• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ma probo sam napumpat al opet bijeli dim dok on svoje ne odradi
posle toga darni kljuc dere
u traktoru je 4 l antifriza :|
meni su neki govorili da zetori vrate gorivo nazad u AC pumpu preko noci i da treba napumpat ja sam pumpo 10 tak put sjeo poceo palit bijeli dim pocne izlazit ja pustim on stekce tako jedno 20-30 sec i onda prokine radi normalno:|
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
ili ste možda ostavili vodu u hladnjaku i možda se smrzla pa negdje puklo pa počelo vodu vleči i počelo ju mešati z naftom
Nije nju vleklo, nek je ona sama nutra došla ;)
Prvi put čujem da je zbog smrzavanja moglo doći do kontakta nafte i vode, pogotovo na glavi. jel se stvaral "sapun" na čepu od ulja. Kod dede je na zetoru 3511S mešal vodu i ulje, a razlog je nevjerojatan...kavitacija je na stublini napravila rupu promjera cca 1mm i tu je teklo. Ne sjećam se više na kojem cilindru. dal je možda netko čul tak nekaj na zetoru?
Postoji mogučnosti raznorazne da voda dođe u stublinu. ako je to u večoj količini postoji mogučnost pucanja klipnjače.
Kavitacija :scratch Najvjerojatnije misliš na prohrđavanje, ali nije do toga nego do lošeg odljeva same stubline (porozan) Toga ima jako puno kod Ursusa, a kod zetora malo rijeđe, mada se i tam dosta nađe. Naročito kod onih starijih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
ma probo sam napumpat al opet bijeli dim dok on svoje ne odradi
posle toga darni kljuc dere
u traktoru je 4 l antifriza :|
meni su neki govorili da zetori vrate gorivo nazad u AC pumpu preko noci i da treba napumpat ja sam pumpo 10 tak put sjeo poceo palit bijeli dim pocne izlazit ja pustim on stekce tako jedno 20-30 sec i onda prokine radi normalno:|
Možda mu nije 10-tak puta dosta.
Probaj ga malo duže pumpati sve dok ne čuješ da je nafta probila iber druk ventil.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Možda mu nije 10-tak puta dosta.
Probaj ga malo duže pumpati sve dok ne čuješ da je nafta probila iber druk ventil.
cujem kad pocne vracat u rezervar i onda stanem
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nije nju vleklo, nek je ona sama nutra došla ;)

Postoji mogučnosti raznorazne da voda dođe u stublinu. ako je to u večoj količini postoji mogučnost pucanja klipnjače.
Kavitacija :scratch Najvjerojatnije misliš na prohrđavanje, ali nije do toga nego do lošeg odljeva same stubline (porozan) Toga ima jako puno kod Ursusa, a kod zetora malo rijeđe, mada se i tam dosta nađe. Naročito kod onih starijih.

imate praf, more prek dihtunga glave, na pameti mi je smrzavanje bloka pa mi tu nikak ni pasala situacija:madmana:

znači dešava se...ovo je bila tak precizna rupica ko da je "črf" bil:D, a sa vanjske strane puno ko malih kratera oko rupice u promjeru oko 30mm. ja sam mislil da je do kavitacije pošto je nadstrujavanje i turbulencije od rashladne tekučine
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
imate praf, more prek dihtunga glave, na pameti mi je smrzavanje bloka pa mi tu nikak ni pasala situacija:madmana:

znači dešava se...ovo je bila tak precizna rupica ko da je "črf" bil:D, a sa vanjske strane puno ko malih kratera oko rupice u promjeru oko 30mm. ja sam mislil da je do kavitacije pošto je nadstrujavanje i turbulencije od rashladne tekučine
imaju jos 2 nacina da udje voda u klipnjacu i da dodje do hidro udara mislim da se tako zove
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
cujem kad pocne vracat u rezervar i onda stanem
Možda ti dođe prvo nafta (koja je zaostala u pumpi) i ti tek onda nabiješ zrak u pumpu pa ti to otežava paljenje tj nisi ga dovoljno odzračil :scratch
Probaj ti njega malo više propumpati pa buš videl, a ako nije do toga onda ti ne drže ventiliči u boš pumpi, pa se gorivo iz lajtunga vrati.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
reci koja, ne volim živjeti u neznanju:D
pa zar kada traktor stoji i voda u "večoj" količini ulazi u nadklipni prostor i zalije rupu u klipu, ako ima, ne bi li onda se sav višak vode prelio kroz karike u karter:scratch
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
reci koja, ne volim živjeti u neznanju:D
pa zar kada traktor stoji i voda u "večoj" količini ulazi u nadklipni prostor i zalije rupu u klipu, ako ima, ne bi li onda se sav višak vode prelio kroz karike u karter:scratch
1. pregrijavanje motora usled cega dolazi do "dizanja" uvijanja glave motora
2. kad zaglavis u Spreču 1 m visoke pa kroz usisnik za vazduhudje voda a ti zaverglas e onda si ga jebo na cisto
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
1. pregrijavanje motora usled cega dolazi do "dizanja" uvijanja glave motora
2. kad zaglavis u Spreču 1 m visoke pa kroz usisnik za vazduhudje voda a ti zaverglas e onda si ga jebo na cisto
Felix, naj gluposti pripovedati da nebu to ko pametan pročital :madmana:

Ajde onda još čoveku objasni zakej ta voda ne ode u karter?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
to je istina, tak je onaj ruski "kursk" povuko vodu i ode...ne na nebo , nego na dno:rolfer::rolfer:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
reci koja, ne volim živjeti u neznanju:D
pa zar kada traktor stoji i voda u "večoj" količini ulazi u nadklipni prostor i zalije rupu u klipu, ako ima, ne bi li onda se sav višak vode prelio kroz karike u karter:scratch
prodje dio vode ali mali dio sjebe klipove odnosno posavijaju se bregaste osovine i sve zavisi kolko je puta pregrijavan
moj 539 je 3 puta pregrijan i jedva sad pali nema kompresije zato mora radit uvijek na jacem gasu al ovo je tema zetoru!!!!!!!!!:drinkers:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
prodje dio vode ali mali dio sjebe klipove odnosno posavijaju se bregaste osovine i sve zavisi kolko je puta pregrijavan
moj 539 je 3 puta pregrijan i jedva sad pali nema kompresije zato mora radit uvijek na jacem gasu al ovo je tema zetoru!!!!!!!!!:drinkers:
Laku noč :finga::finga::finga:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Na dosta zetora koji imaju rezervar dole moraš ako duže stoji napumpat malo.
Kod mene je to ovako: ako imam ispod pol rezervara goriva, onda nakon par dana dovoljno je samo 2-3 puta napumpat, i pali normalno. Ako ima goriva npr 3/4 nema problema..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
prodje dio vode ali mali dio sjebe klipove odnosno posavijaju se bregaste osovine i sve zavisi kolko je puta pregrijavan
moj 539 je 3 puta pregrijan i jedva sad pali nema kompresije zato mora radit uvijek na jacem gasu al ovo je tema zetoru!!!!!!!!!:drinkers:

aha, daj mi reci, dal stradaju i hidropodizači....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
aha, daj mi reci, dal stradaju i hidropodizači....
Felix odgovori čoveku na pitanja jer nebu mogel spati
moli.gif
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
hebi ga, hoću sve znati, jer kad sutra dođem kod Sv Petra, da bi ušao moram odgovoriti na 4 od 3 pitanja..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
hebi ga, hoću sve znati, jer kad sutra dođem kod Sv Petra, da bi ušao moram odgovoriti na 4 od 3 pitanja..
Jebajga, očel je čovek spat, a meni se ne piše :rolfer:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Na dosta zetora koji imaju rezervar dole moraš ako duže stoji napumpat malo.
Kod mene je to ovako: ako imam ispod pol rezervara goriva, onda nakon par dana dovoljno je samo 2-3 puta napumpat, i pali normalno. Ako ima goriva npr 3/4 nema problema..
u mene je rezervar gore :partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh