• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Svaka hidraulika "je gluha" u odnosu na IMT-ovu, jer ima prazan cilindar hidraulike, dok je kod IMT-a (radi karika, a ne gumica) stalni protok ulja kroz cilindar.

ZJ ne kužim pa to su sve jednoradni celinderi i puni ulja do određene visine Zetor kasni radi rasporednika a cilinder je pun zato i drži kod ugašenog motora , Mitu ne kužim a ni vlasnik Samea a izgleda ni serviseri koji su mu objasnili kak radi stim da mu PH radi odlično kiperi također .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Evo imam jedno pitanje za majstore,jucer kada sam orao cim dođe malo mu teze odma onu rucicu PDM pmakne nazad sad neznam na koje tocno slovo ali ne skuzim odmah dok se trektor ne pocne zakapati.I kada vratim rucicu na sredinu odmah i traktor krene sad jel sjeban hidrolik i stalno vrti tocak sigurjo nije sila vuce dobro naprevita nemoze vuci vise od 20 cm odmah se ukapa.Nisam napisao da se radi o zetoru 6011?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,211
Učvrsti ručicu u položaju koji ti odgovara.
Najprije i najjeftinije ti je tak.
 
E

el pibe

Guest
Propada ti hidraulik.I kakav plug vlečeš?Kaj su ti gume cherlestone?Pa ti imaš stroj od 60ks i tri tone taj ima i vraga da potegne.Tebi nekaj ne valja opako sa tim hidraulikom.Popravi to na vrijeme i to ti bu bagatela.Inače buš imal još veće havarije.Jer blokiranja i kaj ti ja znam uglavljivanja i švasanja komandi nikakve vajde od toga.Ne iskače to bez veze.Takva su rješenjea privremena eventualno dok ne izoraš ledinu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,211
El pibe, znaš kolko obično popravak takvoga kvara košta?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na 7711 ručica za hidr se vračala pa samim tim i hidr popuštal također i ta ručica sa tri slova traktor bil kod ovlaštenog servisera na popravku hidraulike reklamacija uspjela nisu stavili neke dijelove koji su koštali 70 kn i drže (fiksiraju ručice) .Kolegi se šeče ručica a ako sve normalno radi isto ono kaj ju fiksira ne drži tak je Muhač u pravu učvrstit ručicu u sredinu a popraviti kad ne bude trebal traktor .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Ma tu ručicu PMD samo zaveži žicom :). Kod mene isto na 3511 hoće tako uvijek ići prema nazad, ali je uvijek svezana žicom.
 
E

el pibe

Guest
Muha ne znam nisam upućen u cijene, pošto nisam ovlašteni serviser za Zetor.Ali morem se raspitati ak nekome pomaže.Uskoro idem na servis jer imam i sam problema sa hidraulikom.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ja sam se propitao kod majstora kaze da kosta reparacija 800 kn plus djelovi e sad koliko jos za djelove nebi znao

A ako ja budem vezao rucice sa zicom kabina ima da mi izgleda kao minsko polje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
A sta ja znam on je rekao 800 kn plus djelovi e sta ima jos nebi znao reci ..?Jeli to puno ili malo.Nece da mi hvata spera rade normalno i jedan i drugi a kada ocu usperiti nema nista i kaze majstor da smo skine reduktor je 400 kn pa onda plis jos sta treba sad neznam koliko u vasem kraju majstori uuimaju za ruke
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,211
Ne veže se žicom več se osigura vijcima ili se napravi utvrđivač i to traje jer se ta ručica ionak nikad ili rijetko koristi.
Može se to i popraviti, ali to košta ovisno kaj sve na polužju treba mjenjati jer nikad ne ode samo čahura, opruga i utvrđivač
 
E

el pibe

Guest
A čuj tak ti je negdi cifra.Ja sam isto morao skidati reduktore doduše na vtz-u.Sličan sistem ko na Zetoru i isto sam moral šperu razgibati.Majstor mi je bio preskup i pun filozofija.Onda sam si malo dal truda zašvasal kolica sa kranom i reduktore sam sam nasadil gore.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,211
Muha a po tvojoj procjeni da sve treba mjenjat koliko bi onda kostalo?
Sve kompletno na polužju hidraulika?
Ne pitaj, samo preko soma kuna djelovi plus ruke.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
A mnogo to para za danasnja vremena.A sta bi moglo da bude da spera ne radi ,a normalo kada ju nagazim stisne se kao da radi ali nema nista
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,211
Zato sam i predložil da si pomogneš na opisani način.

Špera, ako se da stisnuti možda se samo otkopčala, možda je pukla vilica ako nije bila dobro poštelana, a u najgorem slučaju (to je rijetkost) se poderala kanđa ili zubi na diferencijalu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mika75na kojem zetoru ti ne radi spera?

Edit:vidio sam sada da je6011,
Daj prvo pogledaj tam di stangica spere dolazi na dif izvana da nije osigurac opal pa je ispala,a i da se stelat na polumjesecu nosaca
 
Posljednje uređivanje:

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ma sve sam to pregledao sto se moze izvana da sa vidi i proba poselati ali nista uzalud vam trud svirac .A neznam da to sam probam raskopat samo sad nemam vremenaa sa tim se zezat doce zima pa cu onda probati sarafati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,211
Ako je izvana sve u redu (predpostavljal sam da si to snimail) onda ti ostaju samo mogučnosti koje sam ti navel ali za to treba raskapati.
Ako se upustiš nekad tu smo
 

Najnoviji postovi

Na vrh