• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Svašta nešta ima unutra ali ti nisi posvetlil lampom da vidiš jel ima viška ili manjka?

Cjevčica stoji prema dole i dolazi točno iznad potisnog lagera, nemoj da buš ju savijal ili u radu stavljal, bilo je i takvih bisera koji su pokušali
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
u mene cini mi se ide blago prema gore,jer kad sam skinuo ulje je kapalo van iz nje,a jucer sam spricao,i dali se onaj cep za podmazivanje treba da je u gornjem dijelu ili dole... i koliko je dugacka ta cijevcica uopste? vidim da je bakarna...

sutra cu opet otvoriti plocu,pa cu uzeti lampu,cini mi se da je nemam,al cu spojiti onda na brzaka sijalicu,pa cu prosvjetlit...

i dali se smije zalaftat traktor kad tu plocicu sa cijevcicom izvadim da mi nece sta izletit vani...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Smiješ palit bez pločice ona drži samu sebe ništa nesmije izletjet van jedino tud izleti capica vijak matica šešir ali kod neispravnog kuplunga .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
e ljudi feder je zuljao prebilo ga i izbacilo vani,pola ga je ostalo...

dali se taj feder moze vratiti nazad bez rastavljanja traktora i dali to sad sta smeta moze li kakve stete napraviti,sad se susljukanje skoro pa i necuje,jedino taj djelic sto je ostao od federa...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Feder tiska capicu prema korpi (odvaja od potisnog ležaja ) ako ga pola ostalo i capica ne dodiruje ležaj možeš voziti dok ne pukne do kraja feder izvana može promjeniti kolega Muha ja sam probal ali nisam uspjel stradati može jedino capica jer stalno dodiruje ležaj .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Nlo, rekoh ja tebi ali tebi bilo teško skinuti dva šarafiča.

Kao što Želko veli da se izvana promjeniti, je prtljarija ali da se.
Skineš capicu (naravno paziš da ti sve to nutra ne opadne jer buš moral s magnetom loviti) skineš šeširič i onda mjenjaš oprugu.
Savinute špicage su od velike pomoči kod tog zahvata
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
znaci moze se vozit,posto sad ima posla sve do jeseni,znaci ako i ode i taj drugi dio federa,posto cini mi se i on malo susti od lezaj,moze se voziti bez problema...

a sta vam je capica,sta ako ona dodiruje lezaj?

a zasto je pegla to zamijenut,i kako sad kad se skida taj sesir,on se vadi skroz vani i onda se mjenja ta opruga/feder,jel treba sta stelat kad se vrati nazad il se samo priserafi...

pa jel iko to mjenjao? to se radi sve gdje ona plocica i kako da dode taj dio sesira bas na otvor plocice ja sam palio traktor danas 30 puta nikad potrefiti da mi dode taj feder da mogu rukom da vidim sta je...
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Malo ruku u đep, traktor na pol (dan posla), novo kvačilo i sevaj, ovak samo preljevanje iz šupljeg u prazno i na kraju ti se bude sve rasipalo kad budeš u najvećem poslu.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
nlo1 kaže:
i kako da dode taj dio sesira bas na otvor plocice ja sam palio traktor danas 30 puta nikad potrefiti da mi dode taj feder da mogu rukom da vidim sta je...

Prijatelju nemoj se ljutit ali ovo definitivno nije posal za tebe jel izgleda po tvom pisanju neznaš ni osnove mehanike ili se samo zezaš ovdje s nama:icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa ovo sto jednom odradim oko mehanike to znam,a stvari koje nikad nisam radio niti gledao kako se rade to neznam,zato i pitam... eto jos nisam odgovor dobio...

sto bi ga na pola stavljao ako se moze feder zamijeniti bez rastavljanja,i sta ce mi novo kvacilo,kad je ovo sve uredu,taktor odvaja normalno kao i prije,i bez ovog federa, jucer sam ga saltao ide kao i prije...

mene interesuje moze li kakve stete napravit,posto ja sad imam posla i dali se moze tako vozit?jer nije bas da je korpa ostala bez i jednog federa,vec samo jednog a ima ih koliko 12 il 6...

i koji su znaci nuspojava,sta se desava kada pukne ili nema federa,necu sad traktor na pola stavljat da zamijenim feder?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Može ti se dogoditi ovo.
Ako neznaš daj nekome da zamjeni jer se može izvana, mada nije ga problem ni na pola dati.

 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa sta otrgne tako taj sesir jel to zato sto se feder otkaci ili???,koliko sam cuo da se ti sesiri mogu zamjeniti bez rastavljanja traktora,a kad se mjenja sesir dali se i feder mjenja?

a jesu ovi serafi sa duplim navojom fixni?

znaci moze se zamijeniti bez rastavljanja,pa kojim redom se to skida da bi se zamijenio feder?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Okani se čorava posla. Kažeš da imaš majstore u susjedstvu. Nagovori nekog da ti to promjeni a ti budi asistent da drugi put budeš znal
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Nlo provjeri da li su zategnute matice i kontramatice na svih 6 capica provjeri da nemaš stranih tijela na dnu zvona nešto je moralo utamaniti feder . Ako je sve zategnuto i čisto a kuplung radi normalno možeš se tak voziti no ako capica dodiruje potisni ležaj tj nevrača se do kraja jedino se ona može poderati tad će kuplung sve lošije odvajati i morati ćeš šarafiti . Kod provjere capica zamašnjak okrečeš ručno ne sa anlaserom .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
provjerit cu,ali kad sam zadnji put gledao nema stranih tijela nikakvih unutra,sve je pritegnuto,jedino sto se taj feder otkacio,i prepolovilo ga i izbacilo vani,pola federa je ostalo,ovo ostalo je sve ok...

e sad ako bi mi ko rekao gdje ta kapica dode i u slucaju da sad ovako vozim i podere mi se ta capica,kako se to mjenja jel treba traktor napola il se moze bez rastavljanja?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Pogledaj na sliku koju ti je @Muha stavil, ona 2 komada koji nedostaju su capice, šeširić je ispod njih, capicu je lakše promjeniti nego feder. Te stvari se uče mijenjati kad je traktor na pola, pa znaš postupak, ovak ti je lutrija za tebe. Da ti je traktor na pol, i da sam ideš mijenjati feder,imal bi problema, a kak ne sad, kad se sve radi kroz malu rupu.. Koja capica, tj. feder je u pitanju, vučne ili kardanske lamele? (i da napomenem, kad taj feder pukne, centrifugalna sila radi čuda s capicom!)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
e sad ako bi mi ko rekao gdje ta kapica dode i u slucaju da sad ovako vozim i podere mi se ta capica,kako se to mjenja jel treba traktor napola il se moze bez rastavljanja?
Evo, rekoh več nekoliko puta da netreba na pola, za prvi put treba imat strpljenja, kasnije ide



 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
hvala lijepo kolega muha... bas sam prije pola sata razgovarao sa kolegom uz pivo,koji ima zetora 6045,i kaze da su i njemu ti federi pucali,i da se to sve zamijeni bez rastavljanja traktora,cak mi je rekao da mi je najbolje da zamijenim sve,kad vec budem mijenjao taj feder,i da je i on kod sebe to mjenjao i da se mora pazit samo da sta ne padne dole... a to mu je jedan bivsi majstor sad vec pokojni sve pokazao...

i inace kaze kad se te kapice poderu i kad nema federa nece traktor stati,znaci pritisnes kvacilo a on cupa naprijed...

zasad ja to sam nebi nista dirao,dok mi stari ne dode za jedno mjesec dana,jedino sto sad ima posla 2 otkos,pauk,sakupljac prijevoz bala...

jel mogu ja to sad radit a da ne diram nista,pa kad stari dode da onda nadem koga da mi to promijene sve i samo da taj feder zamijenim?

po ovoj slici od kolege muhe vidim da te kapice dosta vire vani,koliko sam ja vidio kod mene ne vire bas toliko... samo malo...

i koliko sam vidio ove stvari visa capice ovo zeljezo,jedno je bas blizo potisnog lezaja jel to normalno? to je na ovoj slici sto pise capica vucna pa nize...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Niko nemože znati kaj se bude kod tebe dogodilo.
Možda bude dobro, ali postoji mogučnost da ti uhvati capicu, a onda popravak bude skuplji.

Šeširiči su kod tebe drugačiji jer su kovani (prešani), a ovi sa slike su tokareni.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kolega muha,kojim redoslijedom se mjenja ta opruga,odnosno feder? sta se sve mora otkacit itd,a da ne spane dole...
 

Najnoviji postovi

Na vrh