• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Kolega ni je bitno kaj veli kazaljka nego stvarni okretaji jedan 7341 je pokazival 200 okretaja više nakon ispravnog reglera se vratil u normalu .
 
E

el pibe

Guest
Pri meni na 47ici iznad dva soma počne rezervar dumiti i lagano mi se hauba otpira.Nemrem reći da je vura baš skroz točna i pouzdana.Onda se po tome ravnam.To je ta frekvencija,već ga znam po zvuku:(nod):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,281
Najbolje je kad ja na 35-taku dam nožni gas do kraja i još ima oko 100-150 o/min na ručnom :).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Te razlike među gasovima se daju poštelati ali vidim ja da je i ovo vama previše.
Frkali bute ih dotle dok vam se klipnjača kroz blok ne nagleda, a bezveze
 
E

el pibe

Guest
Naravno da se daju poštimati i ujednačiti.Zato nisu poluge,regulatori ili sajle fiksni.A na samim regulatorima se nemre napravit nikakva šteta.Pa ne dira se pumpa koliko znam.Jedino se more narihtati prejeki lergas.Ili ak je neko baš takav biser da si uspije zmaknit onu polugicu na izlazu pumpe pa ima samo 20%gasa.
 
E

el pibe

Guest
Onda budem ja još jednom reko.Zetora voze oni koji znaju kaj je pravi traktor.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ja vjerujem da ima i boljih (ali malo), no Zetor je najisplativiji za nase uvjete,drzi cijenu,dijelova ima,svatko ga zna popraviti,dovoljno je jak,udoban i siguran za srednjeg poljoprivrednika. zanimljiva mi je bila anegdota jednog kolege koji je 2007. godine uzeo novog 7340. tad je trebalo rijesiti papire za kapitalna i pdv, i on se nasao s grupom poljoprivrednika na opcini,ili poreznoj ne znam sad gdje. naravno da su se svi smijali liku koji je uzeo Zetora,jer su se tada kupovali fendtovi,jd-i,mf-i,df-i kao bomboni. par godina poslije,vecina ih je propala,ostali su na tom putu,a kolega sa Zetorom i dalje radi i živi...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,563
Nije mi jasno zasto su propali i sta hoces reci s tim? Cjenovno zetor nije nista jeftiniji, pa mi se cini da ciljas na mentalni sklop vlasnika zapadnih traktora...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
čudan splet okolnosti,rekao bih... ne generaliziram,ali dobro se zna kaj se dogadalo tih godina,i kako su se traktori kupovali po boji i po onome kaj ima susjed,a ne za rad. jer,nekome bi mozda za njegov posao bio dosta zetor od 70ks,a kupio je premium jd-a od 130ks. prestiz je gadna stvar,a rekao sam kako je kupac zetora bio izlozen podsmjehu.
nadam se da se ti ne osjecas prozvanim...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,563
Razumjem te, ima takvih slucajeva koliko hoces i kod mene...i nama su se smijali kad smo uzeli prvog nh-a kad nitko nije ni cuo za njega.
I sad imamo dva zetora, dosao bi i novi ali jednostavno ne nudi dovoljno za svoju cijenu...ako mogu birat za isti novac onda bih radije uzeo vise
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
To bi onda trebala biti ta sajla i sajle bi trebale biti iste.
Za svaki slučaj nazovi i pitaj
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma ja ima zetora 6718 i odlican mi je traktor,ali kazem za ove novije ili ganc novoga,da je prevelika cijena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh