• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hodor koji traktor imas?
Posto ne vjerujes probaj povuc nesto teze na taj nacin,pa ces u praksi vidjet kaj se desava sa prednjim krajem,samo pazi moras polako i njezno,ako su ti prednje gume slabije napumpane vidjet ces kako sjedaju k zemlji dok kreces.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ak me mislis docekat na onaj kawasakijev klin, nebu islo.....ne treba biti vlasnik traktora da bi bile jasne neke stvari. Fiziku jos nitko nije polomil, pa nebude niti tu na forumu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
No dobro od neceg treba krenut,pa i od klina,poklon se ne odbija.:icon_thumright:
Znam da se fiziku nemre pobit u argumentima i formulama,al ne zaboravi ako jednu vrijednost ne uvrstis ili ju uvrstis krivo,cjeli izracun ode u drugu stranu i netocan je.:(devil)::(hi):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Dovoljno davno sam shvatio da je bolje ne imati to gvozde na gruntu.
Ma ovo je analitika, a meni nepoznanica tu nema.....da ti nisi mozda isel u Teslu?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
hodor kad imaš vremena da to vidiš u praksi pa da nacrtaš sve sile tako da fizika potvdi praksu to se pokazalo jako dobro kod Zetora jer imaju jaki hidraulik i lagan prednji kraj i u brijeg izvuku tak zakopčani trupac gdje 533/539 jedva izađe prazan .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Dajte me, najte me...to kaj vi radite je dogma.
Isto kak nikome ne pada na pamet skuhat jos jednu kavu na istom talogu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ljepo je zeljko rekel,i nije dogma.
Samo na papiru ti to drugacije izgleda.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Pa tko sam ja da vam rusi dogme.... mozda, jednom, kad vam zafali tih 3-4 m sajle:eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Oficir, probaj tu sajlu zakapčiti za donju kuku na fergusonu (onu skroz pod diferencijalom za vuču jednoosovinske prikolice) i probaj isto. Možda se iznenadiš.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja ju nemam na 533,al znam da je spas za brege,oces prikolicu ili sajlu kopcat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Aha, tu smo. Onda svaki traktor koji ima nisko kuku, netreba sajlu do prednjeg kraja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zj kod normalnih slajsanja pa cak i veci komadi idu i na gornje kopcanje.
Ja sam rekel kod extremnih komada,i u nekim jarugama ili potoku,jarku,bregu,onda napred,meni je trebalo samo dva puta,al poanta je da onda ide.
Bilo bi dobro imat velikog dupljaka sa utegima i nebi se kemijalo,al kad nemas i sam si u sumi,snalazis se.
Kod vuce prikolice za sumu po bregima donje kopcanje je zakon,pa si i pomoc sa hidraulikom,naravno s osjecajem.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jel moze biti problema na proximi ako je ulje na mjeracu na max? malo sam previse natocil,a neda mi se ispustati da mi sve ne izleti van...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ništa mu nebude, a na max je poželjno da uvjek bude ulja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
znaci nema frke.ja sam to uvijek odrzaval na sredini,jer sam se bojal. A iznenadilo me da u proximu ide manje ulja nego u majora,pa sam suknul 10l,i taman je, u 6340 je islo nekih 12l.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Garantiram damu nebude ništa ako je na max, ja uvjek tak točim i trudim se da uvjek bude na max u bilo kojem stroju koji imam.
Ako baš malo i pretočiš deci ili dva lakše je na mjerač izvuči nego na čepu ispuštati.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Odeaš u ljekarmu kupiš najveću špricu, natakneš gore šlahek, zašelnaš i izvlačiš.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Najnoviji postovi

Na vrh