• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
da,ta se danas pojavila. ali ima puno sati. kaj se tice claasa- sad sam se cul s covjekom,kaze da je krepal kompjuter na njemu koji kontrolira rad motora,cifra 11 000kn! ocito je zato odgađal sastanak,i zato je traktor jeftiniji od drugih. kaze i sam da to nije neka kvaliteta,tak da to otpada...

Taj Claas nema nikakav kompjuter koji kontrolira rad motora..To je motor koji ima Bosch-pumpu i dizne,nema kompjutera..:Druga je stvar zašto ga ovaj neče prodat pa je valjda to izmislio...Ili ja još neznam za taj kompjuter :icon_question: :(think):

Uglavom nije to toliko bitno za ovu temu..

Stavi ti samo slike Zetora kad on stigne :(party):
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa ja znam ljude koji su na zetoru radili generalku i kostala ih 3000 eura,pa po čemu je onda jeftiniji,za toliko je i kolega na maseyu 4755 napravio pravu generalku.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Fortera ima isti kraj kao moj 8540 e sad me interesuje mjenjac jeli fortere imaju kakav multipower ili obicni kakv ili sve nose ZF mjenjac? a dobra i ocuvana masina uvijek nadje musteriju tako je kod mene bilo kad se zetor kupovo ovaj nije bio ni u opciji da se kupi nego eto samo ako se slucajno naleti u taj kraj da se pogleda :D
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
pa sto je ovaj stavio u zetora za 3000e? Zlatne klipove? Meni je majstor rekao za 6340 generalku 8000kn s rukama. Ovisno o kvaliteti dijelova mozda bi moglo biti i skuplje,ali ipak ne 3000e.
Felixxx- forterra je najnovije od zetora,ima multipower preko struje,a koliko stupnjeva to ovisi od opreme.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Gogo, onaj 7441 kaj si stavil na par stranica prije je rođen traktor za tebe, za tvoje površine ti netreba veči, pa čak i da naglo povečaš bude se on izboril s tim za početak, pa kolega dela 30Ha s 7340 i ide.
Još da nisi onaj plug prodal...to bi bil pravi tandem!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
mislim da bude to taj,cijenu smo vec iskorigirali, mozda cak sutra skoknem po njega... a plugova ima koliko ti srce zeli,definitivno budem probal neki lemken sad. meni vogela nije nimalo zao! :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Ako kod mene čovjek sa dva 577 i jednim 565 radi preko 100 hektara ta proxima će kod tebe i u tih tvojih 50 hektara(ako ti se planovi ostvare pošto je kod nas teško išta planirati) ići samo tako. A ako u planu bude kasnije još proširivanja, valjda će proxima zaraditi za nešto jače.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Gogo znam da je foretar najnovija i mislim da je maxtera sledeca kako sam negdje procito ali o tom po tom nego jel jos koja novija serija imal multipower? mislim na 95 pa na ovamo ? a 7441 ce bit dovoljan samo odgovarajuce prikljucke i sto vece parcele :D
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ja jedino na seriji x011 nikad nisam vidio multipower,sve ostale serije od sredine 80-ih su imale mogucnost ugradnje,od onog najjjednostavnijeg,pa do trostupanjskog kao kod tebe,do ovih najnovijih...
 
E

el pibe

Guest
Previše filozofije oko sitnica.Jer ako se ide u srž svega,mehanizacije nikad dosta.Uvijek ima lakši,bolji ali skuplji način.Vidim primjer svog susjeda do prije dvije godine imao je dva traktora Zetora i Univerzalčeka zajedno nisu imali 130ks.I sve je stigao još je i uslužno radio pomalo_Oboružao se mehanizacijom,prebolesno_Od priključaka do četiri ili pet komada novih Hollanda ko više broji:icon_biggrin:A koliko vidim nije puno proširio proizvodnju.Sad kaj je to?Vjerojatno stvar prestiža u dvorištu imati za svaki priključak i poseban traktor.Valjda da se ne gubi dragocijeno vrijeme.Treba čovjek znati prioritete i naravno olakšati posao.Ali brate kaj je previše je previše.Ne vidim logike ni računice čisto prenemaganje.Osim da je zadužio sebe i djecu za sto godina.Ili je manga negdi dobio nepovratna sredstva pa iskoristio.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Gogo što se tiče onoga kolege što je uložio 3000 eura u generalku,znaju ga i par kolega sa foruma,i meni je to bilo za nepovijerovati,al šta me briga,kak je rekao nek mu bude.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Koliko vrijedi orginalno zetorovo sjedalo, bez naslona za ruke, ispravno potpuno,, možda samo donji dio da se pretapacira, nije poderano, potrgano ni niš.. Mislim da je oko 100 eurića neka ok cijena?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imas za kupit posebno sjediste,posebno naslon,neznam tocno kolko kosta,al nije 700kn oba.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ne, ovo je cjeli sic u pitanju, sve osim one ploče što se šerafi dolje na pod.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cekaj ne razumijem jel bi ti prodal cjeli sic ili bi svog uredil ili zamjenil?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Zetorboy, ako i uzmeš pazi dali ima one plastične klizače, ako nema onda problem jer ih nema za kupiti, a izrada doma komplicirana.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj o orginalnom sjedalu pricate?
Muha di su ti plasticni klizaci?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Čini mi se da misli na one kotačiče koji klize dole po ploči kad pomičeš napred, nazad. Ne, novi bi išao vjerojatno... bum videl još kaj mi matematika pokaže na kraju :)
 
Na vrh