• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
:icon_rolleyes:

1395392571.gif




Nlo1 - nagovori Muhu nek ti on to promijeni.

...aaajde Muha, malo terena ko u stara dobra vremena

:icon_winkle:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Nlo1 - nagovori Muhu nek ti on to promijeni.

...aaajde Muha, malo terena ko u stara dobra vremena

:icon_winkle:
Nekaj me žiga oko pleča :(blush):

kolega muha,kojim redoslijedom se mjenja ta opruga,odnosno feder? sta se sve mora otkacit itd,a da ne spane dole...
Prvo otvoriš kutiju akumulatora (gedora 17 dva šarafa), nakon toga otpojiš kleme (prvo skidaš minus, ključ 13 ili 10, u rijetkim izvedbama moguč je i 8, skidaš obje kleme), izvačiš kablove van, nakon toga skidaš kutiju akumulatora (četri šarafa ključ 17).

Skineš mali poklopac u kabini (gedorica 8 ili 10, ovisno od modela do modela)

Skineš poklopac na zvonu (ključ 10 ili šarafi na šarafciger, isto ovisno od onoga kaj su na skladištu imali)

Nakon toga vrtiš motor pajserom da bi ti na rupu došla ta capica koja ima slomljeni feder.

Uzimaš dva ključa 17 ili 16 (isto ovisno od do, s obzirom da jedan mora biti viličasti i tanji), otpuštaš kontra matice.

Skidaš matice jednu po jednu dole.

Pridržavaš jednom rukom capicu da ti ne opadne dole.

Nismo utvrdili o kojoj capici je riječ, ali ako je ona s šeširičem onda paziš i na šeširič, ako nije onda nemoraš na ništa paziti samo na capicu.

Izvadiš capicu van.

Izvadiš ostatke opruge.

Sad nastupa bal oko ugradnje nove opruge. Jednu stranu budeš bez problema utaknul u rupicu, a sa drugom bude malo veselije ali da se.

Kad si uspješno ugradil oprugu, pajserom ili dužim šarafcigerom ju malo odvojiš od korpe da bi mogel onaj kljun na capici lakše utaknuti i to je to.

Pripaziš samo kad mečeš matice da ti koja ne opadne unutra i ako ima šeširiče na sebi slobodno ih na tanko podmažeš mašču koja ti je pri ruci.

Matice pritežeš dok nebude razmak između capica i potisnog ležaja jednak ostalima dvijema razmacima ostale dvije capice.

Stegneš kontra matice i ostatak sastaviš obrnutim redosljedom s tim da kad spajaš akumulator u strujni krug prvo stavljaš plus pol akumulatora.


Ja se nadam da ti je sad jasno donekle :(whew):
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
hvala muha na objasnjenju.............

danas sam dobio broj od nekog mehanicara koji ide na teren i pravi traktore,kazem covjeku reko tako pukla mi opruga,odnosno feder na capici,reko moze li se to napravit,kaze jako tesko,ako je na onim sa sesiricima mogu probat ako uspije,a ako je na oim capicama bez sesirica onda nemoguce...

kaze mi nije to nista,mozes ti tako radit bez problema da ne diram nista...?!

kakav vi komentar imate na ovo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Čovjek si osigurava malo više posla uskoro...jer mu je ovo neisplativo :)
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
danas sam zvao kolegu,izvadio sam feder sto je pukao komplet,i izvadili smo onaj lim kapicu komplet i sesir,one mi se kontra matice bile oserafile...

ali neismo imali alata da ustekamo novi feder,sreca kolega ima tri nova rezervna,nemamo klijesta,pa sam ja odlucio sutra kupiti dvoje klijesta,jer kaze kolega da sa njima probamo jer ovako od ruku se ne vidui nista,pa da pitam kolegu muhu il ko zna koja mi klijesta trebaju da postavimo novi feder????
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Vožnja Zetorom 3511 po balu:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=hYhbOSlO8T8&list=UUi_vQc01DylkFfYthGu7NNQ[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
ali neismo imali alata da ustekamo novi feder,sreca kolega ima tri nova rezervna,nemamo klijesta,pa sam ja odlucio sutra kupiti dvoje klijesta,jer kaze kolega da sa njima probamo jer ovako od ruku se ne vidui nista,pa da pitam kolegu muhu il ko zna koja mi klijesta trebaju da postavimo novi feder????
Ovakva, sa čim dužim špicama
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
muha,opruga odnosno feder je zamijenjen uspjesno,kad smo skinuli capicu vidili smo da je malo cesala od druk lezaj...

ali smo je vratili nazad a posto nas je noc bila uhvatila danas smo sve kompletirali...

izgleda da smo bili pritegli kontra matice od kapice na kojoj smo mjenjali feder pa kad smo ga zalafali cesala je kapica od lezaj,to smo opet oserafili kontra matice malo podesili,i sad je ok u leru radi nista se ne cuje i sve su kapice ok ne diraju lezaj...

ehh primjetio sam danas dok sam jos trebao priserafit onaj lim sa cjevcicom,da kad priscem kvacilo lagano ono na pocetku vidim kako pocinje hvatat lager lezaj i polako ga pocinje okrecat tad se cuje,cim dublje prisnem kvacilo prestane,interesuje me dali je to normalno?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Evo još jedan banalni razlog zaš gube pritisak goriva u sistemu. Ovak izgleda orginal crijevo s nepovratnog sa boš pumpe na dize
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Boja, kak je motor još lakiran pa je ispucala, al crijevo je armirano duplo, jbg, pojela ga temperatura i godine
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,776
Zašto ne vidim slike sa početka ove teme i u nekim temama u kojima odavno nije pisano?Dal je do mojeg kompa ili?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Par slika od rada sa ralicom i Zetorima i jedan video uradak :)












[YT]https://www.youtube.com/watch?v=_F_4G-yFLBg&feature=youtu.be[/YT]
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
koliko su cola zadnje gume? vidim da je proxima puno brza u rikverc od mog majora... a kolko znam nema reverzor..
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kuruzanu odonosno čardak za kukuruz :).

ako ti nije prošla komisija za legalizaciju, budu ti srušili projekat one legalizacije ako ga napraviš prije..... pričekaj sa krovom.... ak je to na istoj parceli
 

Najnoviji postovi

Na vrh