• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Zato što keramička spojnica podere i korpu i zamajac. Dosta traktora ima keramičke spojnice ali imaju i ostale dijelove koji su u kontaktu sa njom izradjene od dosta izdržljivijih materijala. Znam za slučajeve sa njemačkog IHC foruma (ForumRomanum) da je keramička spojnica na nekim International Harvester traktorima gurala i preko 15.000 sati bez zamjene (bez rada sa utovarivačem naravno) ali sam čuo i za slučajeve gdje su ljudi ugradjivali takve spojnice (sa keramičkim pločicama) na Belarus traktore i vrlo brzo ostajali bez zamajca - keramika jednostavno "pojede" čelik jer nije dovoljno izdržljiv na habanje,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Tako je.
Korpa, tj potisna ploča nije problem, ali zamajac se nemože u nedogled tokariti.
 
T

tuaregr10

Guest
jedno je vuca od 5245 , a drugo od 7245, veca je vuca kod 72 i dosta bolje podnosi, i dosta veze ima posao koji obavlja masina, a ocit primjer je ovaj traktor kod mene koji je nosio utovarivac a ima trap dobar a i spera mu funkcionise extra.


evo slika traktora ovog sa utovarivacem..

Pozdrav basic :(hi):
Lijepo izgleda ovaj tvoj Zekan, čini se očuvanim, pravi stroj :tractor:. Dobro bi mi došao jedan takav sa utovarivačem za čistiti snijeg :icon_jook:.
 
T

tuaregr10

Guest
jos koja slika...

Pozdrav gogo 1990 :icon_arrow:
Traktor ti odlično izgleda, lijepo si ga oprao, pravi je stroj :(inlove):. Nadam se da si riješio probleme koje si spominjao oko motora :wink:?
 
T

tuaregr10

Guest
i ja sam svog probudio iz zimskog sna :(snooze):
što se tiče potrošnje,za transport ili neke lakše poslove on baš i nije,tj. potroši više nego neki drugi u tim poslovima,ali u teškim poslovima opravda svoju potrošnju učinkom! :icon_super:

Pozdrav dino :icon_arrow:
Trebao bi se malo ugledati na člana gogo1990, vidiš kako je on svog Zekana ulickao, a tvoj je dosta blatan :p:. Šalim se, nemoj se ljutiti :icon_sad:!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Koliko mi je poznato,gogo se ne bavi stočartvom,tako da on može ulickat svoj traktor,i ništa ne radit sa njim preko zime.
Ulickam i ja svog ponekad,ali skoro svaki dan nešto,te vozi bale,te silažu,i eto,ublatni se.
Ma ne ljutim se ja,živ bio! :drink:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hvala na komplimentima! ma to ga ja lickam sad kad je jos "nov",a i inace kad imam vremena,volim da su traktori kolko tolko uredni.
istina,za traktore nemam po zimi velikog posla, a za kakav rad u sumi ili neki sitan prijevoz,tu su jos dva stara borca,ovog mi je steta ganjat po posoljenim cestama,ili u sumi gdje non-stop struze granje po njemu.
kaj se tice problema,za crno ulje i pokoju kap iz oduska smo se slozili da je sasvim normalno, a kod pojacanog dima na hladno je najvjerojatnije stvar u ventilima,diznama,mozda bi trebalo postelati i bosch pumpu. to bude doslo na red do kalcifikacije i zatvaranja brazde,a kak sad stvari stoje imam jos minimalno mjesec dana. sad imam stalno predavanja,trazim prikljucke za njega,sređujem sjetvospremac i jednu prikolicu,tak da imam malo vremena,al bude i to proslo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
hvala na komplimentima! ma to ga ja lickam sad kad je jos "nov",a i inace kad imam vremena,volim da su traktori kolko tolko uredni.
istina,za traktore nemam po zimi velikog posla, a za kakav rad u sumi ili neki sitan prijevoz,tu su jos dva stara borca,ovog mi je steta ganjat po posoljenim cestama,ili u sumi gdje non-stop struze granje po njemu.
kaj se tice problema,za crno ulje i pokoju kap iz oduska smo se slozili da je sasvim normalno, a kod pojacanog dima na hladno je najvjerojatnije stvar u ventilima,diznama,mozda bi trebalo postelati i bosch pumpu. to bude doslo na red do kalcifikacije i zatvaranja brazde,a kak sad stvari stoje imam jos minimalno mjesec dana. sad imam stalno predavanja,trazim prikljucke za njega,sređujem sjetvospremac i jednu prikolicu,tak da imam malo vremena,al bude i to proslo.

Ej di kupujes kalcifikat po kojoj cjeni?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Reka Koprivnička,trgovina Best, cijena je 0,23kn/kg.
znac 230kn/t.
Ti imas do tamo otprilike sat i pol vožnje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Reka Koprivnička,trgovina Best, cijena je 0,23kn/kg.
znac 230kn/t.
Ti imas do tamo otprilike sat i pol vožnje.

Ja sam prije 2tjedna kupil 500kg za 230kn u varazdinu. Kad da ga bacim po njivi?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
prvom prilikom! ja ga budem isto bacal cim bude moguce s traktorom na njive,a zatim zatvaranje brazde. 500kg ti je za pola jutra.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja mislim da je kalcifikata bolje zaorati, ko se ne varam čul sam da čak i nebi smio na oranje s njim.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
zaorati kalcij nije bas neki potez,posto tad on nema previse efekta na kulture sa plitkim korjenovim sustavom sto je meni jako bitno. nigdje nije zabranjeno da se ide na oranje s njim,eventualno ga je pozeljno baciti oko mjesec dana prije sjetve i to samo zato da se stigne pod djelovanjem vode razgraditi.ja ga koristim na svoj zemlji i u plastenicima i stvar je odlicna. normalno,samo kalcij bez gnojiva,prihrane korijen-list,i ostalog, ne stvara cuda,a i pravo djelovanje se vidi tek nakon par godina,ako zemlja nije prije bila kalcificirana.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
dsc00970ri.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00971bl.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[]
moj zetor inace kupik kod basica prije izvrsnog vremena
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
zaorati kalcij nije bas neki potez,posto tad on nema previse efekta na kulture sa plitkim korjenovim sustavom sto je meni jako bitno. nigdje nije zabranjeno da se ide na oranje s njim,eventualno ga je pozeljno baciti oko mjesec dana prije sjetve i to samo zato da se stigne pod djelovanjem vode razgraditi.ja ga koristim na svoj zemlji i u plastenicima i stvar je odlicna. normalno,samo kalcij bez gnojiva,prihrane korijen-list,i ostalog, ne stvara cuda,a i pravo djelovanje se vidi tek nakon par godina,ako zemlja nije prije bila kalcificirana.

Da to sam cital nesto da ne djeluje odma na zemlji koja nije jos dobila al spasava zemlju od dugotrajnog gnojenja umjetnim gnojivom. I netreba ga duboko stavljat bas zbog kulture koju sijemo vecina a te kult ure imaju plitko korenje do nekih 20cm max.
Ja sam ga za sad uzel za krumpir vinograd i vocke. Al mislim i 2rali dobro posipat pa bum videl kak se bu pokazalo atkod nas su izrazito kisele zemlle!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
dsc00970ri.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00971bl.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[]
moj zetor inace kupik kod basica prije izvrsnog vremena

Jesu mu ove straznje gume 30cola?
Nosac utovarivaca je orginal ili rucni rad? Vidim da lijevi krajnik volana udara po nosacu kad je prednja osovina u nagibu.
Ma traktor mi se svida nema kaj pravi stroj,samo prednje gume nove i to je to!:eek::
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Zadnje gume su 16.9-30. Nosac na njemu sam kupi s kasko i djojstikom mislim da je orginalan posto kaska imas 6 cilindara, smo mi.nosac ne ide do zadnji tockova vec se veze za nosac kabine. Proba cu naci nosac do zadnji tockova ako ga bude ko prodavo posebno i naravno za malo novaca. Kugla ne udara nigde ukopano je,na nosacu,dovoljno mjesta za nju.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zadnje gume su 16.9-30. Nosac na njemu sam kupi s kasko i djojstikom mislim da je orginalan posto kaska imas 6 cilindara, smo mi.nosac ne ide do zadnji tockova vec se veze za nosac kabine. Proba cu naci nosac do zadnji tockova ako ga bude ko prodavo posebno i naravno za malo novaca. Kugla ne udara nigde ukopano je,na nosacu,dovoljno mjesta za nju.

Ma super stvar a da ti nosac ide do iza to bi bila prava stvar mama ak ne nosi tesko neka mislim da i nemas potrebe za tim.
Ove su gume dosta debele i super mu stoje,koja su marka?
Jesi mislil stavljat utege nazadtna felge ili puniti gume vodom?
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Nemam tegove a i ne punim vodom nisam jos imo potrebu za otezavanjem. Gume su 14 platana , proizvedene su u turskoj bar tako pise na njima neznam koja je marka imam ih vec 6 mjeseci i u oranju su bile dobre. Bilo bi dobro da su vece posto je veoma spor u transportu ali u radu veoma jak imam jos imt 549 pa se dopunjavaju fino.on jei prilicno brz. S kaskom tovari djubar ,imaju vile ali ne velikog zahvata,i zemlju sam guro ali mi je tad otiso jedan lezaj na tocku donji konusni dobio lufta. Ali ga je bar bilo lako zamjeniti i stavio sam gumicu da voda ne ulazi u njega.posto je nije bilo :icon_scratch::icon_scratch:
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Nemam tegove a i ne punim vodom nisam jos imo potrebu za otezavanjem. Gume su 14 platana , proizvedene su u turskoj bar tako pise na njima neznam koja je marka imam ih vec 6 mjeseci i u oranju su bile dobre. Bilo bi dobro da su vece posto je veoma spor u transportu ali u radu veoma jak imam jos imt 549 pa se dopunjavaju fino.on jei prilicno brz. S kaskom tovari djubar ,imaju vile ali ne velikog zahvata,i zemlju sam guro ali mi je tad otiso jedan lezaj na tocku donji konusni dobio lufta. Ali ga je bar bilo lako zamjeniti i stavio sam gumicu da voda ne ulazi u njega.posto je nije bilo :icon_scratch::icon_scratch:

Pozdrav bajo, jesil zadovoljan masinom. ?:icon_scratch:

Imam orginalan nosac utovarivaca za zetora, ako odlucis javi mi se 061409692
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh