• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
da,kabina je orasje,i nije tapecirana,ja necu sad tapecirati,makar sam razmisljao o tome,ali zasad nista... bude se i to dogodilo,mozda to rijesim i sam,ako nabavim dobar materijal.

te starije orasje kabine valjda nisu tapecirane,dok sam vidio vise novijih zetora 5211 koji imaju tapacirung u orasje kabini,i drugaciju kutiju od grijanja...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Lepo to sve zgleda... na slikama i videu...
DARK LINE... BlackBeauty fora!
ali pitam ja vas kaj vi mislite o kvaliteti tog proizvoda??

Dečki moji, nije Zetor više Zetor!
Major je zadnji Zetor na razini Zetora za moj pojam!
Nenadjebiv traktor! Skup u startu, djelovi na svakom čošku i jeftini! TO JE ZETOR!


Svi novi pokušaji, pucanj u prazno! Kao i svi ostali, SDF, NH... sve je to isti kufer...

Stavite novu Forteru 120 ks i starog Chrystala 120 (generlano uređenog-dakle na razini novog u svaki detalj!) u usporedbu na 5 000 r.s. JEDAN VELIKI TEST!

Ako izuzmemo segment udobnosti i ergonimčnosti, koji je traktor po vama bolji???
Koji bude duže izdržal? Tj. koji bude do tih 5 000 r.s u boljem stanju?

I da, Forterra košta cca. 50 000 evra, Chrystal (potuno obnovljen max 30 000) ...


Pukla veza sa TracLiftom... :(

Ko zna šta je u pozadini priče... posla velikih igrača...

Zanimljiv izbor sa Zetorove strane :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
česi se dosta zale na ovu odluku,i ne vjerujem da je trac-liftu ista falilo,ali povezivanje sa svedskim proizvodacem je pametan marketinski potez,jer je to sinonim za kvalitetu,makar svaka tvornica napravi bilo koji proizvod za bilo koju cijenu...
kaj se tice trajnosti i izdrzljivosti,to je palo kod svih marki,ne samo sdf,cnh,nego i kod onih koji su se smatrali nedodirljivima. jednostavno je doslo takvo doba, i mi tu nista ne mozemo promijenti,i sve bi to dobro funkcioniralo da smo neka uređena zapadna zemlja gdje si poljoprivrednik moze priustiti novi traktor svakih par godina. naravno da smo si i sami krivi jer kupujemo preskupe traktore za par stotina radnih sati godisnje,dok bi on morao odraditi barem 1000,a ne mozemo to isfinancirati,ali to je druga stvar...
kaj se mene tice,ja bih ipak u svemu tome opet dal prednost zetoru,imam velikih planova,pitanje je sto ce biti od svega toga,ali da sutra kupujem novi traktor,kupil bih jednu proximu power 120,ili mozda neku forterru,prije nego df,mf,jd ili fendta... lijepo je imati poznatu znacku na haubi,ali prije svega treba gledati na isplativost,sve ostalo su puste price...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Mišljenja sam kao i gogo...

I sam bih opet uzeo novi Zetor ako bi to bio novi traktor...

Ali bojim se da nebi bio novi traktor da idem na veći traktor, oko 120 ks... vjerovatno bi pala odluka na polovni stroj... dobra stara njemačka škola... Fendt naravno, ili alternativa Fiat!
Ali polako...

No tema je Zetor...
Čuj gogo, očito tu financije igraju ulogu... opet kažem, zanimljiv potez od strane Zetora... ;)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
NEWHOLLAND- isplativost je naravno u odrzavanju. A i smatram da bi se manje kvario od ostalih.
Belec- uh,ja se tih starih masina bojim ko vraga! Slazem se da je to bila kvaliteta,ali prije puno godina. Danas su to izraubani traktori,samo cekas da nekaj ode,a dijelovi skupi ko suho zlato. Sto puta bih prije razmislio nego dopelal nekaj takvo doma.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
sredili smo staru limariju. daj mi odmah reci koliko si ti dao za onu limariju na 3511?. koliko radnih sati ima ne zna ni bog,ali ja ga imam jedno 7 godina,cim smo ga kupili smo radili generalku i reparirali getribu,poslije toga je napravio oko 6000rs.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Platio sam je oko 3000kn. Mislim da je hauba najskuplja skoro 2000kn zatim limovi sa strane i ona prednja maska. Najbolje ti je da pitaš u tractor pro u Sv. Ivan Zelini.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka vam Čast SAD je napravljen pravi posel.
Jel mi se Čini ili je ručna jako visoko hvata?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Gogo, morem samo reči lepo.
Može se samo kad se hoče :icon_wink:

Još me samo zanima kolko je otprilike love ulupano?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Hvala svima drago mi je da vam se dopada!
Oficir- ne da lovi visoko,nego uopce ne lovi! netko je zaboravil spojiti rucnu i rucni kuplung! :)

MrSima- bude jos toga!

MUHA- moze se,samo je to hebacki posao znas i sam... ja sam mislio-pa sta,to je par vecih plehova,i par manjih i to je to,ali ima tu nauke!

novca i nije nesto previse potroseno, boja i utvrdivac su me povoljno izasli,osim temeljne,razrjedivaca i body kita, popravak hidraulika je bio 350kn s tim da sam set gumica i dihtunga imao od prije, popravak struje isto 350kn, a bilo je jako puno posla,sad je vise od pola instalacije novo,sve lijepo slozeno, najskuplja stavka su bila 3 komada stakla,pripadajuci keder i dva amortizera,zamijenjeni su nosaci kabine... sve skupa oko 4000kn. sad jos treba platiti majstora za limariju,pa 4 radne lampe za oko 400-500 kn,dva blatobrana oko 500kn,plasticne maske oko 400kn... kad se bude sve zbrojilo,ispada dobrih 1000e.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Bome je lep Zekan sad!

Fino sređeno, i duša i vanjština! :)


Moram priznati da sem ti lagano zaviden... pasal bi mi takav 5011... momentalno bi dobil uske gume za međurednu i kultivator i šprica bi mu bili sudbina! :)


Svake pohvale!

Možda mala zamjerka kaj nesi odma bubnul tapicirunga u kabinu, sve to ukomponiral i deri... no vjerujem da budeš i to rešil, nekad.... :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Šanana- ja sam od pocetka pretpostavljal da bude kostalo oko 1000-1500e,i nije mi žao,bolje nego da sam ih ostavil v krcmi! :)

Belec- ja imam za njega 12,4-32 s felgama,ko nove,pofarbane original. ove siroke su gore prek zime za sumu i tehnicki. ako hoces mmijenjam se za tvoj 4320,i nadoplatim ti! :)
ma i mene taj tapecirung muci,ali zasad ga nebum stavljal,mozda druge zime. i sad vec kasnimo 10 dana na tehnicki,a i sezona je tu,jednom kad se mali upali,vise se ne gasi tam do kraja studenog!
 

Najnoviji postovi

Na vrh