• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
jedan tu kod mene je složil od ventilatora za hladnjak turbo.
klel se da sad makina ide bolje
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Možeš mi u PM ili kako već poslati link tog turbo whistlera ?

Meni i je u cilju da mu nabrijem zvuk... Pa me zanima ima li kakvih drugih prijedloga oko toga ?

Hvala, LP
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
https://www.google.hr/?gfe_rd=ctrl&ei=xi4aU5rvIOja8geY-oHwDw&gws_rd=cr#q=turbo+whistler

Ili
1028-151x135.jpg
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
ZA ČLANA GOGO

Na orašje kabini, odozada "okapnica"

Eto da prema obećanom, stavim slike.
 

Prilozi

  • Slika0381.jpg
    Slika0381.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 156
  • Slika0382.jpg
    Slika0382.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 147

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
gjde bi se moglo zadnje staklo za zetor 8540 i da li ko zna gdje se moze napravit po mjeri al da je kaljenjo obavezno. Pito sam u jednom servisu za sajbe za pleksiglas kazu puca kad se busi a kod mene to staklo stoji na 4 sarafa tj nema svoj okvir
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
to bi ti trebo svaki staklar napravit i samo treba nac gdje se kali i nema problema
barem sam tako ja dao za viljuskar radit...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Felixx nije istina da pleksiglas puca,ja ga imam al nisam zadovoljan jer se nevidi ništa kroz njega.Samo je par kuna jeftiniji od pravog stakla tako da ti ga nepreporučam. Imam zadnju šajbu od pleksiglasa na univerzalu i samo mi služi za tehnički i onda drugi dan ju skidam dolje jer kad se i malo zapraši ništa se nevidi a pogotovo kad sunce sja u nju katastrofa.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
onda men nisu htjeli da rade mrsko im a znam za to da vremenom pozuti da nije rjesenje a otic do ovih lokalnih sto rade stakla pa cu da provjerim sta mou uradit samo me zanima cijena jer vidim da gore na oglasu pise nesto 7 eura? jel to cijena kvadrata ili sta vec?
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
pleksi nikak ne stavljaj jer kroz njega ništ nebudeš vidio, ko da gledaš kroz bazen. a pogotovo tak bez okvira kad se od sunca izvitoperi pa onda zalupiš pri zatvaranju i pukne.

probaj negdje nabavit od autobusa bočna stakla pa sam skrojit po mjeri
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Borky, kaljena su i nedaju se rezati. Kad probaš, odu u milijun komadića.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kada sam trazio stakla za svog mf-a, prvo sam trazio u trgovinama original. skoro sam pao na guzicu kada sam cuo cijenu. zatim sam zvao na onaj postavljeni link. cijena ja bila prihvatljiva, cak bi mi ih covjek i dovezao ali ne daje racun.

na kraju sam otisao kod staklara u blizini,prosao najpovoljnije sa urednim racunom a radi i busi dimenzije kakve mi pasu. jedino sto nosi na kaljenje u zg pa se malo ceka ali tako i tako nije zurba. zadnja sajba, bocno staklo i staklo na vratima me sa busenjem i kaljenjem kostalo 3/4 cijene zadnje "original" sajbe u trgovini..

ako nemas u okolici staklara koji bi ti to mogao i bio voljan napraviti, zovi na gore ponudjeni link ako ti moze dostaviti staklo.. kazem, cijene su mu dosta korektne..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
najgore sto sam ja iz bosne :D moram trazit ovamo kako se krecu cijene to vas pitam da me ne bi ko zaklo znaci privatno bez racuna kaljeno obavezno recimo 1,5 mkvadratnih
malo sampotrazio po netu ove sto sam mislio ici kod njih lokalnoi naso sam jos sam trebam lijepo premjerit i odnijet na izradu http://www.termoglas-bih.com/namjestaj/masine
 
Posljednje uređivanje:

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
jesil gledo na arizoni kod zoke ili sef prom . imaju sva stakla za zetor. ja sam uzimao vrata na 7341 ,poz.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
za ovu moju seriju nemozes nac kocione cilindre a kamoli stakla :p a uradit cu najvjerovatnije kod ovih
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Kod onih na onom linku sto sam postavio, je covjek poslao staklo za mog MF-a 690, staklo na vratima koje je dosta veliko i nepravilno i moraju se busit rupe za 350 kn sa postarinom, jedini uvjet je da je ravno, ja sam zvao sve u oglasniku staklare i nijedan nije bio jeftiniji.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ljudi pa LIPIK GLASS vam radi stakla za traktore kakva poželite,,mi smo sto puta kod njih radili stakla za traktore,samo treba šablon stakla i sve vam naprave i rupe izbuše a najjeftiniji su...
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Pozdrav
Imam zetor 5911

Zanima me kako vi kopcate plug na zetora, tacnije gdje stavite topling u koju rupu posto na njemu ima ja mislim tri ili cetiri rupe tamo gle se stavlja topling? Mislim da nije isto kad se stavi u unu gornju i onu najnizu.

Kako hidraulika reaguje na zetoru?
Kad se ona opruga na njemu povuce prema nazad jel bi tada poluge trebale da se podizu, ako se podizu onata bi toling trebao da se stavi u onu gornju rupu ili se ta opruga treba da gura prema naprijed da bi se poluge podizale u tom slucaju bi topling trebao da ide u one nize rupe.

Pa ako nemo moze malo da mi to objasni kako radi.

Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Zavisi o masi pluga, o reakciji na vučni otpor, o željenom odzivu hidraulike... Plug ti pri radu pritišće treću točku, ne da ju razvlači.
Probaj od druge rupe odozdola, pa prema gore.

Za priključke, poput brana, sijačice, roto kosilice ili stražnjeg utovarivača (dakle, one koji netrebaju reakciju hidraulike), treću točku kvači na najdonju rupu, da bezpotrebno ne opterećuje balansnu oprugu.
 
Posljednje uređivanje:

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
ja na 5211 na drugu ili treću rupu odozdola, zavisi od zemlje kakvu orem...ugl u tvrđu zemlju (čitaj težu) skopčim na 3 odozdola radi odaziva boljeg. Ako i sam ne fulam u tome, nek me kolege isprave
 

Najnoviji postovi

Na vrh