi uopće ne potroši puno, ali sa cisternom na manje udaljenosti pije samo tako za razliku od 6245 koji mi za to količinu goriva odveze cisterni i cisterni. A kad sam išao na veću udaljenost i vozio drva ne troši puno znači prešao sam 15km i nazad i potrošio je nekih 20-ak litara i manje. Ove brojke su sve relativne ali kad zaposliš traktor na neke veće strojeve(plug,rotodrljača) ne troši puno za svoju snagu, ipak je 90ks.

I ja se slažem sa gogom jer ipak je za Zetora vrlo lako naći djelove i jako su izdržljivi i zato i biram Zetore jer ipak imam ih 3 i zadovoljan sam sa svima. I nevjerujem da drugi traktori puno manje troše. To su samo priče. I odradi Zetor to što potroši.
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
i ja sam svog probudio iz zimskog sna :(snooze):
što se tiče potrošnje,za transport ili neke lakše poslove on baš i nije,tj. potroši više nego neki drugi u tim poslovima,ali u teškim poslovima opravda svoju potrošnju učinkom! :icon_super:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nekog ozbiljnog bavljenja poljoprivredom nema ako se pazi na svaku litru goriva. na nekim operacijama se moze ustedjeti,ali sve je to relativno. mislim da se sa zetorom ne moze pogrijesiti,ima nas dosta koji imaju vise komada zekana i uvijek im se vracaju.
kad sam trazio traktor,bili smo u jednoj firmi koja se bavi ciscenjem snijega i posipavanjem soli po zg-u i okolici zimi,a ljeti malciraju i odrzavaju zelene povrsine. privatna firma,gazda ocito pliva u lovi,i nije mu problem kupiti bilo kakav traktor,ali imaju flotu od jedno 25 samih novih proxima,dok su prije imali sve nove majore. oni se i bave takvim poslom gdje dolazi do izrazaja zetorova veca potrosnja,ali ih to nije sprijecilo da ih stalno kupuju,upravo zbog dijelova ,odrzavanja,servisa,pouzdanosti,kako je gazda sam rekao.
kod zetora se nikad nece dogoditi da se neki mali dio poput filtera najobicnijeg ceka mjesecima i takve slicne stvari.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
i ne treba nasjedati na price pojedinaca kako njihovi traktori (bilo koje marke) strasno malo trose. valjda idu na zrak? :D:
gledaj...imam doma zetora 60ks i jako dobro znam što može i koliko troši,ali isto tak imam i fiatagria 90ks koji troši isto toliko (možda i gdjekoju litru manje),ali je za 1/3 veći,teži i jači od zetora,tak da ovo o manjoj potrošnji ipak nisu "samo priče" :icon_pidu:
u današnje vrijema dok cijene goriva divljaju,a budu i još veće,cijene naših finalnih proizvoda su iste ili manje,poticaji se smanjuju,repromaterijal je skuplji treba naći mjesta za svaku kunu gdje se može uštedjeti...
...primjer u oranju ako traktor na jednom jutru uštedi samo 5 litara(a to može i duplo više...meni troši 10-15litri,a moj kum z kristalom 120ks troši čak do 25litri),pomnožimo to sa 6,5kn(a bude i više) i pomnožimo to sa recimo u mojem slučaju 30 jutara dobijemo cifru od 975 kuna...a samo sam izoral,gdje je još rotiranje,sijanje itd,itd...
 
Posljednje uređivanje:

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
gledaj...imam doma zetora 60ks i jako dobro znam što može i koliko troši,ali isto tak imam i fiatagria 90ks koji troši isto toliko (možda i gdjekoju litru manje),ali je za 1/3 veći,teži i jači od zetora,tak da ovo o manjoj potrošnji ipak nisu "samo priče" :icon_pidu:
u današnje vrijema dok cijene goriva divljaju,a budu i još veće,cijene naših finalnih proizvoda su iste ili manje,poticaji se smanjuju,repromaterijal je skuplji treba naći mjesta za svaku kunu gdje se može uštedjeti...
...primjer u oranju ako traktor na jednom jutru uštedi samo 5 litara(a to može i duplo više...meni troši 10-15litri,a moj kum z kristalom 120ks troši čak do 25litri),pomnožimo to sa 6,5kn(a bude i više) i pomnožimo to sa recimo u mojem slučaju 30 jutara dobijemo cifru od 975 kuna...a samo sam izoral,gdje je još rotiranje,sijanje itd,itd...

e taj zetor kojega ti imaš doma, a i ja, je mali potrošač, ovi zetori poslije to su veliki potrošači. isti takav samo rođen 10 godina poslije potroši pol rezervara, dok ovaj stariji potroši samo četvrtinu! za sjetvu i špricanje super traktor jelda.
tvoj kum vuče 2 brazde sa 120 ks i onda normalno da mu puno troši :icon_biggrin:

proxime su mi čudne, ove obične, clasic, rožganče ko belarus!!! kod jače proxime ljepše i mirnije radi motor.
fala članu proxima90 na objašnjenju, lijepo je znati informaciju od čovjeka koji stvarno ima takav traktor. Kolko sam shvatio, najviše troši u transportu, a to meni nebi pasalo jer ima dosta vozikanja u sjetvi, špricanju, kultivaciji...pa bi puno trošio.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
NOVO ! !

7245 1988 . .


13004_121947974653972_540620697_n.jpg


19806_121948261320610_845099610_n.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
NOVO ! !

7245 1988 . .


13004_121947974653972_540620697_n.jpg
Odličan traktor, jako dobro očuvan!! Koje su mu gume nazad 28 ili 30"? Vidim da ima nosače za utovarač, jel ima i utovarač, ide li i on uz traktor?
 

Najnoviji postovi

Na vrh