• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Pa meni je najbolje da je našpanata toliko da kad uključujem kardan na malo jačem gasu da malo zakrči da lakše uključim. Na proximi mi je tako, a na 6245 je previše pa onda nekad ne uhvati, nego moram ponovno povući ručicu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Dovoljno je našpanata kad ju povučeš a kardan se vrti i ti još pomalo španaš dok se ne prestane vrtjeti.
Jače našpanata netreba biti
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Na 6245 ti je previše? Ja sam danas stavio novu sajlu i ne krči, ako malčice spustim ručicu, onda malo zakrči i kad stavim na 1000 okretaja onda malčice zakrči dok uljučujem kada je ručka skroz podignuta. Isprobao sam i na većem gasu i uključuje se bez problema i bez krčanja, ali zanima me kako znati dali je pretegnuta?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Što je gogo htio reči za Zetora...

Npr, često se desi da se svaki novi traktor potrga, a definitivno niej isto dati za servis JD-a 5 tisuća eura ili za servis Zetora tisuću eura, a kredit svaki mjesec dolazi na naplatu.
Takve stvari unazade gospodarstvo i dolazi lagano da nagomilavanja problema i ključ u bravu!

A recimo u najviše slučaja je uzet preskup i prejak traktor za određeno gospodarstvo, a isto mu je takvo i održavanje!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
tako je. mislim,da ja obrađujem 150ha,ni je ne bih kao glavni traktor imao zetora,jer tako jakog nema ni u ponudi, nego nekog zapadnjaka. pa cak i sad,usprkos svemu kaj ja ovdje pricam,razmisljamo da uzmemo jednog claasa od 100ks, samo kaj se ja tome protivim,i nadam se da bude to propalo,jer je najedanput stari pocel ludovati oko toga... :)

kvari se i zetor,kao i svaki drugi,ali meni je draze kak Šanana kazeš,dati 1000e za popravak,a razliku uloziti u nekaj drugo...
zato mi ni claas nije po volji bas.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ah,ja nisam gazda,nit je moja zadnja. Posto planiramo siriti proizvodnju,moze se dogodit da mi vec sljedece godine bude zetor premali,i da ga budem moral prodavat. A ako sad uzmemo claasa,moram kupit i plug,pa nek se jos nekaj pokvari odmah smo u banani. Konacna odluka nije na meni,ali nije ni odgovornost. Bumo vidli kaj bude...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ne želim se petljati u vaše poslovne odluke. Samo se malo šalim. Neznam koliko širiš proizvodnju niti me briga ali baš da tak odjednom traktor od 90 ks koji planiraš kupiti postane mali, baš neznam. Recimo ja obrađujem oko 12 ha po papiru pa i da uduplam površine nebi menjal svog zeku 6340. Barem ne odmah. Nemoj me krivo shvatiti, niti mi trebaš šta objašnjavati. To je sve vaša odluka.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ma nemas brige... planiram se sa sadasnjih desetak ha prosiriti na nekih 35-40,ovisno koliko i ako bude drzavne zemlje,i to dolazi u obzir samo ako ju dobijem na 50 godina,jer su potrebna velika ulaganja da se ona dovede u dobro stanje,pa mi se ne isplati to raditi na kratki rok,a s najmom na 50 godina sam ja osiguran dozivotno jer bum prije nego najam istekne - krepal. a dobar traktor mi je potreban jer smo robovi vremenu,u povrcarstvu ima mnogo rucnog rada,i treba mi dobar stroj da strojne poslove odradim brzo i kvalitetno i u pravo vrijeme... zato sam i kupoval 6340,jer realno gledajuci,za moje povrsine bi mi bil dosta i neki dobar traktor od 60ks,cak i bez prednjeg pogona,ali to malo presporo ide.
a zetor bi mogel postati premali, jer ja znam da zetor od 90ks,i claas od 100ks nisu isti traktori, claas je puno mocniji od tih desetak ks razlike,samo se bojim popravaka na njemu...
 
E

el pibe

Guest
ZJ,dobro govoriš nisam imao prilike vidjeti Forterru uživo.Ali ovo što sam vidio na netu,da sam pri lovi i kupujem Zetor, Forterra bi imao daaaleko,daleko veću prednost od Proxime.Konačno dobar dizajn Zetora nakon 90tih.Jer ovi noviji modeli uključujući i Proksimu moram priznati da su me jako razočarali (estetski) naravno:8):Valjda ga je dizajniro rus oni su poznati po lošem da ne velim odbojnom dizajnu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
decki,a gdje da nađem rabljenu forterru? i da ih ima, sigurno ne bi kostala kao claas... za njega me trazi 20 000e.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Baš me zanima zašto nema polovnih forterra?? Jel se ne kupuju ili su tako dobre da ih nitko neće prodati??
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Vamo u mome kraju imaju dvije Forterre što znam, a većinom su Proxime. Vjerojatno se više Proxime kupuju stoga ih i ima u oglasima, ali svi ovi koji imaju i Proxime i Forterre znam da su zadovoljni. Ja da kupujem sada traktor 100ks definitivno bi bila Forterra.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
da,ta se danas pojavila. ali ima puno sati. kaj se tice claasa- sad sam se cul s covjekom,kaze da je krepal kompjuter na njemu koji kontrolira rad motora,cifra 11 000kn! ocito je zato odgađal sastanak,i zato je traktor jeftiniji od drugih. kaze i sam da to nije neka kvaliteta,tak da to otpada...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
fali eura! :)
al je mrcina! taj ima i power na gumbice!
ma nista,uzet cu ja slabijeg zetora,pa ako zatreba nesto jace,lako se proda.
 
Na vrh