• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Muhanicar daj mi reci ja imam isti problem sa 6245. Znači kad traktor stoji malo duže gorivo se vrati u rezervar i moram ga napumpati, jedino kad je traktor nizbrdo nemoram. Motor je rađen nedavno, sad traktor ima 7000 rs. Koje bi bilo po tebi efikasno i dobro rješenje??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Iber druk ventil (samo gde danas kupiti dobrog :icon_scratch:) ili umjesto njega nepovratni na obje strane, ako ne pomogne tu i tam pripumpati i gotovo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I to tebi nije skupo kad se sve skupa zbroji?

Nije skupo nis od toga jedino nova cjela ac pumpa,a mjenjal sam ju jer mi je stala usred tanjuranja prije 5god,skocil po novu bila je oko 350kn namontiral ju natnjivi i pici dalje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Iber druk ventil (samo gde danas kupiti dobrog :icon_scratch:) ili umjesto njega nepovratni na obje strane, ako ne pomogne tu i tam pripumpati i gotovo.

Probal sam i to i nis nakon 20dana do mjesec i pol opet isto.
E sad sam se sjetil da je jedan covjek stavil ac pumpu komplet na 7045 od 4911 staru i veli da vise nije imal tih problema,e koja je razlika u tim pumpama?
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhanicar daj mi reci ja imam isti problem sa 6245. Znači kad traktor stoji malo duže gorivo se vrati u rezervar i moram ga napumpati, jedino kad je traktor nizbrdo nemoram. Motor je rađen nedavno, sad traktor ima 7000 rs. Koje bi bilo po tebi efikasno i dobro rješenje??

Možda nije profi rješenje na 6211 iber je bio na plovku na tu cjevčicu sam stavil gumeno crijevo do dna rezervara i više nije trebalo pumpati niti mjenjati ventil na iberu .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Probal sam i to i nis nakon 20dana do mjesec i pol opet isto.
E sad sam se sjetil da je jedan covjek stavil ac pumpu komplet na 7045 od 4911 staru i veli da vise nije imal tih problema,e koja je razlika u tim pumpama?

Pumpe su iste ali kvaliteta???? :icon_hang:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
mozda netko ne bu vjeroval,al na mom 5011 u tih 6-7 godina nikad nisam moral pumpati gorivo (osim jednom kad se sve zastopalo). bio pun ili prazan rezervoar,traktor zna stajati prek zime po 2mj, pritisnem onaj gumb na pumpi,i ako je akumulator dobar,traktor pali bez problema. ista stvar je i na 6340. nemam ga dugo,al bas sam ga jucer palil nakon 3tj stajanja. gas do kraja,2-3 puta zavergla i pali. tak da su meni sve ove price oko paljenja,povrata goriva,pumpi,nepovratnih ventila...nepoznanica.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
mozda netko ne bu vjeroval,al na mom 5011 u tih 6-7 godina nikad nisam moral pumpati gorivo (osim jednom kad se sve zastopalo). bio pun ili prazan rezervoar,traktor zna stajati prek zime po 2mj, pritisnem onaj gumb na pumpi,i ako je akumulator dobar,traktor pali bez problema. ista stvar je i na 6340. nemam ga dugo,al bas sam ga jucer palil nakon 3tj stajanja. gas do kraja,2-3 puta zavergla i pali. tak da su meni sve ove price oko paljenja,povrata goriva,pumpi,nepovratnih ventila...nepoznanica.

Takav je zetor momci, ako drzi gorivo dugo, opet nakon izvjesnog vremena ako se ne pali trebalo bi ga malo napumpat, stim se trebate pomirit..:icon_hang:

Meni to ne predstavlja nikakav problem, ako ga treba prije prvog palenja pumpat, nije strasnoo, ali ako nakon 2-3 sata stojanja opet treba eh onda bi i meni islo na zivce..:(giggle):
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
dakle, problem je povremeno toliko izrazen da moram pumpati nakon sat dva, ako radim i dok pojedem nesto.
da ga napumpam svako jutro i da pali cijeli dan, bio bih zadovoljan i ne bi nista dirao.
usput, gdje kupujete gumice i casicu onu za gorivo, kad sam kupio novu dobio sam plasticnu koja nije bila mjerama ni priblizno i neka gumica boze sacuvaj, nije moglo povuci nikako pa sam vratio staro. kod mene kvalitetnije ne postoji. postoji li nova originalna staklena casica da se vidi sta je unutra? ajd gumica se moze i napraviti bolja nego sto se dobije od tih kineza. zapravo to je plastika a ne gumica :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Probaj naručiti od Kirš proma, a ako ne rješiš javim ti na pp gde sigurno ima.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
dakle, problem je povremeno toliko izrazen da moram pumpati nakon sat dva, ako radim i dok pojedem nesto.
da ga napumpam svako jutro i da pali cijeli dan, bio bih zadovoljan i ne bi nista dirao.
usput, gdje kupujete gumice i casicu onu za gorivo, kad sam kupio novu dobio sam plasticnu koja nije bila mjerama ni priblizno i neka gumica boze sacuvaj, nije moglo povuci nikako pa sam vratio staro. kod mene kvalitetnije ne postoji. postoji li nova originalna staklena casica da se vidi sta je unutra? ajd gumica se moze i napraviti bolja nego sto se dobije od tih kineza. zapravo to je plastika a ne gumica :D

imaš komplet kučište, čašicu sito, feder i gumicu u trgo agenciji za 59 kn, orginal zetorovo je nekih 80-ak, ali čini mi se da je i ovo iz trgo agencije orginal isto
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
mozda netko ne bu vjeroval,al na mom 5011 u tih 6-7 godina nikad nisam moral pumpati gorivo (osim jednom kad se sve zastopalo). bio pun ili prazan rezervoar,traktor zna stajati prek zime po 2mj, pritisnem onaj gumb na pumpi,i ako je akumulator dobar,traktor pali bez problema. ista stvar je i na 6340. nemam ga dugo,al bas sam ga jucer palil nakon 3tj stajanja. gas do kraja,2-3 puta zavergla i pali. tak da su meni sve ove price oko paljenja,povrata goriva,pumpi,nepovratnih ventila...nepoznanica.

Ej gogo jel taj 5011 ima dolaz goriva sa dna rezervara,ak ima tu nema frke,a ja na 5211 nemam taj gumb cok,samo gas do kraja i palim kad je hladan.
Vele vlasnici da na 63kama je cok kad das rucni gas do kraja?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
za dolaz goriva na 5011 ti ne bih znao reci,a da,za 6340 sam i ja cuo da je cok gas do kraja. sad dal je ili nije,ne znam. ti na 5211 imas valjda vec noviju pumpu. velim,bit je samo u tome da nikad nisam morao pumpati,a traktor zna stajati po 2mj.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Da i mene to živcira. Ostavim traktor na 2, 3 sata dođem i on neće da upali. I još je kod mene pumpica na odvrtanje... Morat ću kupiti barem onu boschovu pumpicu što nemoraš odvrtati, a možda i promijenim ac pumpu jer mislim da je do nje ili bude popravljana jer je nova 500kn.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
pogledat cu, valjda salju postom te trgovine, ja sam iz požege.
a sto se tice te pumpice, dok pumpam tu sprica iscuri 3 deca dok napumpam haha
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da i mene to živcira. Ostavim traktor na 2, 3 sata dođem i on neće da upali. I još je kod mene pumpica na odvrtanje... Morat ću kupiti barem onu boschovu pumpicu što nemoraš odvrtati, a možda i promijenim ac pumpu jer mislim da je do nje ili bude popravljana jer je nova 500kn.

Ima u velikoj gorici,komplet ac pumpa bez casice ceska al ne orginal 200kn,orginalna je 400kn al ju trenutno nema,casica s federom,nosac,mrezica i gumica oko 75kn orginalna,indijska 40kn.
Kupi obavezno taj iber ventil novi i dvije bakrene podloske!
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
a kaj se toliko zamarate tom pumpicom i naftom kaj malo pobjegne...

pomirite se s tim kak sam se i ja odavno :icon_pidu:

ja ni ne ulazim u kabinu a da ne druknem pumpicu dok se ne začuje kuglica na nepovratnom šarafiću

istina tu ručnu pumpicu ko nije nek zamijeni,jer je jednostavnije s njom rukovati,mada ona nema veze s curenjem nafte...

koliko vidim,na ovaj ili onaj način to je problem svih zetora serije 52.. , 62.. , 72.. itd

kod mene npr nekad ne pali 2 mj i kresne ko puška,a nekad mu iscuri nafta za 2 sata,i zato više i ne isprobavam nego pumpam svaki put da ne moram skakat nutra - van,nisu ni moji zglobovi više mladi,a ni živci da bi se zamaral nečim kaj se očito nemre dugoročno riješit :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
za dolaz goriva na 5011 ti ne bih znao reci,a da,za 6340 sam i ja cuo da je cok gas do kraja. sad dal je ili nije,ne znam. ti na 5211 imas valjda vec noviju pumpu. velim,bit je samo u tome da nikad nisam morao pumpati,a traktor zna stajati po 2mj.

na 6340 ti to nije istina da ti je gas čok, kao prvo i to da mora biti do kraja, pa motor bi se razletio i sve bi popucalo kad bi hladan motor svaki puta tako stavio odma u iber turažu, pogotovo po hladnom vremenu, to su gluposti. A linija ko tvoj ionak ima grijač u bloku.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
rekao sam da ne znam,samo sam cuo isto kaj i oficir,da mu to jest cok. Ja se u to ne kuzim,bitno da palim. Kod obadva traktora dajem gas do kraja,al cim on uhvati,spustam ga na 700-800okr,ni ne stigne se dici iznad 1200-1300okr. Ako mislis na onaj grijac koji se usteka u struju,moj ga nema.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
rekao sam da ne znam,samo sam cuo isto kaj i oficir,da mu to jest cok. Ja se u to ne kuzim,bitno da palim. Kod obadva traktora dajem gas do kraja,al cim on uhvati,spustam ga na 700-800okr,ni ne stigne se dici iznad 1200-1300okr. Ako mislis na onaj grijac koji se usteka u struju,moj ga nema.

pa ak imaš uputstva za korištenje, pročitaj šta piše pod "pokretnje traktora" ak duže stoji, ili po zimi recimo, taj "čok" ti je taj ručni dio na ac pumpi koji se nadruka malo, a gas dodaješ normalno kak i na toplo, niš na iber turažu, malo jači gas koji smanjuješ postepeno. Mislio sam da imaš ugrađeni baš grijač u bloku, ne onaj šta ide u struju, mi tak imamo na majoru, a kontrolka od grijača je na mjestu di su stari modeli imali bosch bravu
 

Najnoviji postovi

Na vrh