• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
U Gudovcu smo ogledavali jednog Zekana pa je tip rekel da je Kineska a tema je bila da li su bolji bočni reduktori od jednog odljeva ili dva a navodno bolji planetarni i tak je spomenjeno rikverc na struju dobar ali treba malu pauzu jer ak si brz ne uzubi do kraja (njemu se zbog naglosti zdrobil zupčanik rikverca) i nije zadovoljan tom kineskom hidraulikom kao neprecizna teško odrediti visinu tak je tip rekel .Pa kaj nebi mogel dodati jedan celinder ??????
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,733
evo kaj kaže lanjski prospekt iz kirša, nigdje nevidim da je brzina 540/1000 nadoplata.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,595
ove dvije s desne strane:
- podizanje-spuštanje
- regulacija vučnog otpora (nju namjestiš zavisno o tome koliko duboko želiš pustiti plug, a on onda drži dubinu zavisno o pritisku na treću točku i o rupi na koju si treću točku postavil). Ručka za dizanje mora biti u položaju spušteno. Znači: ovom ručicom odrediš "dubinu pluga", a drugom ga samo dižeš i spuštaš.
Ako sam ja ovo dobro povezal to je onda slično (ako ne i isto) ko na IMT hidraulici :icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,176
Možda, no netreba stalno čačkati po "kockici".
Znaš da nikad nisam delal nekaj s IMTom, da bi ti mogel reći.
Onih 1 km, kaj sam u zivotu vozil 539, se ne računa u nekakav rad.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ako sam ja ovo dobro povezal to je onda slično (ako ne i isto) ko na IMT hidraulici :icon_scratch:
Je Muhač taman mi naišel čovjek kaj ima Samea 70 ks mehanički hidraulik i veli da je isto jedino kaj je kod IMT-a precizniji ali ne drži kod gašenog motora .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,595
Nemrem verovarti da je neko išel kopirati tu zastarelu hidrauliku koja ništ ne valja, i još k tome na Zeksa :icon_scratch:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,443
MUHA pa šta fali tom hidrauliku? Za oranje odličan, još da IMT ima bolje riješenu dodatnu hidrauliku bilo bi super.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,255
Tebi je bolji takav hidraulik nego PMD?? Za mene je stara Zetorova hidraulika i zakon i volim orati s njom, ali ovu na proximi ne mogu skužiti nikako, pa stavljam kotač...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,443
Ma zadovoljan sam ja i sa ovom, ali i ona na IMT-u je dobra za oranje, a i jednostavna je za rukovanje. Ne bi se žalio da imam Proximu sa tim hidraulikom.. :(grin):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,595
MUHA pa šta fali tom hidrauliku? Za oranje odličan, još da IMT ima bolje riješenu dodatnu hidrauliku bilo bi super.
Meni ništ, odgovor je Željca išel :(giggle)::(giggle):
Davnih dana sam ja rekel da oni neznaju s tim upravljati pa se bune bezveze. Eto i ovi Zetorovci su očito zbunjeni s tom hidraulikom.

Zetorproxima90, ovdje pričamo o IMT hidraulici i hidraulici na novešim zetorima, za tu PMD smo odavno ustanovili da nije bog zna kaj, ustvari, dobra je ali sporo reaguje
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,255
Moraću se poigrati s tim kad krene oranje za sjetvu.. al on vuče 2X12 gdje hoću jer mu je to mali plug, a opet ak je teža zemlja zna proklizavati i onda moram rukom stalno dizati i spuštati plug na glavnoj ručici.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,443
Ma kada orem sa IMT-om kad mu namjestim dubinu, ako je isti tip zemlje na cijeloj parceli uopće više ne diram ništa, baš ako mu postane teško onda mrvicu gore kockicu i to je to, ali hidraulik za oranje odličan. Ne mogu se požaliti ni na ovaj na Zetoru, istina, ne reagira brzo kao kod IMT-a, ali dobra je.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,595
S pomočnim kotačima je i moja baba znala bickl voziti .......
Tak je isto i s oranjem i hidraulikom koja ga omogučava
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Hidraulika IMT (loše kopiran Mas,,,) je dobra za ravnicu (kocka na fast kocka na slow kocka poreže prt radi dobre završne obrade) za brdovit teren ništ koristi da je dobra ostala bi na MF-u još za oranje kak tak a kad trebaš kipere nužno zlo i sa kiper ventilom kad dugo radi pjeni ulje (omotač ) i sl valjda Kinezi to štancaju na kilu pa stavili na Zetora SDF i slično radi cijene a za istok dobro :mur::mur: Muhač ako hočeš orati dam ti IMT-a ja budem uzel Zetora iste snage pa da vidiš u brijegu razliku hidraulike onda ćemo probati omatiti bale pa da se uvjeriš u čudo od hidraulike sa kockom i kuglom !!!"
 
E

el pibe

Guest
Zato je pametan čovik zmislil kotač na plugu.Spustiš plug i imaš sve brazde iste ko iz puške.Za sve ostalo tu su stručnjaci i njihove demonstracije sile koji uživaju u viječitom prčkanju i tiltanju po komandama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,176
Da, samo s kotačem lagani traktor nemre orati...zato i služi hidraulika s regulacijom vučne sile, a ne samo dubine (kaj kotač samo i radi).
Ima još jedan razlog: sigurnost. S dobrom hidraulikom nemre biti propinjanja traktora, dok s kotačem može itekak.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zato je sa zetorom pjesma orati bez kotaca na plugu dok gledam druge sa dajcima i imtima muku muce.
E sad dal neznaju podesit hidraulik ili kaj neznam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,176
Deutz 06 i Torpedo ima dobru hidrauliku, dok radi. Kad prestane dobro raditi, rijetko tko ju dovede u red.

Svaka hidraulika "je gluha" u odnosu na IMT-ovu, jer ima prazan cilindar hidraulike, dok je kod IMT-a (radi karika, a ne gumica) stalni protok ulja kroz cilindar.

MITA hidraulika je dobra i jednostavna za korisnika, samo se treba poigrati s njom da se shvati u kojoj rupi mora biti bolcn treće točke, u kojem položaju mora biti ručica regulacije i sl.
 
E

el pibe

Guest
Tu se baš nemrem složiti da manji traktor nemre orati sa kotačem na plugu.Ja morem sa i bez.A dobro je poznato da se mali imt propinje kak konj čim ga malo opteretiš,jer nije dobro konstruiran.
 

Najnoviji postovi

Na vrh