• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
zetor 7011

imam problem sa 7011,gasi se u voznji i cim ga ugasim na 2 minute pumpati na ac pumpi. Kada se ugasi u voznji u casici nema ni kapi goriva.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
imam problem sa 7011,gasi se u voznji i cim ga ugasim na 2 minute pumpati na ac pumpi. Kada se ugasi u voznji u casici nema ni kapi goriva.

Zastopan ti je dovod do ac pumpe ili je probuseno crjevo,otpusti crijevo na ac pumpi i puhni u rezervar.
Ak je tu sve ok onda je aab pumpa riknula pa ne vuce dobro.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
imam problem sa 7011,gasi se u voznji i cim ga ugasim na 2 minute pumpati na ac pumpi. Kada se ugasi u voznji u casici nema ni kapi goriva.

Možda se gumeno crijevo razlistalo pa zaustavlja protok skini ga i probaj usisavat zrak ili ga promjeni provjeri ili promjeni filtere ili imaš nešto u rezervaru što je leganije od nafte ili smeče na ventiličima ac pumpe ako možeš pumpati na ac pumpi ona je dobra .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dotok nafte od rezervoara do ac pumpe pretresi redom. prvo rezervar vidi ako ima slavinu ispod ili otkaci crevo pa vidi jel iz njega ide normalno nafta ili prekida. ako je tu u redu creva pretresi mozda su zapusena skroz ili presavijena negde pa smanjuju dotok. mozda su i filteri nafte zastopali pa pumpa jedva proteruje kroz njih. moras krenuti redom deo po deo ,tu nema druge
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo slike zeke mog susjeda jako malo se naradio ima oko 3trs sad svake godine sve manje radi samo vrt i suma taj bi kod mene na gruntu bio ko budali samar:(rofl):
p1204131046.jpg
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
jel tko mjenjao ventilatore u kabini ili zna gdje to nabaviti po nekoj normalnoj cijeni ili se daju reparirati lezajevi?
poceli su zujati da je nepodnosljivo a opet kad se radi dosta znaci
davno sam pitao za to u lokalnoj trgovini pa mislim da je bila neka oogromna cijena.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Evo slike zeke mog susjeda jako malo se naradio ima oko 3trs sad svake godine sve manje radi samo vrt i suma taj bi kod mene na gruntu bio ko budali samar:(rofl):
p1204131046.jpg


Od Zlatka :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
jel tko mjenjao ventilatore u kabini ili zna gdje to nabaviti po nekoj normalnoj cijeni ili se daju reparirati lezajevi?
poceli su zujati da je nepodnosljivo a opet kad se radi dosta znaci
davno sam pitao za to u lokalnoj trgovini pa mislim da je bila neka oogromna cijena.


Skini ventilatore, rastavi motore i sa WD40 dobro izaperi ležajeve. Ali prije toga skini turbinu ventilatora sa motora priključi i probaj motor dali se čuje tj. dali se čuju ležajevi. Moguće je da ti turbina negdje malo dodiruje nosač motora i onda to cvili.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kako najbrže i najjednostavnije odzračiti kočnice na Zetoru, radi se o 5320?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
LJudi evo pogledajte ovog ljepotana šta muse događa:redface:Zbog nerazjašnjenega vlastništva među dvih brata stoji u šupi Zetor 6945 godina izrade 78 nešto manje od 2000 ratnih sati.Nitko gan ije zapalijo več dugo vremena.Ne radi najmanje 10 godina.Samo ga tu i tamo zapalijo,a onda se pizdijo brat i sad taj tip ne radi ni to. Ništa ni lim poderan. Samo trebao bi servis i obojiti lim.A vozilo ga dosta različnih ljudi i nisu ga čuvali,al nije svejedno tako loš. Sad propada. A ne smije se prodati ne koristiti.
http://www.mojalbum.com/reider/zetor-6945-letnik-78

Gume ne gledajte.Stražnja bila uništena od brane klinaste i stavili jedno polovno-staro. E ljudi,kako bi se taj Zekan moao srediti.Još i sada me srce boli!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kako najbrže i najjednostavnije odzračiti kočnice na Zetoru, radi se o 5320?

skini nazad na vanjskim cilindrima plastične poklopce, tamo dolaziš do vanjskog cilindra, i imaš na njemu šeraf za odzračivanje, ili na njima, ili još lakše otpustiti na lajtungu pa tam napraviti
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
kak se vade potisni lezajevi na zetoru 6211,danas sam ga prepolovil i onaj velki potisni lezaj nejde van,a od malog su obadvije one kao vilice pukle pa sam ga izvadil
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
5011 je nedavno bio na pola,mijenjan potisni lezaj i lamela,majstor je super ustelao kuplung,i kaj je najbolje,sad je jako lagan,skoro kao na autu,pa me zanima dal se to isto moze napraviti na 6340? mozda negdje izvana,na cilindru,da ne bi trebalo puno raskapati?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
kak se vade potisni lezajevi na zetoru 6211,danas sam ga prepolovil i onaj velki potisni lezaj nejde van,a od malog su obadvije one kao vilice pukle pa sam ga izvadil
Jesi izvadil nosač potisnoga ili ni njega nemožeš izvaditi?
Sam potisni se ispreša sa nosača.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ma ne to z nosacem skupa,nije mi isel van kad mi se upiral v onaj saraf od nosaca kabine,onda sam sarafa odsarafil i zisel je van :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Evo jednog 7340 iz 2006.g sa 1800rs,reverzorom,prednjim hidraulikom,i širim i višim radijalnim gumama. kolega taj traktor stvarno licka i odrzava,nema se kaj reci.



Uploaded with ImageShack.us
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Evo ja sam prao svoj 6245 pa evo slikica:



Traktor ima 7400 rs, 89. je godište, mjenjač nikad nije diran. Vukao je rotobranu 2.30m (sad je vuče proxima 90), radio je sa Sipma balirkom. Sad vuče plug 2x12, radi sa jednorednim Sip silokombajnom, radi sa Tehnosovim malčerom 2.20m.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lepi je svida mi se,daj mi reci jel ti dim iz auspuha ide u kabinu kad je pod opterecenjem?
Ima za kupit duzi tak da ti je vrh cjevi u ravnini s vrhom kabine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh