• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja ne volim ovakve traktore , ne smiješ nigdje zadeti , ne smiješ odlagati ključeve po blatobranu ., šumu niti pomisliti .ma muka živa ..


vaš velečasni
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
rasturio sam menjac na zetoru 3511,i kad smo skinuli gornji snop igličastog lezaja nema,zato mi se i streso u 4 najvise.
tu sam napravio bronzanu biksnu da nebi vise bilo igranke sa tim iglicama,na njoj sam izbusio rupe i urezao kanal za ulje na strugu.

a treba mi savet za donji snop-prvi zupcanik do korpe na njemu ima kao neka kocnica povezana sa kvacilom,zanima me kako treba ona biti nastelovana,i dali kad se pri saltanju stisne kvcilo ona koci taj snop donji da nebi bilo krcanja

evo slike tog donjeg snopa de ima ta kao kocnica,
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,236
Ništ od takve prinake sa brončanom čahurom.
Vadi to van dok ti nije kasno, postoji mogučnost da pukne spojnička, a onda više kemije nema. Samo nova.

Kaj ti nije jasno oko kočnice?
Ona se štela izvana
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
pa samo me zanima koliko treba da se doteze ta kocnica
puko je i lezaj davni dana sad cu namerno da testiram bronzu, kod mene je sve kontra a vreme ce da pokaze kolko ce izdrzati,pisacu vam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,236
Na osovine si trebal ugraditi igličaste veče i čahuru na osovinu gornjeg snopa.
To buš drugi put ako bude prilike i potrebe.


Ja ti stvarno nemogu ovak pojasniti na kolko da ti to naštelaš, ali to ti otprilike ide ovak.
Kad prvi stisneš prvi stepen da je pdvojen ona gumica več mora biti mrvicu stisnuta, ako nije onda ne koči, a ako je previše onda ti je drugi stepen jako tvrd.

Ovde štelaš kad sastaviš getribu.

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bronca nije progres , ali čelična čahura , kaljena i brušena ..s osiguranim podmazivanjem bi trebal trajati .

vaš velečasni
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A da se sada kod zamjene stavi masti u taj ležaj možda bi trajal duže.
Kad se sjetim koliko radi na suho ležaj na lancaniku motorke a još u prašini.:icon_fU::icon_wink:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ja ti stvarno nemogu ovak pojasniti na kolko da ti to naštelaš, ali to ti otprilike ide ovak.
Kad prvi stisneš prvi stepen da je pdvojen ona gumica več mora biti mrvicu stisnuta, ako nije onda ne koči, a ako je previše onda ti je drugi stepen jako tvrd.

Muha, jel i 7211 ima tako nešt. Na cilindar kvačila je nešto još spojeno ali nekako mi to sve labavo. Jel ti se da napisat par slova o tome.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mora biti labavo jer celindar zakretanjem napinje gumeni valjak i tako (obično ne )koči donji snop zupčanika .
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Moj je dobio nove gumice u hidrouliku,komplet je hidraulik repariran,sada mora da ne pada kada ga ugasim,ili ču mu dati afričku šljivu,kažu od nje ne pada.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Stavljam filtere kaj se mijenjaju... to je od HMT-a proizvodi ih naš FILTEX, do sad nis imal problema s njima kaj se tiče papira i na 200 radnih sati je čitav iako je to bilo sam jedanput,inače na 150 ide sve van
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,236
Ne velim ja da oni nevaljaju, ali nekak su mi ona sita srcu prirasla.
Ispočetka sam bil sumnjičav, ali kad vidim kak se znaaju poštopati .... Znači da i čiste, a i radilice traju i traju s redovitim održavanjem s takvim filterima
 

Najnoviji postovi

Na vrh