• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Nije to taj, ovaj je na drugoj lokaciji i bolji je od toga :icon_wink:(mada ga nisam videl, toga o kojem ti pričaš)
Kabina sa staklima, gumije na pol, makina dobra, farba solidna....... , da ga je*eš to vredi
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Muha- pa za 560 se svi imt-ovci slazu da je jedan od najgorih srbina. Pretežak,neokretan,pijanac,lose kocnice,bučan... 5211 sa češkom kabinom,udoban,manje troši,okretniji,dobre kočnice,traktor za sve poslove. Moj 5011 je pretrpel sve i svasta,delal ko crnac,strahovito zahvalan traktor je bil. A 52 je još zericu jači,življi na gasu... Za manjeg poljoprivrednika tu nema neke dileme,bez obzira na znacku na haubi. Imt ima jedan cilindar više,i par konja,al kad se sve zbroji i oduzme...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@gogo 5011 je jaci nego 5211 bar po papirima koje sam ja gledo!!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ne znam tocno,nisam gledao,al tu na forumu se spominjalo da 5011 ima nekih 47ks,a 5211 51ks. Razlika bi trebala biti u pvp, zato 5211 malo vise cugne.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Neznam i meni je bilo cudno jer po papirima smo usporedivali kumova 50-ka je jaca od nekoliko 52-ki sad sam zaboravio kak su im pisali kW!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Muha- pa za 560 se svi imt-ovci slazu da je jedan od najgorih srbina. Pretežak,neokretan,pijanac,lose kocnice,bučan... 5211 sa češkom kabinom,udoban,manje troši,okretniji,dobre kočnice,traktor za sve poslove. Moj 5011 je pretrpel sve i svasta,delal ko crnac,strahovito zahvalan traktor je bil. A 52 je još zericu jači,življi na gasu... Za manjeg poljoprivrednika tu nema neke dileme,bez obzira na znacku na haubi. Imt ima jedan cilindar više,i par konja,al kad se sve zbroji i oduzme...

Bojim se da tema ne krene u krivom pravcu, rasprava koji je bolji ali rekel bum još samo ovo svoje razmišljanje.
Najvjerojatnije nisam u pravu ali tak mislim.

Znaš da nemam pojma o tome kakav je koji od njih u radu, ali po ravnom asfaltu sam probal tiskati oba.
Ipak je tu IMT u predosti, pa samo i zvuk da poslušaš.

U Zeksu u onoj velikoj kabini u kojoj je stolac na visoko nasađen, a traktor mali kad se negde malo nagneš imaš osječaj da buš opal van iz njega, barem je meni tak.

IMT ima jedino problem s kočnicama, mada i to se da posložiti da jedan čas koči
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E da si se sjetil spustit sic za dva zuba,odma je drugi osjećaj.
5011 je u većini slučajeva dolazil sa 12.4gumama dok je 5211 sa 14.9,pa je tu razlika u susu.
Svatko valjda drukčije dozivi isti traktor i to valjda mora tak biti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Samo su dosta spori na cesti.

da,spor po cesti,i u rikverc, to su mu mane i mene je znalo ponekad zivcirati,ali nitko nebude kupil takav traktor za transport prikolica a sporiji rikverc znaci i vecu snagu u tom smjeru...

Bojim se da tema ne krene u krivom pravcu, rasprava koji je bolji ali rekel bum još samo ovo svoje razmišljanje.
Najvjerojatnije nisam u pravu ali tak mislim.

Znaš da nemam pojma o tome kakav je koji od njih u radu, ali po ravnom asfaltu sam probal tiskati oba.
Ipak je tu IMT u predosti, pa samo i zvuk da poslušaš.

U Zeksu u onoj velikoj kabini u kojoj je stolac na visoko nasađen, a traktor mali kad se negde malo nagneš imaš osječaj da buš opal van iz njega, barem je meni tak.IMT ima jedino problem s kočnicama, mada i to se da posložiti da jedan čas koči

nemam namjeru pljuvati po imt-u,rekel sam da mi je to drag traktor,ali cisto nabrajam pluseve i minuseve između ta dva modela. kad se vec i radilo o @Zokiju, ono kolko ja znam s cime se on bavi, 560 bi mu bil neupotrebljiv,za razliku od malog zekana. za nekog tko ne misli imati dva traktora,5211 je puno univerzalniji,sposoban za lakse i teze poslove,a 560 je kvrga za izorati,i potanjurati,i to je to.


E da si se sjetil spustit sic za dva zuba,odma je drugi osjećaj.
5011 je u većini slučajeva dolazil sa 12.4gumama dok je 5211 sa 14.9,pa je tu razlika u susu.
Svatko valjda drukčije dozivi isti traktor i to valjda mora tak biti.

moja pedesetka je imala 14,9 gume, ali bil je malo tromiji od 5211,s kojim sam imal dosta prilike raditi...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Od 1974g vozim Zetore od 2511 do 16045 po meni 5211 je traktor za otiči do dučana, kositi , okretati , i slišno za nekaj ozbiljnije 6211 dok 6245 fali snage usporedba sa 560 (makar ga ne obožavam) je nemoguča kod mene ima samo jedan 5211 a bilo ih više od 20 nisu zadovoljili a Zetor je kralj u mojem naseljku !!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zeljac ovisi kaj ko treba i kaj radi i kolko,još ako imaš brege prva vuča je zakon.

U mom kraju ima Čovjek koji samo radi drva,kupuje sume i djela 1500m godišnje.
Glavni traktor mu je 7340 2007g. Sa dva vitla jedno na pred i jedno iza ima 4500rs.
Drugi je dajc 2010g samo kalac.
Treći proxima 2011g sa 3500rs.sa prednjim utovarivacem.
Rekli bi kaj mogu u sumi tak veliki traktori,pa opet samo to radi i zadovoljan je.
Meni je moj 5211 sasvim dovoljan za moje potrebe,osim sjetve i košnje tu imam 533.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Oficir po meni najlošija serija zetora je 8045 to je stvarno bogec getriba ko od Kristala 120/16045 a motorčić 80ks no ti su traktori rađeni za određenu namjenu gdje je trebala težina a ne snaga a zakaj tko kupuje 52 nebi kupil 62 mala razlika u cijeni a osjetno razlika u radu ipak 4x100 je više nego 3x102 borung a samo je duži desetak centimetara . No opet svatko radi kaj hoče i naročito može(financijski) .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kristal 120 ima 4 brzine a 160 3...

Mislil sam na težinu getribe i ostalog (masu) a druge stvari pover kardan i ostale razlike bitno ne utječu da bi pomogle 80-ks motoru .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da isto kao i 4911,5011 i 5245.
Nazivna snaga je izmedu 43 i 51ks.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
E ovako, dobio sam PP da sam dužan par stvari pojasniti...

evo ovako...

Da, na dvorište definitivno dolazi 5211, imaju dvije opcije, niti jedan nije na njuškalu..... Muha i ja idemo ovaj tjedan jednoga gledati, kod nekog dede. Preko telefona ga deda nahvalio, ima par nedostatak koje prizna, budemo vidjeli.... ja sam već sada počeo pripremati košaricu kruha, sira, kobasica, špeka, jednu omanju demižonku od 25 litri vina.... pa da majstor Muha nebude ni gladan ni žedan tokom obilaska traktora...

Na koje detalje moramo paziti na traktoru?

Po čemu razlikovati kabine i koja je najbolja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh