• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ac pumpu ne diram,gas do kraja,palim,odmah smanjujem gas, i bez obzira dal je ljeto ili zima,popusim cigaretu,pa tek onda krecem,i ne forsiram.mislim da ne radim nista krivo,a budem na netu pogledal uputstva jos jednom. Kak se kod tebe pali grijac? Na bravi?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ac pumpu ne diram,gas do kraja,palim,odmah smanjujem gas, i bez obzira dal je ljeto ili zima,popusim cigaretu,pa tek onda krecem,i ne forsiram.mislim da ne radim nista krivo,a budem na netu pogledal uputstva jos jednom. Kak se kod tebe pali grijac? Na bravi?

da, sam kaj naš ima bravu sa strane, daš kontakt i grijač se sam ugasi nakon nekog vremena, kao na autu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
moj isto ima bravu sa strane,ima tri polozaja.na prvom nema nista,ko da je kljuc izvaden,na drugom je normalni kontakt,svijetli kontrolka od ulja i akumulatora,na trecem se pali. Uopce nisam znao da ima sistem grijaca na zetoru ko sto ima na tvom. Ja sam razmisljao o ugradnji ovog grijaca na struju,cisto da smanjim stetan utjecaj paljenja na hladno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
na 6340 ti to nije istina da ti je gas čok, kao prvo i to da mora biti do kraja, pa motor bi se razletio i sve bi popucalo kad bi hladan motor svaki puta tako stavio odma u iber turažu, pogotovo po hladnom vremenu, to su gluposti. A linija ko tvoj ionak ima grijač u bloku.

I ja sam tak čuo i svi kolege koji imaju zetore tak pale. pa normalno da ga nebudeš pustil odmah u iberturažu, nego čim traktor prime odmah ruka na gas i smanjiš gana ler i to je to. Bez ikakve filozofije. A dok se gas pogurne skroz do gore koda se čuje neki klik dok je zden motor, nekaj slično k onomu dok ga gasiš pa se čuje klik negde mali iznad donjeg položaja gasa.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
moj isto ima bravu sa strane,ima tri polozaja.na prvom nema nista,ko da je kljuc izvaden,na drugom je normalni kontakt,svijetli kontrolka od ulja i akumulatora,na trecem se pali. Uopce nisam znao da ima sistem grijaca na zetoru ko sto ima na tvom. Ja sam razmisljao o ugradnji ovog grijaca na struju,cisto da smanjim stetan utjecaj paljenja na hladno.

budem ti poslikao prvom prilikom kad ulovim vremena mjesto di je kontrolka i sami grijač di je
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I ja sam tak čuo i svi kolege koji imaju zetore tak pale. pa normalno da ga nebudeš pustil odmah u iberturažu, nego čim traktor prime odmah ruka na gas i smanjiš gana ler i to je to. Bez ikakve filozofije. A dok se gas pogurne skroz do gore koda se čuje neki klik dok je zden motor, nekaj slično k onomu dok ga gasiš pa se čuje klik negde mali iznad donjeg položaja gasa.

E,tocno tak! Zaboravil sam spomenuti taj klik na najgornjem položaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Taj klik je na ručici gasa jedna kugličica i ništ više
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Prije pokretanja motora morate se osvjedotočiti da li je traktor ispravno zakočen i da li je ručica mjenjača u neutralnom položaju. Kod temperature od 0 stupnjeva i nižih temperatura neophodno je isključiti pogon hidrauličke pumpe. Pomoću ručne pumpe na visokotlačnoj pumpi treba napuniti sustav za napajanje gorivom sa 5 do 10 pomicanja klipa!

1.Ključ utaknuti u kontak bravu i dovesti u položaj ''0''
2.Pedalu spojnice(kuplung) pritisnite do kraja, sve dok se ne uključi prekidač za zaštitu pri pokretanju motora,
3.Okrenuti ključ iz položaja ''1'' u položaj ''2''(start). Ostaviti da se motor okreće 2 do 5s i tada ključ osloboditi u položaj ''0''. Kod viših okolnih temperatura može ovo okretanje motora prije njegova pokretanja otpasti.
4.Dodati gas do maksimuma.
5.Ključ preko položaja''1'' zakrenuti u položaj ''2''(start). Nakon pokretanja motora ključ ispustiti, ostaviti slobodnim. Ne pokretati motor dulje od 15 sekundi.
6.Nakon pokretanja motora smanjivati postepenogas. Nema potrebe da motor bez opterećenja radi pri visokom broju okretaja..


Za slučaj da se motor ne pokrene
Sačekati 30s, tada ključ postaviti u položaj ''0'' i ponoviti postupak pokretanja. Najviše je dopušteno šets ciklusa pokretanja motora (15s pokretanja i 30s mirovanja traje jedan ciklus.) Slijedeće pokretanje motora je nakon hlađenja elektropokretača na temperaturu okoline.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Prije pokretanja motora morate se osvjedotočiti da li je traktor ispravno zakočen i da li je ručica mjenjača u neutralnom položaju. Kod temperature od 0 stupnjeva i nižih temperatura neophodno je isključiti pogon hidrauličke pumpe. Pomoću ručne pumpe na visokotlačnoj pumpi treba napuniti sustav za napajanje gorivom sa 5 do 10 pomicanja klipa!

1.Ključ utaknuti u kontak bravu i dovesti u položaj ''0''
2.Pedalu spojnice(kuplung) pritisnite do kraja, sve dok se ne uključi prekidač za zaštitu pri pokretanju motora,
3.Okrenuti ključ iz položaja ''1'' u položaj ''2''(start). Ostaviti da se motor okreće 2 do 5s i tada ključ osloboditi u položaj ''0''. Kod viših okolnih temperatura može ovo okretanje motora prije njegova pokretanja otpasti.
4.Dodati gas do maksimuma.
5.Ključ preko položaja''1'' zakrenuti u položaj ''2''(start). Nakon pokretanja motora ključ ispustiti, ostaviti slobodnim. Ne pokretati motor dulje od 15 sekundi.
6.Nakon pokretanja motora smanjivati postepenogas. Nema potrebe da motor bez opterećenja radi pri visokom broju okretaja..


Za slučaj da se motor ne pokrene
Sačekati 30s, tada ključ postaviti u položaj ''0'' i ponoviti postupak pokretanja. Najviše je dopušteno šets ciklusa pokretanja motora (15s pokretanja i 30s mirovanja traje jedan ciklus.) Slijedeće pokretanje motora je nakon hlađenja elektropokretača na temperaturu okoline.
To je isto neko jako pametan napisal, a još pametniji su oni koji na taj način rade.

Sečam se slučaja kad je jedan tu pri meni (nije mu odvajal drugi stepen) čekal 5 minuta i tek onda probal uključiti, a pošto je i dalje krčalo gas k meni po savjet.
Pitam ja , a kaj si čekal 5 minuta?
Veli on, pa piše na ručci max 5 min :(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
To je isto neko jako pametan napisal, a još pametniji su oni koji na taj način rade.

Sečam se slučaja kad je jedan tu pri meni (nije mu odvajal drugi stepen) čekal 5 minuta i tek onda probal uključiti, a pošto je i dalje krčalo gas k meni po savjet.
Pitam ja , a kaj si čekal 5 minuta?
Veli on, pa piše na ručci max 5 min :(giggle)::(giggle)::(giggle):

Kak piše ja prepiso! od rječi do rječi :icon_mrgreen:
Inače ja imam problema sa svojim dok ga palim ispod 10 stupnjeva, a ispod nule ne vrijedi mi ni pokušati, al ne radim ništa kako ovdje piše, napumpam ga na pumpi, gas mu dam i palim, dimi puno i bijelo..vrtim ga par puta po 15-tak sekundi i ne daje nikakve znakove i onda samo odjednom upali.. :icon_confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kak piše ja prepiso! od rječi do rječi :icon_mrgreen:
Inače ja imam problema sa svojim dok ga palim ispod 10 stupnjeva, a ispod nule ne vrijedi mi ni pokušati, al ne radim ništa kako ovdje piše, napumpam ga na pumpi, gas mu dam i palim, dimi puno i bijelo..vrtim ga par puta po 15-tak sekundi i ne daje nikakve znakove i onda samo odjednom upali.. :icon_confused:
Zetor ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Možda ga ne pumpaš dovoljno dugo.
Jel na početku alnasanja ima odmah bijelog dima?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kak piše ja prepiso! od rječi do rječi :icon_mrgreen:
Inače ja imam problema sa svojim dok ga palim ispod 10 stupnjeva, a ispod nule ne vrijedi mi ni pokušati, al ne radim ništa kako ovdje piše, napumpam ga na pumpi, gas mu dam i palim, dimi puno i bijelo..vrtim ga par puta po 15-tak sekundi i ne daje nikakve znakove i onda samo odjednom upali.. :icon_confused:

a dalje piše ako se pridržavaš uputstava i intervala kak je prepisano, radni vijek motora je oko 6000 sati hahahha.. pa ti turiraj na hladno, pa se možda to i ostvari :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
odmah čim krene da vrti ide i dim, tako da goriva ima
Onda nema u njemu više života, a gdje, treba otkriti.
Najvjerojatnije nema sape pa dok malo našprica onda zadihta
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
a dalje piše ako se pridržavaš uputstava i intervala kak je prepisano, radni vijek motora je oko 6000 sati hahahha.. pa ti turiraj na hladno, pa se možda to i ostvari :)

Ja ga ne turiram nikada, gas do kraja dok palim, ali kad on upali kao što je već pisano bude do 1200 okretaja, jer odmah vratim gas, nema tu turiranja, ne znam kako je to teško za shvatiti...I onda traktor radi u leru jedno vrijeme dok se ne zagrije, nikada hladan traktor nisam išao odmah voziti, drugo je preko ljeta, upalim ga i idem odmah, ali po zimi nikada..:)

Onda nema u njemu više života, a gdje, treba otkriti.
Najvjerojatnije nema sape pa dok malo našprica onda zadihta

tako pali od prvoga dana, kupljen je nov..
El moguće da je problem u pumpi?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
u uputstvima pise postepeno smanjivati gas,sto bi znacilo smanjivati ga svakih par sekundi po malo,dok se ne dođe na optimum. i po mojem je to bezveze,jer bi predugo trajalo,hladan motor,a on tuli... :icon_hang:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
u uputstvima pise postepeno smanjivati gas,sto bi znacilo smanjivati ga svakih par sekundi po malo,dok se ne dođe na optimum. i po mojem je to bezveze,jer bi predugo trajalo,hladan motor,a on tuli... :icon_hang:

točno i ja tako kažem...Čim on uhvati treba gas pustiti na ler i to je to..:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
tako pali od prvoga dana, kupljen je nov..
El moguće da je problem u pumpi?
Moguče, ali nevjerujem baš.
Pošto ima dima znači da dize probijaju, ali nemože upaliti smjesu
 

Najnoviji postovi

Na vrh