• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Zarezi služe, kao što je i kolega Mike napisao, da se donji i gornji dio filtera poravnaju, jer je filter tako balansiran.

Taj centrifugalni filter se vrti velikom brzinom i za njegov ispravan rad broj obrtaja motora nebi trebao biti ispod 750 o/min.
Broj okretaja filtera određuje tlak ulja.

trebam savjet! Dal se moze ista lose dogoditi ako izlaze vode za grijanje u kabini na pumpi i vodenoj grani spojim jednim crijevom od 30-40cm? Pitam zato jer sam maknuo duga crijeva koja vode u kabinu posto nema gore ventilatora,a nisam ga jos nabavio,pa smo izlaze spojili da voda cirkulira,ali je izlaz na grani visi od vrha hladnjaka,pa bi tu mogao ostati zrak.
Mislim da nebi smjelo biti problema, to je isto kak i da su čepovi gore. Nema cirkulacije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Ak sam dobro razmel, ti misliš spojiti zajedno ulazno i izlazno crijevo, samo kratko, na traktoru. Kaj nebuš u tom slučaju premostil pumpu?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne bude ništ tak imam premošteno od kad sam izbacil grijanje i ništ se ne dogođa .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ak sam dobro razmel, ti misliš spojiti zajedno ulazno i izlazno crijevo, samo kratko, na traktoru. Kaj nebuš u tom slučaju premostil pumpu?
To je isto kak da je na hladnjaku uključeno grijanje vode i da ima protok kroz njega :icon_wink:

@ Gogo, jel bude kakvih novih sličica friško ofarbanog?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ok,hvala svima,mene je brinulo da mi traktor ne zakuha slucajno sad kad je restauriran! iako sad u 7 godina i oko 6000 radnih sati nije bilo problema,kakve sam ja srece,nakon kaj ga sklopimo,nekaj bude otislo garant! ako ne uspijem pripasati neki ventilator gore,onda budem zablindiral sve s šarafima,a do tad bude i ovak drzalo.

ZJ- nebi to smijelo premostiti pumpu,ona ima glavna crijeva za usis i povrat,ali me brinul zracni cep u ovom novom crijevu...

MUHA- vec sam htel postaviti slike,ali mi imageshack neda... traktor je komplet ofarban,vecina limarije je gore,sad je kod elektricara jer jedino kaj smo mi uspjeli s strujom je to da se krijesilo na sve strane... sutra bi trebalo biti sve gotovo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Kroz izmjenjivač i dugačke cijevi postoji određeni otpor strujanja i predaja topline (hlađenje) pa nema premoštenja, dok je to kroz kratku cijev moguće.
Zato sam posumnjal smije li se to na takav način raditi.
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211

print screen


open source screen capture


capture screen


windows print screen

hvala za linkove! na imageshacku nema vise nista bez 120 kuna godisnje.
to je bilo slikano prije par dana,nije bas dobro ispalo,sad je 90% sklopljen,ali slike budu sutra jer nije doma... gume ipak nismo skidali s felgi,tu sam se zestoko posvadil s starim,ali ispalo je po njegovom... ove zadnje budu i ovak i onak gore samo za tehnicki drugi tjedan,i za voznju drva iz sume,a onda opet idu uske.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
a nezna to za obrtaje i centrifugalni filter ne pise nigdje,niti za te zareze,pa taj centrifugalni sluzi samo da kupi naslage od ulja nista drugu,zato mi za te zareze i neide u glavu,kad rasklopis filter u njema nema nista i kako god da ga priserafis nema se tu sta fulat normalno se okrece,kako moze biti u debalansu ako ne zavrnes na zareze,kad svi znamo kako izgleda i kakav je...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nije o temi ali...Ak si na Image shack kad poteče leto on traži da se plati i ne da više da stavljaš slike na njega.Može se samo one koje su več na njemu uploudat na forum,meni je to uradio koji tjedan unazad pa sam prešo na postimage.Meni je još jednostavniji i lakši za stavljanje.Probajte,meni je u redu.:drink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
to je bilo slikano prije par dana,nije bas dobro ispalo,sad je 90% sklopljen,ali slike budu sutra jer nije doma...
Onak na prvu meni to izglada čisto ok, slike jesu malo mutne ali mislim da mu ništ ne fali.
Čekamo bolje slike
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bude to lep traktor, ma ko novi!!
Samo dok ga steraš van an svetlo dana i onda slikaj, to bude to...i da, nemoj slučajno bez naljepnica da ga budeš teral po selu!!! :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma mora biti! naljepnice su vec gore,bez toga nikamo! ovaj poslic sa strujom se zakompliciral,tak da bude gotovo u ponedjeljak... trebalo nam je pola sata da sve maknemo dolje,a izucenom elekrticaru cetiri dana da sve vrati gore...:icon_e_sad::icon_e_sad:
sve kaj smo mogli krivo napraviti,napravili smo... sad daš lijevi zmigavac,a blinka desni...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
O majku mu i električaru, pa ja sam komplet struju iz nova na 540 postavil za dan i pol :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma polako ti on to radi,jako polako,ali kvalitetno... slagal mi je vec dosta stvari,i zadovoljan sam,ali radi samo kad mu se hoce,i kako mu se hoce... a da smo mi zakomplicirali stvari... bome jesmo... :)
 

zetore

Novi član
Tu od
5 Srp 2010
Poruka
27
Koliko mi se čini ti imaš na tom zetoru Orašje kabino i da nisi imal tapecirane blatobrane. Koliko ja znam te kabine su grijane. Dali sad kad si ga komplet sredio budu blatobrani tapecirani?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da,kabina je orasje,i nije tapecirana,ja necu sad tapecirati,makar sam razmisljao o tome,ali zasad nista... bude se i to dogodilo,mozda to rijesim i sam,ako nabavim dobar materijal.

te starije orasje kabine valjda nisu tapecirane,dok sam vidio vise novijih zetora 5211 koji imaju tapacirung u orasje kabini,i drugaciju kutiju od grijanja...
 

Najnoviji postovi

Na vrh