• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ljudi trebam malu pomoć za Zetora 5545, evo malo ga pripremam, promjenio sam ulje u motoru, bosch pumpi i regulatoru, zadnjim reduktorima, sutra ću u prednjim i prednjem diferncijalu. Došo sam do zračnog filtera i to ovog tipa;


E sad me zanima da li trebam i u ovaj filter da sipam ulje gradijacije 90 u količint od 1.3 l u najdonju posudu?

Po slici bih rekao da je to suhi filter i onda donji dio služi kao grubi centrifugalni odvajač,malo me buni što svi stariji zetori i ursusi su imali mokre filtere.
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
Ovo ti je tipka za hvala
reputationm.gif


Ima se :lol::lol::lol:

bok,
za nivo ulja u pumpi tocim do preljevne cijevi,
a dokle tocim ulje u regulator?
kada ima 2 cepa za tociti, onda bi trbale bit odvojene komore ulja, ili su one povezane u pumpi?
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Po slici bih rekao da je to suhi filter i onda donji dio služi kao grubi centrifugalni odvajač,malo me buni što svi stariji zetori i ursusi su imali mokre filtere.

Da većina ih ima mokri;


Uploaded with ImageShack.us

Po katalogu za Zetor 5545 dolazio je s obe verzije filtera i u mene je ovaj drugi.

filtery.jpg


Znači on je suhi ne treba mu sipati ulje?
 
Posljednje uređivanje:

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
4911

Ima ulja u kutijici uvijek. Neznam mislim da ću morati raskopati cijeli zadnji kraj. Još me muči i kuplung. _Nakon izmjene teško izbacujem ručicu mjenjača iz brzine. Malo sam prčkao po onim šarafima od kuplunga ali kada ga našpanam ili otpustim skoro isto. Mislim da ću morati promijeniti majstora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Ako su ulošci papirnati, onda nejde ulje. Ako su pak izvana limeni, a unutra od one "špene", onda je uljni i treba biti ulje na dnu. Ako ide ulje, na donjoj strani mora biti negdje naznačen nivo do kojeg se ulje nalijeva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
bok,
za nivo ulja u pumpi tocim do preljevne cijevi,
a dokle tocim ulje u regulator?
kada ima 2 cepa za tociti, onda bi trbale bit odvojene komore ulja, ili su one povezane u pumpi?
Metnul sam ti krivu sliku pumpe. Ali je u biti slično samo je malo iznad ovog čepa za ispust isti takav čep kojeg otpustiš i kad na njega ide ulje to je regulatoru dosta.
Nažalost nemrem najti tu sliku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Ima ulja u kutijici uvijek. Neznam mislim da ću morati raskopati cijeli zadnji kraj. Još me muči i kuplung. _Nakon izmjene teško izbacujem ručicu mjenjača iz brzine. Malo sam prčkao po onim šarafima od kuplunga ali kada ga našpanam ili otpustim skoro isto. Mislim da ću morati promijeniti majstora.
A kad odzračivaš dali ima zraka?

Kad ga ubacuješ u brzinu dali zakrči ili se normalno ubaci, a samo se neda izbaciti iz brzine i dali iz svih ili samo iz neke?
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Krči mi i kada sam prije ubacivao u brzinu, a majstor kaže da se to potrošila nekakva mesingana pločica koja zablokira neki zupčanik kada se ubacuje u drugu brzinu - pa kao onda nema krčanja. Kaže i da je to komplicirano za promjeniti i da se ne sekiram. A ovo sa teškim izbacivanjem iz brzine je bez krčanja - jednostavno teško ide iz brzine. Ponekad mi se činni i da kada stisnem kuplung do kraja neće u brzinu već ga moram malo popustiti i onda ide. Neznam, sve me to živcira, a pravog majstora niotkud.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Krči mi i kada sam prije ubacivao u brzinu, a majstor kaže da se to potrošila nekakva mesingana pločica koja zablokira neki zupčanik kada se ubacuje u drugu brzinu - pa kao onda nema krčanja. Kaže i da je to komplicirano za promjeniti i da se ne sekiram. A ovo sa teškim izbacivanjem iz brzine je bez krčanja - jednostavno teško ide iz brzine. Ponekad mi se činni i da kada stisnem kuplung do kraja neće u brzinu već ga moram malo popustiti i onda ide. Neznam, sve me to živcira, a pravog majstora niotkud.
Ta kočnica se da i poštelati.
Jel ste vi možda mijenjali nedavno lamelu pa se od onda pojavljuje taj problem :scratch
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Jesmo, prije mjesec dana. Jel zna netko kakvi su u servisu u Zeleini kod Čegeca?
Da ga dam da mi ga srede?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Jesmo, prije mjesec dana. Jel zna netko kakvi su u servisu u Zeleini kod Čegeca?
Da ga dam da mi ga srede?

Do sad sam čuo dobre riječi,pošto rade samo Zetor-a,i to dugo vremena, nebi smjelo biti problema,samo odvezi traktor njima..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Jesmo, prije mjesec dana. Jel zna netko kakvi su u servisu u Zeleini kod Čegeca?
Da ga dam da mi ga srede?
Onda je najvjerojatnije onaj ko ju je mijenjal bil malo pregrub kod sastavljanja, pa je savinul lamelu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Jesmo, prije mjesec dana. Jel zna netko kakvi su u servisu u Zeleini kod Čegeca?
Da ga dam da mi ga srede?
Pitaj za cijenu, da te ne iznenadi ;)
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
trebam jednu informaciju jel neko zna kolko košta novi Zetor Proxima Clasic 6441
imam jednoga polovnog u ponudi pa me zanima kolko dođe novi
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
jel ko slucajno ima 8540 da mi kaze koliko trosi na ha oranja :rolleyess:
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
izvinjavam se zbog upada u temu o zetoru ali imam jedno pitanje za dobre poznavaoce zetora e ovako imam u ponudi da zamijenim svoj imt 539 za zetora 3320 utility a cini mi se da sam negdje na forumu procitao da su utility serije ustvari reparirani stari zetori pa me interesuje dali ko sta zna o tome
 
Z

zetor4718

Guest
VUCKO ako imaš daj neke slike da vidimo o čemu se radi,a 539 se nikako nemože mjeriti sa normalnom serijom zetora 3320!a sad o čemu je tu riječ...ja sam imao ponudu da dam svog zetora 4718,za zetora 7011 sa kabinom i to ključ za ključ bez doplate ali moj stari nije htio i dok se moj čaća nečko traktor ode i propadne mi dobra prilika,barem mislim!a i ti se nemoj zaletavat.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
gle prijatelj ima zetor-a 4320 služi ko sluga gospodaru!!!nikakvih problema nije imal!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh