• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vidiš meni se Činilo da s kotačem i u M položaju nebu dobro išlo.
E a na koju rupu na toplinsku kopcas poteznicu kad ideš orat s kotačem?

Vidiš sve ovisi o dubini i vlazi zemlje i naostrenosti Lemeša pa je kod svakog drugacije brzina i okretanje brazde,netko veli da mu daleko baca zemlju ako ide brze.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Sve kopčam u najgornju rupu zbog najveće osjetljivosti. Zapravo ja položaj D nisam nikad ni koristio, ali kad se bude oralo na jesen baš ću probati. Uvijek orem na srednjem položaju,a na P prebacim kad kopčim neke teške priključke kao što je malčer, rd, itd.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Za oranje sa Zetorom treba velika matura...mala ni dosta... vidim tu se raspisali i raspravljate stranicama o tim položajima.... tu dolaze do izražaja jugoslavenski prozvodi i njihova neprevaziđena hidraulika....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Pa da posto ne mora održavati visinu pluga isključi se plivajući i stavi se na P ili D kotač odrzava dubinu.
Ja svoje zemlje orem u 3. brzoj.
A ti?

U 3 brzoj???? moj u 2 već baca brazdu u 3 p materine, a šta bi tek u trećoj delal, bi kod suseda prek međe hitil zemlju :D

@zoki non stop kakaš po zetorima a tam kad budemo bili u gudovcu, nebudeš htjel otić sa kiršovog štanda, budeš još one stričeke molil da ti kabinu otključaju da sedneš u pravi stroj ;)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam 14.9/28 i potrošene vise od pola pa je moj zbog toga sporiji u trećoj od tvog u trećoj jer ti imaš 16.9 zadnje.
Čiji plug imaš koliko cola?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U 3 brzoj???? moj u 2 već baca brazdu u 3 p materine, a šta bi tek u trećoj delal, bi kod suseda prek međe hitil zemlju :D

@zoki non stop kakaš po zetorima a tam kad budemo bili u gudovcu, nebudeš htjel otić sa kiršovog štanda, budeš još one stričeke molil da ti kabinu otključaju da sedneš u pravi stroj ;)

Haha,ma on bu otisel kod imt-a,tam ne mora moliti za otkljucavanje ako opet izloze neprevaziđeni 539 stare linije bez kabine.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
tu dolaze do izražaja jugoslavenski prozvodi i njihova neprevaziđena hidraulika....
Stvarno je trebala nevjerovatna pamet svih tadašnjih inžinjera da iskopiraju odavno izmišljeno. Zokii ti se tu samo zezaš.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja vucem imt 756.2 VK al očito je razlika u zupčanicima a i zemlji...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ko ima kotač na plugu more treču točku (top link) i na poteznicu za vuču prikolice zakopčati i tak orati. DMP tu ne igra nikakvu ulogu.

Da se i ja pofalim i da metnem sliku svojega posla. jest da još nisam skupil za klinove pa sam ubacil cjev pšol cola crnu i umjesto top linka lanc .......
2 i pol metra sa dva ježa i valjkom diže prednji kraj unatoč utegu pri laganom kretanju, ali bori se cmalac s tim nekak


image hosting 10mb limit
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Skoro bez brige samo kaj je to prebrzo za prvi put. Moram se dobro za volan držati.
Druga mu je najtaman za prvi put, sutra bu dobil još jedan đir, ali u trečoj. Dojdi na đir :(call):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Bi ja, ali kaj bu gazda rekel :icon_scratch::icon_scratch:
Sutra bum i njemu dal krug :(giggle):
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Zetorboy njegova treća ti je kao kod nas prva.

Znači njegova četvrta je ko vaša druga, njegova peta ko vaša treća...pa kolko onda ti vaši traktori idu u vašoj petoj? zbog njih su očito ovi i kupili novu seriju presretača da love zetore po cesti...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uh, uh uh....taj mušić-mengeš 2,5m, tri reda s opruga, a znam da bude straga dva reda ježeva+valjak...takav stroj mi vučemo s 95 ks i to ide tak brzo da melje...ali kaj hoću reći, evo baš daans ga s 565 vučem cjelo popodne i 2. nemože, samo 1. i gas i u friškom oranju i u zimskom oranju, tak da ovaj tvoj zekan s tih svojih 45 ks bude jako tanko odozgora pisal s tim sjetvospremačem :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh