• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Moguče, ali nevjerujem baš.
Pošto ima dima znači da dize probijaju, ali nemože upaliti smjesu

Ma srećom traktor mi ne treba kada je hladno, al morao bi to riješiti..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Moguče, il su potonuli il su nekad bili raštelani pa malo pušu
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
El i tvoj teško pali?

Moji obadva pale normalno. Samo sam se sjetil da je vec jedan clan isto imao problema s bijelim dimom,pa mu je kolega muhanicar rekao da je slabija kompresija.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Obicno kad ima dima a nepali znaci da dizne ne spricaju maglu vec kapaju.Mogu biti uzrok one ili,pumpa daje slab pritisak pri startovanju.Normalno mgu biti uzrok i ventili ako su bez zazora ili je skroz premalen.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prije pumpanja treba rucni gas do kraja pa pumpat,i kad je hladno bitan je akumulator,ak je slabiji znaci ak ima 800ampera na zimi mu padnu za 20posto,to je mene ****** dok je kinez bil gore od 650ampera,sad je nova vartata od 110ah i 950ampera i kad je bilo -10 palil sam ga i kratko zadimi bjelo al nakon 5-8sekundi zapali a prije nakon 15sek.drugog verglanja e da i po zimi imam eurodiesel unutra.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Mi sa 5911 nemamo tih problema nikad
cuo sam da kazu kad je zima da se treba na AC pumpi nadrukat gorivo,al mi to nikad ne koristimo,gas do kraja stisnemo cok,i okrene koji put uz bijel dim i uvati i onda malo plavog dima
na -15 ovako pali,al sto @oficir kaze dosta znaci i do akumulatora
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Tako je i sa zetorom7711 od mog susjeda ispod 10 teško pali,vrti ko lud a samo baca bjeli dim,tako smo ga ove zime palili na -8 samo malo spreja pa odma sastavi pa se ugasi i tako par puta i upali:icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Tako je i sa zetorom7711 od mog susjeda ispod 10 teško pali,vrti ko lud a samo baca bjeli dim,tako smo ga ove zime palili na -8 samo malo spreja pa odma sastavi pa se ugasi i tako par puta i upali:icon_mrgreen::icon_mrgreen:

Ja sam skoro imao Zetor 7711 i imao je stvarno dobar motor, ali zimus kad je bio snijeg i minus, mozda oko 10 stepeni da je bilo, u njemu je bila baterija od 220 ampera, i vergla brzo ali nemoze sastavit, kad sam stavio jos jedan ( prikopco) od 180, znaci tek sa 400 ampera upali ko grom.. :icon_pidu: Bio je pumpan znaci sumnjam da je do goriva bilo..
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Ja sam skoro imao Zetor 7711 i imao je stvarno dobar motor, ali zimus kad je bio snijeg i minus, mozda oko 10 stepeni da je bilo, u njemu je bila baterija od 220 ampera, i vergla brzo ali nemoze sastavit, kad sam stavio jos jedan ( prikopco) od 180, znaci tek sa 400 ampera upali ko grom.. :icon_pidu: Bio je pumpan znaci sumnjam da je do goriva bilo..

Ti moraš pazit da ti se anlaser ne razleti :icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
puno znači kakva je boš pumpa i dizne...
imal sam slučaj na jednom 4320 isto nije palil ak ga nisi pumpal a zimi je bila muka isusova ga upalit(narvno iberdrukventil i ac pumpa mjenjani i stavljan dodatni nepovratni,)na kraju u dogovoru s gazdom pumpa odnesena na reparturu promijnjeni elementi i dizne i traktor pali ko grom zimi zavergla kakvih 10 sekundi....inače imal je 2700 sati kad je to rađeno a zadnji put kad sam ga videl imal je 3940 i gazda veli da je to drugi traktor...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
decki-lagani, jedva vidljivi dim na iberlaufu-zetor 5011.
od generalke ima oko 2000rs. dal da se brinem,ili pustim tak kak je?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ulje je ina super 5,mijenjano prije 35rs.kaze kolega da je to vise manje normalno,al ja nemam mira.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
ne znam di da ovo pitanje svrstam, al valda je ovo dobro mjesto....
dakle kolko se vrti pumpa volana na bilo kojem zetoru?
 

Najnoviji postovi

Na vrh