• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
uzet cu ga cim se nađe nesto dobro... stalno sam na oglasniku i cekam... 539 mora jos samo izvaditi oko 1,5ha krumpira,i nista vise,osim nesto vozikanja,sve tamo do 3 mjeseca iduce godine... do tada cemo naci neki 3320 ili 4320...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Gogo da sam ja na tvome mjestu i da donosim odluku između ta dva traktora ja bi ipak uzeo onu 7441. Razlika u opremi košta toliku razliku u novcima, a ima manje i sati, a tih par ks mislim da nije velika razlika. Dali ova 8441 ima prednje utege? Jesu li isti mjenjači na jednoj i drugoj?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
da,i mene vise vuce na 7441. 8441 nema utege,samo nosac,makar imam ja za nju 250kg utega s Majora. Mjenjaci su isti,s tim da 7441 ima jednokruzni i dvokruzni kompresor.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,386
a 84 nema kompresor? ako vuces imalo ozbiljniju prikolicu, uzmi 74 radi zraka. utezi ti vrijede barem 2tkn, znas i sam kolika je razlika u cijeni radijalnih i dijagonalnih guma, isto tako i udobnost i trakcija, a ostalo sto si nabrojao da ne spominjemo.. ako te pati tih par ks vise, trazi opremljeniju 84ku..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,281
Mora svaka proxima mora imati kompresor.... barem koliko ja znam većina Zetora ga ima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
Ne sekiraj se zbog snage. Motori i traktori su identični, a razlika je samo u podešenju Boš pumpe.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Mislim da ti je sve rečeno u par prijašnjih postova. Sama klima ti kod udobnosti jako puno znači i tu ti je odmah razlika dovoljna između ta dva traktora. Isto i razlika u gumama bi trebala biti velika. Najbolje bi ti bilo isprobati traktor, kada bi ti gazda dozvolio da malo njegove zemlje pooreš da osjetiš kako traktor vuče.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
tibor88- svaki zetor ima kompresor,samo neki imaju jednokruzni,a neki dvokruzni. ja vjerojatno nikad necu vuci kamionsku prikolicu,ali sve to dobro dođe...

ZJ- ma i ja mislim da to nije neka razlika u snazi...

MrSima- zasad mi je ovaj 7441 definitivan izbor,ali jos imam neke za pogledati... traktora nebude moguce isprobati jer pada kisa ko mutava,i nece se dugo moci na polje...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
Htjedoh reći, lako mu je podići snagu ;)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,281
Onda se isto tako može i na mojoj proximi podignuti snaga. Ne znam jel ove proxime od 110 i 120 ks imaju iste motore i isti turbo kao ove od 70-100ks?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ZJ- mislis na povecavanje max broja okretaja,ili treba pumpu rastavljati? Ja se ne bih usudil sam prčkati oko toga...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,281
Meni moja proxima po ravnici kad stisnem gas do kraja 5-tom ne ide preko 2300 obrtaja... to je valjda tako podeseno ili šta??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
I povećanjem krajnje brzine vrtnje se dobije snaga, ali je manje upotrebiva od one koja se dobije drugačijim podešenjem regulatora, tak da daje više goriva na jednakoj brzini vrtnje kao i prije podešavanja.
Podešava se količina goriva na 2200rpm, a bez dizanja okretaja.
To se radi na probnom stolu, a ne na šarafu za limit gasa.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel imas rucni gas?
Ni moj nejde vise od 2000okretaja na noznom.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Ak uzimaš onog iz Jurvala, nafektaj neku garanciju onda, morali bi dati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Zetor sa turbom 2200 o/min maximalno bez turba 2500 o/min maximalno ostalo riješava regulator pvp .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,281
ma ide moj i sa turbom ja mislim oko 2400 obrtaja, ali na mjestu... msm nije mi to važno svejedno ga ne tjeram u transportu preko 2200 obrtaja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh