• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Isti slučaj sam vidio prije par godina kod komšije.
Čovjek nije znao da taj talog treba očistiti, zapravo mislio je da to tako mora biti i samo je filter prao naftom ali pažljivo da ne ošteti taj sloj. :(rofl): :(rofl):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Klasika kod mnogih.
Sita ni nema, predpostavljam, dize poštopane, barem jedna, i onda vele kak centrifugalni filter nevalja i da se podere
3796847369.gif
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Zato sam ja taj filter zamjenio sa običnim. Taj talog nemoreš oprati sa ničim. Jedino strugati. Ovak mi je jednostavnije i brže. Kak muha kaže moraš paziti na dizne i mislim da imaju neke oznake koje se moraju poklopiti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ima zacrtano na donjem i gornjem djelu aluminijskog kučišta filtera.
Ima negde slika
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
zar taj centrifugalni uljni filter moraju biti na zarezu,ja ljetos kad sam cistio i vracao ga nazad,cini mi se da nisam zavrnuo na zarezima jel to ima kakve uloge,meni se cini da nema?

cini mi se da kod mene 7011 ima dva zareza na kucistu kad se zavrce...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Na gornjrm i donjem rotirajučem djelu ima zarez koji se moraju poklopiti. Najvjerojatnije da ga nebi bacalo. Prekomplicirano je to. Moraš paziti da sve bude jako čisto kad sklapaš ovako ubacim novi filter a stari bacim i rješeno ali sam ga svejedno spremio za nedaj bože da zatreba
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
a neznam zasta sluze ta dva zareza u mene se nalaze samo tamo gdje se razdvaja filter da ga cistis,unutra nema nista osim naslaga i one mrezice,tu samo ulazi i izlazi ulje i talozi se talog nevidim sta ti sad zarezi imaju uloge kako god da priserafis unutra ide ulje....
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
a neznam zasta sluze ta dva zareza u mene se nalaze samo tamo gdje se razdvaja filter da ga cistis,unutra nema nista osim naslaga i one mrezice,tu samo ulazi i izlazi ulje i talozi se talog nevidim sta ti sad zarezi imaju uloge kako god da priserafis unutra ide ulje....

nemrem tvrditi,ali sam mišljenja da ti zarezi nisu tu sam onak jer se nekomu htjelo ih tam nametati...po meni treba ih nametati usporedno jer je tak filter vjerovatno balansiran pa da ne "pleše" unutra...:(nerd):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zetorproxima- odlicne slike! vidim da si na 3511 mijenjao prednju masku,daj mi reci koliko si je platio?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Da mijenjao sam masku, stavio nove prednje i zadnje gume i uradio generalku motora. Sad ne znam točno koliko sam je platio, ali kupio sam je u Sv. Ivan Zelini u Tractorpro-u pa evo ti kontakt na koji ih možeš nazvati jer su tamo dijelovi original i najeftiniji su http://www.tractorpro.hr/kontakt.html. Ova limarija što je na njemu zapravo je od serije x011, ali odlično mu pristaje.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ljepe slike još ljepši zekani. To mi je ljepo za vidjet u dvorištu samo jedna marka traktora.Daj mi reci zašto na proximi imaš vodoravno okrenute retrovizore umjesto paralelno,to sam vidio samo na novim zetorima.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
a neznam zasta sluze ta dva zareza u mene se nalaze samo tamo gdje se razdvaja filter da ga cistis,unutra nema nista osim naslaga i one mrezice,tu samo ulazi i izlazi ulje i talozi se talog nevidim sta ti sad zarezi imaju uloge kako god da priserafis unutra ide ulje....
Zarezi služe, kao što je i kolega Mike napisao, da se donji i gornji dio filtera poravnaju, jer je filter tako balansiran.

Taj centrifugalni filter se vrti velikom brzinom i za njegov ispravan rad broj obrtaja motora nebi trebao biti ispod 750 o/min.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
trebam savjet! Dal se moze ista lose dogoditi ako izlaze vode za grijanje u kabini na pumpi i vodenoj grani spojim jednim crijevom od 30-40cm? Pitam zato jer sam maknuo duga crijeva koja vode u kabinu posto nema gore ventilatora,a nisam ga jos nabavio,pa smo izlaze spojili da voda cirkulira,ali je izlaz na grani visi od vrha hladnjaka,pa bi tu mogao ostati zrak.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Ljepe slike još ljepši zekani. To mi je ljepo za vidjet u dvorištu samo jedna marka traktora.Daj mi reci zašto na proximi imaš vodoravno okrenute retrovizore umjesto paralelno,to sam vidio samo na novim zetorima.

Ma možeš ih okretati kako god ti volja. Jedino kad mi trebaju je kad baliram da vidim balu, a za ostale poslove mi ne trebaju već zapinju za grane po uskim putevima pa se sami izokrenu. A što se meni tiče meni je bolja preglednost kad su ovako okrenuti nego vertikalno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh