• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Basic, gledajuci malo zetore xx20 xx40 na Piku, vidim da dosta njih nema kuku za jednoosovinku i rijetko koji da ima pomoćno sjedalo...Jel to poskidano, dodatna oprema bila, ili je jednostavno takva serija stizala kod vas?

Takvih je najvishe doslo iz Amerike a oni nemaju nijednu drugu kuku osim one male potezne, koja jako malo moze posluzit. A meni sto dodje iz Norveske tamo svi praktikuju Automatske kuke kao na mojom Zetorima, a i na svim ostalim traktorima, se auto kuke koriste.. Puferi najvishe dolaze iz Holandije, Njemacke i Svicarske. P Sjedalo ako dodje iz vana, onda to u vecini slucajeva raja skida i prodaje traktore bez njih, a ako je kod domacina traktor , dosta ih ostave za svoj traktor, jer sluzi dosta...
 

rankos

Član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
38
sta mislite o novom zetoru majoru 80
url
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kaj se mene tice,da prodam svojeg,odmah bi uzeo tog majora. jest da je mozda dizajn mogao biti malo bolji,i kirš je prenapuhao cijenu,ali po meni je to jedan svestran traktorcic za gospodarstvo do tridesetak ha koji se dade dobro iskoristiti, a kvalitetu motora,getribe,hidraulike ce vrijeme pokazati.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
*basic, jel se meni cini ili se ta rotirka na onoj snimci zetora maaalkoc prebrzo okrece?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
To je sasvim normalna brzina za: "made in PRC" rotirke. :icon_razz:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Jel zna itko gdje ima za kupiti gramerovo sjedalo (najpovoljnije) za proximu90 i koja je cijena??
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
ima li netko problema s paljenjem zetora, odnosno, kada traktor duze odstoji moram uvijek pumpicom napumpati gorivo da bi upalio, vraca se u rezervar, promjenjena pumpica, komplet crijeva i stavljen dodatni nepovratni ventil prije rezervara i radilo je par mjeseci. i tada je nakon 2-3 dana zezao, a sada zeza nakon par sati. ima li rijesenja za ovaj problem?
radi se o 7711 i godinama je to tako i kida mi zivce
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ima li netko problema s paljenjem zetora, odnosno, kada traktor duze odstoji moram uvijek pumpicom napumpati gorivo da bi upalio, vraca se u rezervar, promjenjena pumpica, komplet crijeva i stavljen dodatni nepovratni ventil prije rezervara i radilo je par mjeseci. i tada je nakon 2-3 dana zezao, a sada zeza nakon par sati. ima li rijesenja za ovaj problem?
radi se o 7711 i godinama je to tako i kida mi zivce

Stavi novi ventil na povratu iz bos pumpe to je suplji saraf sa federom i kuglicom,nalazi se iza bos pumpe i na njega ide crjevo od povrata u rezervoar,promjeni dolazno crjevo,i kupi novu ac pumpu od boscha,ona nema onaj saraf za otpustit pa pumpat nego odma pumpas,probaj pa javi kak je?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Stavi novi ventil na povratu iz bos pumpe to je suplji saraf sa federom i kuglicom,nalazi se iza bos pumpe i na njega ide crjevo od povrata u rezervoar,promjeni dolazno crjevo,i kupi novu ac pumpu od boscha,ona nema onaj saraf za otpustit pa pumpat nego odma pumpas,probaj pa javi kak je?
de mi reci jos samo kolko ta igranka kosta?
jer znam da je ova obicna pumpa bila skupa kao zlato :D
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
de mi reci jos samo kolko ta igranka kosta?
jer znam da je ova obicna pumpa bila skupa kao zlato :D

Da cjela ac pumpa je dosta skupa,al ti netrebas cjelu mjenjat nego samo rucnu di pumpas,drzi ju jedan suplji saraf,a kolko ta bosch kosta nemrem se nikak sjetit jer sam vise toga kupoval al znam da nije skupa.a taj ventil saraf na povratu iza bos pumpe nije skup neka sica.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
de mi reci jos samo kolko ta igranka kosta?
jer znam da je ova obicna pumpa bila skupa kao zlato :D

oko 250 kn ti je zamjenska (2 vijak novi tip) orginal je oko 500, ja sam promjenio sve šta se dalo promjeniti, ali i mene to zeza isto
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
oko 250 kn ti je zamjenska (2 vijak novi tip) orginal je oko 500, ja sam promjenio sve šta se dalo promjeniti, ali i mene to zeza isto

Jedan mi je majstor rekel da sprungira cjevcica u rezervaru ko ima odozgora usis i kad nije pun nafte tu se vrati nafta ili vlece zrak,da to kad sprungira da je ko vlas kose.
E sad ja neznam jer to jos nisam mjenjal a drugo je sve sad novo i pali bez pumpanja ujutro,e vrjeme ce pokazat sad.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
oko 250 kn ti je zamjenska (2 vijak novi tip) orginal je oko 500, ja sam promjenio sve šta se dalo promjeniti, ali i mene to zeza isto

Ti mislis na kompletnu ac pumpu ona je negdje oko 350kn,al ja mislim na samu pumpicu gdje pumpas rucno ona je na jednom sarafu i nije skupa.
Orginalna ima kotacic kaj moras odsarafit i pumpat i tu zna pustat zrak a bosch nema nego samo pumpas.

windows 7 screen shot
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Jedan mi je majstor rekel da sprungira cjevcica u rezervaru ko ima odozgora usis i kad nije pun nafte tu se vrati nafta ili vlece zrak,da to kad sprungira da je ko vlas kose.
E sad ja neznam jer to jos nisam mjenjal a drugo je sve sad novo i pali bez pumpanja ujutro,e vrjeme ce pokazat sad.

ma kod mene je to radilo super dok mi nije ac pumpa usisala nekakvu etiketu od flaše od soka, prvo sam mislio da je ac pumpa riknula, pa dok smo to sve zamjenili i stavili novo, sve super radi, ali taj problem nikak riješiti... a moguće i to da je, i rezrevar je pran i skidan možda je tad šta i ošlo u rezervaru

Glede pumpe, imaš verziju i sa jednim i drugim, na majoru je tak orginal sam na stiskanje, kod mene je na šeraf, inače, orginal bi trebale biti motorpalove, a cijena je za kompletnu, ovaj ručni dio je jeftini
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Stavi novi ventil na povratu iz bos pumpe to je suplji saraf sa federom i kuglicom,nalazi se iza bos pumpe i na njega ide crjevo od povrata u rezervoar,promjeni dolazno crjevo,i kupi novu ac pumpu od boscha,ona nema onaj saraf za otpustit pa pumpat nego odma pumpas,probaj pa javi kak je?
On da proba potrošiti 500 i više kuna i onda da javi :(clap)::(clap):
Da cjela ac pumpa je dosta skupa,al ti netrebas cjelu mjenjat nego samo rucnu di pumpas,drzi ju jedan suplji saraf,a kolko ta bosch kosta nemrem se nikak sjetit jer sam vise toga kupoval al znam da nije skupa.a taj ventil saraf na povratu iza bos pumpe nije skup neka sica.
Ručna pumpa nema veze sa držanjem tlaka u Boš pumpi.

Tam u onom postu prije si bil na boljem putu u vezi iber druk ventila, a na AC bi trebalo očistiti ili promjeniti dosjede na ventiličima, ali ako uzmemo u obzir da je ugradil nepovratni, prije da je do ibera.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
On da proba potrošiti 500 i više kuna i onda da javi :(clap)::(clap):

Ručna pumpa nema veze sa držanjem tlaka u Boš pumpi.

Tam u onom postu prije si bil na boljem putu u vezi iber druk ventila, a na AC bi trebalo očistiti ili promjeniti dosjede na ventiličima, ali ako uzmemo u obzir da je ugradil nepovratni, prije da je do ibera.
Pumpica nije skupa necu govorit kolko je al je manje od 200kn a taj iber ventil je oko 25kn,ja sam imal 2 nepovratna novu ac komplet tad je kostala 350,al neznam cija je jos je gore vec 5god,novi iber druk ventil sad je treci gore,sva crjeva koja imaju veze sa dovodom do pvpa,sve bakrene podloske 2puta u 5god mjenjal.
Tak ide mislim pali od prve nakon duzeg stajanja i nakon najvise mj.dana opet se nafta vraca,e sad kad je nova pumpica gore nije dugo ak pocne opet zajebavat dat cu napravit nove cjevcice u rezervaru jer ili one zezaju ili je nekaj u pvp.
 

Najnoviji postovi

Na vrh