• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
zar se moze i pretegnut,pa kako onda pritegnut da nije ni previse ni premalo,a neda mi se covjeka peglat da mi dode pritegnut kvacilo nije ni on neki mehanicar il sta ja znam...

jel se to stela dole ispod gdje ima kao puša nekakva,i imaju dva serafa jedan uz drugi?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo šogorov zeko,slike su mutne radi sunca
DSC_0789.jpg

DSC_0790.jpg

DSC_0791.jpg

DSC_0792.jpg

DSC_0793.jpg

DSC_0788.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
zar se moze i pretegnut,pa kako onda pritegnut da nije ni previse ni premalo,a neda mi se covjeka peglat da mi dode pritegnut kvacilo nije ni on neki mehanicar il sta ja znam...

jel se to stela dole ispod gdje ima kao puša nekakva,i imaju dva serafa jedan uz drugi?
Ništ nebuš s tim rešil ali ajd, probaj.
Štelaš ili na capicama (ali pošto si len otvoriti poklopac da vidiš kaj struže unutra onda stoga ništ) ili na ovoj štangici (ako imaš kabinu opet treba skidati poklopac ili lomiti ruke odozdo)
Evo slika pa probaj i obavezno javi jel i dalje hobla (šumi, struže, grebe....)

 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
u mene je ceska kabina gore,po zvuku nista ne hobla,struže,vec samo šumi...

jel mislis onaj poklopac gdje se sprica uklje,gdje crveni cep na njemu,da se tamo vidi ako sta ima? nisam to nikad otvarao kontam da mi nece ona cijev upasti unutra ili sta slicno pa mi jos to samo fali...

ja dole kad sam gledao ispod traktora imaju dvije sipke cini mi se za stelanje papucice kvacila,jedna sipka koja ide uspravno a jedna sa strane,a na ovoj slici nista ne kontam :icon_confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Imaš tu kraj krajnika još jednu šipku o kojoj ti pričaš, možeš i na njoj.
Ako ni to ne kontaš onda pusti nekog ko konta.

Ionak nebuš štelanjem ništ napravil
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
nlo jel se to čuje samo dok traktor radi ili i kad je ugašen da se nisu ose naselile ?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
morat cu onda komsiju ulovit,on se razumije u mehaniku....

cuje se samo dok radi... evo muha kaze nebude se steljanjem nista postiglo??? zbog cega ne kaze...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako normalno odvajaju oba stupnja i oba imaju malo lufta prije odvajanja onda su naštelani otkud dolazi čudan zvuk bez skidanja pločice nemožeš vidjeti što zuji i po ćemu teško je na pamet dati odgovor .
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Ja bi rekao da je na lameli otpao komad obloge pa šušti,što nemora značiti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Onda bi valjda klizila ili se poduplala pa nebi kvačilo odvajalo ili bi treslo.
izvana nebu videl ništ dok poklopac ne skine ali na to ga nikak nagovoriti, ako nekakvih otpalih ili nabitih nepripadajučih djelova ima unutra oni se budu vidli.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
evo kako stvari stoje,izidem uprkos obilnoj kisi,upalim traktor i cujem susti,odlucim sam da pritegnem papucicu kvacila,uzmem dvije 13-ke i serafciger,prvo odvrnem onu plocu sto se kapa ulje...

upalim traktor i osluskujem kako susti,i kako pritezem kvacilo tako zvuk prestaje,ali onda mi je kvacilo skroz pritegnuto,kako ga otpustam tako pocinje opet sustiti...

i ostavim ga u normalu,znaci da papucica ima lufta,ali kad je pritisnem zvuk sustanja prestanje...

zovnem komsiju koji se razumije u mehaniku,on dode pritisne dva tri puta rukom papucicu,kaze druk lezaj,moze to jos 2-3 godine samo kapaj ulje unutra kad radis sa kardanom....
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,584
Kod strica je tako isto bilo. Kada se ugasi traktor čuje se kako se nešto vrti i šušti, kada se stisne kvačilo to prestane. Ubrzo je izgubio kvačilo i morao ga je mijenjati.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
cudi me da susti dok radi,a prestane kad stisnem kvacilo,trebalo bi da je kontra...

morat cu jos sutra skinut onu plocicu gdje cjevcica da provjeri dali je cijevcica ok...

al nema brige,jel kvacilo odvaja i ne susti kad ga stisnem...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
evo ljudi otvorio sam danas plocicu na brzinu,cijvcica ima,ali je oblacno,nisam vidio unutra nista,a morao sam s njim piciti 30km nisam imao ni vremena pa cu sutra opet otvoriti,vidim da se korpa sjaji(kao na slici ovi 5-6 koliko ih ima),vidio sam da ima i neki feder unutra i tako...
korpa-kvacila-slika-23731398.jpg
,znaci da je novija,a kako znati sad ako je sta osteceno il se to uopste moze vidjeti,i koliko duga bude ona cjevcica i jel ide prema gore ili prema dole,ili je ravna?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh