• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
jutros prije nego li sam traktor istjerao naspricao sam u cijevcicu ulja sae 90,i kad sam ga istjerao culo se da susuti kao i jucer,onda je pocela kisa,vratio sam ga nazad malo saltao na mjestu brzine,i kad sam ga drugi put istjerao,sad se vec manje cuje-manje susti...

dali se dole gdje zamajac uopste treba da cuje sustanje normalno ili se ne cuje nista?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Ovisi kaj je za tebe šuštanje?
Nekakvo kovitlanje zraka stvara vrtnja zamajca i kvačila i to stvara neke zvukove. E sad, ako si ti muzičar pa imaš osjetljivo uho .....

Legni pod drugog pa uspoređuj jer ja odavde ništa ne čujem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
No,no. Ipak je Zeko stroj u odnosu na njegovu lošu izvedenicu :(hi):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Mene to sigurno prati još od tog stroja. Malo šale. Valjda se kolega nije uvrijedio.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
sve je moguce,nisam to prije primjetio,otkacivam sjetvospremac cujem nesto susti,trazim trazim gdje je i na kraju kod zamajca,evo danas uspricam ulja i kasnije vec se manje cuje,kakva je ono rupa ispod zamajca sto zrak piri kroz nju,zasta to sluzi...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nlo e za tu rupu ili ti prorez sam ti rekel,lezi pod nju,uzmi bateriju i svjetli unutra mozda je kakav komad kukutuzine ili grancica ubola unutra pa proizvodi zvukove.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Ako je nekaj mekano nebu štete, to bu oglodalo. Problem bu ako je tvrdo.
Ja ipak predpostavljam da ako je ušlo, ušlo je na spoju zvona i motora, tam gde se zupci zamajca vide. Ona rupica je premala, jedino ako je baš tam pogodilo ...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,584
Sad ću malo u off..

Jeste li u postovima prije spominjali cijevčicu koja se nalazi na ovom poklopcu, i ide prema unutra?
Tko se preko nje podmazuje i kako, koliko, koliko često?

To sam vidio da ima i nije mi bilo jasno koja joj je uloga..

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Da, o toj cjevčici smo debatirali.
Dvije do tri kapljice ulja u jesen i na prolječe.
To podmazuje samo poklopac spojničkih po kojem kliže nosač potisnog ležaja.
Bum del koju sliku dok najdem.
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Ja kad sam rasklapao zetora ta cjevcica je isla skroz do iznad lezaja i vjerovatno podmazuje njega.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Ne podmazuje garant, uostalom, potisni je zatvoreni ležaj u kojem je mast. Ulje bi razbacal pri svakom pritiskanju kvačila i trebalo bi ga barem jedanput dnevno mazati.

Mali Ursus ima izvana mazalicu sa kojom se može nadrukati mast u potisni.
Zetori i veliki Ursus toga nemaju.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ma ne vjerujem da je sta upalo,kad mi se nije prije culo il nisam primjetio,a primjetio bi valjda... uostalom sad se smanjio zvuk cini mi se, kad sam spricnuo ulja u cjevcicu... vidjet cu sutra,a mozda je to i normalan zvuk,jer nezna sta bi moglo sustiti dole...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jesi li skinul poklopac na kojem je cijev za podmazivanje da nije pukla opruga capice ?
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Evo i mene nakon dugo vremena :))

Da pokazem jedan primjerak Zetora 7745, znaci rijec je o Turbašu sa Plus opremom, Reverzer i ostalo sto ide uz ovakav model..

slika-1213-53dd22eba2588-velika.jpg


slika-1213-53dbd04209ff9-velika.jpg


slika-1213-53dd2263a67c5-velika.jpg


slika-1213-53dd230e0a51c-velika.jpg


K1ZGVn.jpg


slika-1213-53dd23547503b-velika.jpg


slika-1213-53dd224ed5287-velika.jpg
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
nisam imao vremena,al morat cu skinuti tu plocicu,pa da vidim,znaci moze i ta cjevcica puknut sto se podmazuje...

sad mi se manje cuje,neznam moze li se kakva steta napravit,jer neznam sta bi se moglo cuti,posto sam mislio ovih dana ici sta kositi...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Basic-predobar je,prava mrcina! zanimljiva mi je ova izvedba kabine,to jos nisam vidio...
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Heh standard je kabina samo je neko ugradio naprijed jos dodatna dva svijetla :D

A traktor je TOP ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh