• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ja garantiram da je stroj 100% uredan jel znam kak je čovek novog kupil i dovezel u dvor i kolko radi.. jedina mana bude u tome, koliko duboko zoki bude spreman zavuči ruku v žep :) ali ak idu svi u razgledavanje i na čabu, onda evo i mene, možda mi je ipak kaj promaklo :)
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
evo mene nakon dugo vremena
nisam u toku pa se izvinjavam ako upadam u neku raspravu
dakle u planu smo kupit novog zetora majora pa nas zanima malo vise o tom traktoru
kakvi su motori turbine itd
kakav mu je mjenjac
tj sve nas zanima
hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Motor Zetor kakav i na Proximi, a mjenjač Carraro s 12+12 brzina, 30km/h, hidraulika Mita.
Ako gledaš Zetora, ja bi gledal Proximu.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Gledali smo i proximu ali je je skupa puno sa opremom kakvu bih mi uzeli.
major sa klimom,reverserom,kardan 540/1000,grammer i jos neki zajebancija sad mi ne pada na pamet je oko 55000km
a proxima plus tj sa reverserom i jos kad se doda klima,kardan 1000,grammer izadje daleko daleko vise,zaboravio sam al mislim da je oko 85000km

jest da je proxima komfornija,i bolje uradjena unutra u kabini,i sve to
al i 30000km nije malo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
meni major dobro izgleda,svestran traktor,bez nepotrebnih kerefeka, ima dovoljno snage i za teze poslove na nekom srednjem gospodarstvu,a moze raditi i sijanje,kultivaciju,prskanje... kod nas je bolja situacija,jer se moze kupiti u sloveniji,i ne placa se pdv,pa s tom opremom izade nekih 23.000e.
a razlika izmedu proxime i majora je kao i izmedu golfa i passata,a opet se major moze dobro opremiti...
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
cijena je sa pdv
sto @gogo kaze sasvim solidan traktor,s njim se sve moze radit a nije puno para
nema proxima svaka karadan 540/1000 u proxime se sve nadoplacuje
jos se u ovoj cijeni majora dobije i 270kg tegova,a u proxime se i to mora platit
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Nemoj zaboraviti da Major ima konačnu brzinu od 30km/h, znatno je nježniji i lakši od Proxime. Također su i dijelovi za Carraro getribu skuplji.
Kad bi ja kupoval nekaj s Carraro getribom, onda bi to prije bili Farmtrac ili Farmer. Identičan traktor, samo s kvalitetnijim Perkins motorom, a za manje novaca..

I još nekaj: ak već hoćeš dvije brzine kardana, puno ti je bolji i primjenjiviji izbor 540/540E nego 540/1000.
Od 1000 okretaja male ili nikakve koristi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Realna brzina mu je nesto visa,mora pisati 30km/h jer nema prednjih kocnica...
a gdje na netu ima majorovih specifikacija u kojima pise da je mjenjac carraro? ja vec dugo trazim,i ne mogu naci...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Pogledaj ga uživo, pa buš i sam videl.
Prek 30 može samo u iber gasu.
Da se razmemo, Carraro je dobra transmisija, a jeftinija je od češke samo radi toga kaj je osnovni model. Za 30km/h je 12 brzina dosta, čak i s puzajućim brzinama.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
ZJ:Kakva je ta hidraulika Mita? jel bolja od klasične Zetorove? I na koji način funkcionira fina hidraulika na one dvije ručice? Ja na svojoj proximi to jednostavno ne kuzim...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pogledaj ga uživo, pa buš i sam videl.
Prek 30 može samo u iber gasu.
Da se razmemo, Carraro je dobra transmisija, a jeftinija je od češke samo radi toga kaj je osnovni model. Za 30km/h je 12 brzina dosta, čak i s puzajućim brzinama.

eh,nemam ga gdje vidjeti,osim kod kirša...
moj major je isao 34km/h,ako gps ne laže, sa 30" gumama, na rubu crvenog polja,preko toga ga nikad nisam tjeral... s vremenom se bude pokazalo kakav je taj carraro mjenjac, valjda nece biti loš...
vozil sam par proxima sa 12x12 mjenjacem, i imaju jako dobar omjer brzina,samo kaj one idu 42km/h...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Opisal sam ti prije. Mogu ti napisati ono kaj znam:
ove dvije s desne strane:
- podizanje-spuštanje
- regulacija vučnog otpora (nju namjestiš zavisno o tome koliko duboko želiš pustiti plug, a on onda drži dubinu zavisno o pritisku na treću točku i o rupi na koju si treću točku postavil). Ručka za dizanje mora biti u položaju spušteno. Znači: ovom ručicom odrediš "dubinu pluga", a drugom ga samo dižeš i spuštaš.
Ako je ova ručica ručka u krajnjem položaju (u smjeru ručice spušteno), regulaija vučnog otpora je isključena, i ručicom za podizanje-spuštanje možeš odrediti u kojem položaju želiš visinu poluga. U transportnom položaju, ručica za regulaciju vučnog otpora mora biti u ovom položaju.
Dva mala leptirića na tijelu hidraulike:
- jedan je za brzinu dizanja, odnosno osjetljivosti hidraulike
- drugi je za brzinu spuštanja, odnosno zatvaranja spuštanja cilindra (kad ga do kraja zašarafiš, ne spušta kad spustiš na ručici).
Probaj se poigrati s ova dva, pa budeš znal koji je koji.

Eto. Tak je bar na Carraru. Nadam se da je slično i na tvojem, te da ti je pomoglo.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
pa manje vise 540/1000 al samo sam naveo da je u majora dolazi standardno a u proxime se mora platit
a i brzina nam ne igra neku ulogu,ne vozamo se puno s traktorom,sve nam nam je u 3-4km s obzirom da ovaj sad nas ide 17-18kmh,major onda leti spram njega
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Još jedanput 1000 okretaja je niš koristi.
Svakako tražite 540/540E, jer je to puno primjenjivija opcija, od okretača za sijeno, roto kose....a nebi trebala nikaj koštati, jer ta getriba ionak ima taj reduktor, a razlika je samo u broju ubaca tog para zupčanika.

Razmisli o Farmtracu. Ima Perkins 1104 motor, koji je veće zapremine i niže potrošnje.
Ostatak traktora, je više-manje isti kao i taj Major.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Meni je taj jedan leptiric zacvikao tj. neće da se okreće.. moguće da mi je zatvoren do kraja pa onda je i slaba regulacija? I jel moguće da mi radi fina hidraulika pod rd? ručica od regulacije mi je uvijek na sredini... Jel bolja ta hidraulika od klasične Zetorove? Moram skinuti sjedalo i vidjeti zašto mi ne radi taj jedan leptiric, serviser mi je rekao da su to sajle te da ih treba samo razraditi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Ručica mora biti do kraja prema dubini, da se isključi regulacija, koja ti za rotobrane netreba.
Jel je bolja neznam, vjerojatno je preciznija i jednostavnija prosječnom korisniku, ali činjenica je da je jako raširena (Hittner, Antonio Carraro, Agritalia, neki modeli Renaulta i Deutza, neki modeli JD-a, pa, eto, i Zetor). Zetorova sa dodatnim cilindrima više diže.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel bolja od Zetorove ovisi kak gledaš jer zetorovu poznaju svi majstori a ovu koriste večina traktora za naše tržište jeftinija i novija (naravno kineska proizvodnja) ZJ kaj SDF grupa nema hidrauliku na gumbe i digitalne brojke ??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Same nema Mita hidrauliku. Slična je, ali je njihova.
Na mojem je sve na žgance, nažalost. Nije bilo novčića za 4-ti cilindar, a kamoli za gumbiće, inače bi bilo i njih.

I nebi rekel da je MITA kineska hidraulika (možda je indijska, jer i Sonalika/Solis imaju sličnu kvrgu na zadnjem kraju).
 

Najnoviji postovi

Na vrh