• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Veoma zadovoljan traktorom nema neki kvarova mjenjac motor odlicni. Traktor veoma jak gotovo sve su mu brzine radne osim pete i nije veliki potrosac kao neki zetori sto sam imo priliku vozit.
Posali mi slike nosaca da vidim dali ce mi odgovarati i imasli ventile od kaske(razvodnik).
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Veoma zadovoljan traktorom nema neki kvarova mjenjac motor odlicni. Traktor veoma jak gotovo sve su mu brzine radne osim pete i nije veliki potrosac kao neki zetori sto sam imo priliku vozit.
Posali mi slike nosaca da vidim dali ce mi odgovarati i imasli ventile od kaske(razvodnik).

i ocekivao sam da cces biti zadovoljan jer rekli smo ti da je motor uradjen,

evo slike od nosaca na ovom linku pa vidi

http://www.facebook.com/zetor.basic.9/posts/121950984653671

nemam nista samo nosac, vidi pasel, jedino ako mi ne ode uz traktor, navalilo mi za ovaj traktor.
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
dsc0014fe.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0019al.jpg
[/URL][/IMG]
Evo mog Zetora 5320, sad puni 13-tu godinu i na njemu je promjenjena samo jedna prednja guma, akumlatora i cilindar kvačila koji je na početku odmah procurio, sve ostalo na njemu je orginal..:)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
uh,mamicu mu,sto je krasan! takav jedan s 12.4. gumama bi mi bas pasao. koliko ima zetor radnih sati? i jel na prodaju?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Nije na prodaju, ima 2650 radnih sati.. Imaš još slika tamo gdje sam se predstavio.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Snage ima taman za svoju težinu, ne troši nešto puno, potrošnju nisam nikada mjerio, al odprilike cjeli dan pod silokombajnom, na punom gasu potroši 50 litara i nasilira 60-tak tona silaže, nikada nisam vagao pa ne znam točno.. Volan je lagan, jednim prstom se može skreniti uvjek.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Snage ima taman za svoju težinu, ne troši nešto puno, potrošnju nisam nikada mjerio, al odprilike cjeli dan pod silokombajnom, na punom gasu potroši 50 litara i nasilira 60-tak tona silaže, nikada nisam vagao pa ne znam točno.. Volan je lagan, jednim prstom se može skreniti uvjek.

Ma to je stroj taman za sve poslove a da se ne zmuci pre jako.:icon_thumright:
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Zna li neko kako da dodjem do semeringa poz. 52?

http://www.lt-ersatzteile.de/wp-content/uploads/2011/09/Seite-207-bearb.jpg

Neki mi kažu da prvo odvojim kardan na ulazu u prednji diferencijal (4 zavrtnja, brezona tačnije), potom da izvadim rascjepku-osigurač koji osigurava veliku M16 (poz 44) navrtku koja drži kardan na vratilu pogona (poz 55), odvijem tu navrtu povlačeći cijeli kardan kako bih dobio mjesta za dalje odvijanje. Problem je što nema baš mnogo prostora pa će biti zapetljano ali mislim da bi se moglo. Bune me ona 4 brezona koji spajaju kardan sa diferencijalom, kako njih da odvijem?

Postoji li drugi način da dodjem do tih semeringa a da ne rasklapam krst kardana?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Da se, malo je jebeno ali se da.

Skineš kardan iz prednje vuče i skineš ga cjelog dole da ti ne smeta. Poigraš se maticom i skineš ostatak.

Dalje je sve pjesma, ako ne zaboraviš ispustiti ulje.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Kažu mi na susjednom forumu da može bez skidanja cijelog kardana, valjda može kardan da se skupi dovoljno na onim nutovima u sredini tako da može da sidje. Kad to završim, skinem ovaj dekl sa 4 zavrtnja što se vidi na tvojoj slici, ispod su 2 semeringa 45x60x7, u katalogu piše da idu 2 i taj O-ring 65x3 (ne znam gdje njega da nadjem?).

Mislio sam da, kada budem sve sastavljao tj. prije "nabijanja" kardana na pogonsko vratilo (ovo sa nutovima što se vidi na tvojoj slici) namažem ove nutove crvenim silikonom kako bih izbjegao da se ulje provlači tu. Sigurno tu ima nekog lufta, nije ovo nov traktor, pa mislim da bi silikon tu koliko-toliko bar smetao ulju. Mislim da će se sa zamjenom semeringa i O-ringa (ako ga nadjem) problem biti riješen (mada i nije sad nešto obziljan al ajd) ali sam mislio da sa silikonom na nutovima zatvorim i taj put ulju.

Edit

Da se korigujem, crveni silikon bi trebalo staviti u spojnicu koja se "nabija" na vrstilo sa nutovima pošto će tako sav suvišni silikon biti izguran prema vani a ne prema unutra, gdje bi ga zahvatilo ulje i na kraju, normalno, odnijelo u neku finu malu rupicu u razvodniku.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako nemas O-ring mozes silikon (crveni)namazati samo na mjesto gdje ide O-ring.Namazes silikon,zavrnes maticu tek toliko da dodirne silikon.Pustis da prenoci i sutra ce silikon biti silikonska guma.Tad stegnes maticu i to je to.Tako sam ja pravio O-ring na poklopcu posude za ulje volana.
Inace taj O-ring bi trebao da se najde u trgovini traktorskih djelova.

Ako se dobro sjecam kardan nemozes skinuti sa kronera(nutova) ako ne skines komplet uklopnicu(reduktor).Podavno sam to skidao pa nisam sto posto siguran.Ako grijesim nek me neko ispravi. .
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Puno lakše ti bude ako skineš cjeli kardan, a da bum iskren čak mislim da se bez skidanja ni neda.

Da ispod su dva semeringa, O-ring (neznam od kud si) ali ima kod nas čak i u auto djelovima O.ringa za kupiti.
Ako ga ne nabaviš, starog namaži silikonom i dobro bude. Samo prije dobro odmasti.

Te "nutove" ripne možeš namazati silikonom, ali ispod bi trebal iči isto O.ring ili konusna gumica (ovisno o izvedbi). Obično tu i curi baš radi toga jer se tu razjebe i dobije lufta, a ne na semeringu.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Ako nemas O-ring mozes silikon (crveni)namazati samo na mjesto gdje ide O-ring.Namazes silikon,zavrnes maticu tek toliko da dodirne silikon.Pustis da prenoci i sutra ce silikon biti silikonska guma.Tad stegnes maticu i to je to.Tako sam ja pravio O-ring na poklopcu posude za ulje volana.
Inace taj O-ring bi trebao da se najde u trgovini traktorskih djelova.

Ako se dobro sjecam kardan nemozes skinuti sa kronera(nutova) ako ne skines komplet uklopnicu(reduktor).Podavno sam to skidao pa nisam sto posto siguran.Ako grijesim nek me neko ispravi. .

Znači kardan se ipak ne može skupiti dovoljno da bi se svukao sa pogonskog vratila? E jbga, jedno kažu može, jednu kažu ne može. Da naprijed bar nisu brezoni, ne znam kako da ih odvijem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh