• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
zna li itko dal se smiju otpustati granicnici za kut skretanja na carraro prednjem mostu? Pretpostavljam da bi sve bilo normalno kad je prednji pogon iskljucen,al kod ukljucenog je druga prica...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zašto nebi smjelo,šogor to napravio na svome 6340 i još ima i prednji utovarivač napred i ništa se nije desilo a koliko godina tak radi. I ja sam na svom df-u isto to napravio i nema problema sa ukopčanom prednjom vučom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Dado-ozbiljno? jer po nekoj logici,da se to ne smije dirati,onda bi tamo zavarili komad zeljeza,i to je to, a posto su tu šarafi s kontramaticama,i cilindar ima jos puno neiskoristenog hoda,valjda se smije dirati... samo ne pretjerivati...

Zetorproxima- da,radi ajnšlaga. kad ja dođem na svoje njive,od kojih je 50% šire nego duže,onda veci ajnšlag dobro dođe...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nebi ti lagao,samo nemoj previše jer traktor kad se naginje,radi mu prednji most ljevo deso pa da ti nebi zapinjali prednji kotaći za motor ili masku.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
budem probao to malo prisarafiti,šaraf je vani nekih 5 cm,mislim ga skratiti na 4cm...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
Digni prednji kraj u zrak pa onda skračuj i probaj na hladno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
Da, ugašen motor i iskopčana vuča.
Pritegneš kolko misliš, smotaš u tu stranu i probaš vrtjeti kotač uz podizanje i spuštanje te strane.
Kad si gotov ideš na sljedeču.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,918
Nejdi prek 55 stupnjeva na unutarnjem kotaču.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hm,a kak da izmjerim taj kut? Nisam jos nista dirao,ali sam neki dan kod podmazivanja bas pogledao,i vidim da i kad su kotaci skroz smotani,oni kardani kod kotaca nisu jako jakim kutem,tak da ne bi smjelo biti problema,samo kotac ne smije zapinjati o haubu.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi danas upalim traktor da premjestim sjetvospremac,i kad sam ga otkacivao cujem nesto susti,kao da je guma pukla,ali nikako skontati sta je... sve osluskuj osluskuj,pa ispod traktora i na kraju,legnem ispod njega i utvrdim da se zamajac cuje,dali je to normalno,i zbog cega se proculo?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To nije normalno,al prije svega uzmi lampu i posvjetli kroz donji prorez na zvonui pogle da nije kakva grancica usla unutra pa da po njoj ne vrti i susti.
Ako nisi nedavno prolazil po sikarama i sumama onda nebi smjelo biti nista unutra stranoga.
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Meni se to neki dan desilo i bilo je u pitanju druklezaj od kardanske lamele.
probaj malo nakapati ulja sa lijeve strane na onu cjevcicu ali nemoj puno, jedna sprica je dovoljno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
Kroz tu cjevčicu se ne podmaziva potisni ležaj.

Da ti se nije ostal ektropokretač vrtjeti.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
nemam pojma,kroz onu cjevcicu uvijek sipam ulja,nekad i previse...

gdje dode taj elektropokretac? i sta je to?

mislis anlaser,tu mi se ne cuje nista,vec tacno kad legnem ispod njega susti gdje zamajac ispod...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
Nema potrebe za tolikim podmazivanjem cjevčice, dovoljna je kap ili dvije koje se onda skupe na filc i podmazuju vodilicu potisnog ležaja.

Da, mislim na alnaser, najvjerojatnije se nekaj nabilo unutra, kvačilo odvaja normalno?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
onda sam je previse podmazivao,i skoro sam spricnuo dosta dole,nisam imao motornog pa sam spricap sae 90... moze li i to biti uzrok?

kad stavim uho na anlaser ne cuje se nista,vec upravo dole gdje zamajac,a kvacilo je malo otpustilo treba ga pritegnuti,inace odvaja normalno...

neznam sta je to,sta uopste ima dole da moze da susti...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,789
Možda bezveze lupetam ali da se nije malo odvojila obloga lamele. Meni se na ursusu obloga razletila.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
Ne vjerujem da je do prevelikog podmazivanja jer višak iscuri u zvono.
Možda lamela, ali ona bi u večini slučajeva ispuštala zvukove kad je kvačilo pritisnuto.

Daj skini onaj bočni poklopac na zvonu s lijeve strane i nagledaj se unutra s nekom lampom da se nije kaj nakotilo unutra
 

Najnoviji postovi

Na vrh