• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Bila je prije mj dana jedna proxima u jurvalu takvu kakvu tražiš, mislim da je 21 hiljadu eura bila, traktor je izgledao čist solidno, probaj nazvati, možda nije prodana još.

to je onaj prvi link,isao sam gledati,cijena je 20 000e fiksno,ali traktor od opreme nema bas nikaj... sacuvan je vrhunski,taj mi je zadnji na listi...

basic-prima gas ko turbak! :)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
fakat mi nije jasno zasto tu sklopociju zovu zetor, koliko ja znam to nema veze sa zetorom.:(:
A i cijena nije normalna.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Promjena obrtaja kardana sa 540 na 1000 serija 7420-10540
nageti traktor nizbrdo iako moze i bez toga ali za svaki slucaj. Zatim odvrnuti 3 sarafa pored kardanske osovine

zatim povuci osovine prema nazad i izvuci do kraja
zaokrenuti osovinu za 180 stepeni i vratiti nazad ali treba malo jace gurnuti jer se mora savladati opruga koja ce ukljuciti 1000 obr kardana tj

ovaj pipak u sredini, zatim vratiti poklopac i zavrnuti sarafe i ukljuciti kardan pored volana kao za 540 a ustvari se vrti 1000. Pitanje za forumase jel tesko nabavit ovaj dio sto se nabija na kardan 21 zub na njemu
 
E

el pibe

Guest
Ma ima svašta na tržištu.Za 15000kn nabavi se 2511 a još kakvih cenera hitiš gore i nabaviš 4712 ili 4912 i imaš nepoderivu makinu.Ovi stariji modeli su zakon.Nove generacije nisu na tom nivou i ako se čovjek odluči na kupovinu,definitivno ga nebu teral trideset godina.A ko ima novaca za novi model taj niti nema muke oko toga.Kupil bude drugi za godinu,dvije ak ni zadovoljan jer ima i može (ja nemam pa mi je i ovaj stari sasvim dobar):icon_thumright:A i nema potrebe jer kak je krenulo mislim da su prošla vremena kad se uz posao dalo dodatno zaraditi i imati nešto poljoprivrede za sebe.Ili na veliko ili se bolje ostaviti jer baš nije isplativo.Tak da bude traktora koliko hoćeš i po koliko hoćeš.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Felix,trebaš nabaviti vilicu kardana s sitnim kronerom i presložiti kardan koji će služiti za taj broj okretaja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ovaj drugi nema ni klimu?? Nekako sam mišljenja da su se ove proxime od 90 ks najbolje pokazale.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
nema klimu ni radijalne gume... da su iste snage,ne bi ni razmisljal, uzel bih prvog,ali sad ne znam dal tih 5-6 ks radi toliku razliku ili ne?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
taj je iz tvog sela? zvao sam ga, traktor ima preko 3000 sati jer je star oglas,a to mi je previse...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Da iz mog sela,ja ti garantiram da taj traktor nije radio teške poslove,možeš pitat i kolegu forumaša Dino on ga je vozio dosta puta. Ti znaš šta kupuješ ako ti nepaše sretno u potrazi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
bio je on meni odmah zanimljiv,ipak ima skoro svu opremu,ali to je previse radnih sati... taj bude zacas na 4000-4500 sati,a to se teze proda... jer treba kupiti samo ono kaj se za koju godinu dade dobro prodati...
 
E

el pibe

Guest
Treba kupiti Fender Stratocaster negdi iz 1957on je tu negdi u cijeni i stalno bu mu cijena ista.Ak ne i više.Zeka malo,najte kaj zameriti.Dobra je ta proxima samo kaj je riskantno kupiti takav noviji traktor sa soma i nekaj vurih.More biti sve dobro a more i dobro koštati ak je neki prikriveni kvar.Ima svakojakih slatkoriječivih igrača.Kad mu zahvališ kaj ti je podvalio gleda te u čudu i veli kak on nije nikad imao nikakvih problema sa tim traktorom.Oprezno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
jbg,to mi je sve poznato... ali ja ipak izmedu dva traktora istog godista radije biram onog s 1500, nego onog s 3000 vur. nekaj o traktorima znam i sam, nekaj se moze golim okom vidjeti,tak da mislim da bude sve vredu... ali,jos sam daleko od odluke...
 

Najnoviji postovi

Na vrh