• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nisam gledal kak i na šta je spojena ph. Uglavno ima posebno ručicu za ph.
Kardan uključuje na dugme što mi se uopče ne sviđa niti najmanje. Po meni to samo sj... kardan i druge stvari ( npr na beraču ) dok ja kardan mogu uključiti da sasvim lagano krene bez ikakvih trzaja.

Felge nisu okretane. Tak je došel.

Nisam ju vozil niti budem. Izbjegavam voziti tuđe strojeve.
Prije dosta god sam posudio traktor od tasta da dovezem neka drva. Na dvorištu se sj.... da sam imao tadašnjih cca 1000 DEM štete i od tada zazirem od toga. Niti svoj traktor posuđujem niti želim tuđe voziti.

Bučo biče mi drago upoznati još nekog od forumaša.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Zetorproxima90: zbog te proxime sam pitao za ulje u getribi jer moj šure veli da su mu serviseri iz kirša rekli da je u getribi hipenol a ne transhidraol. Neko tu laže samo neznam tko. Nemislim tu na tebe.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Transhidraol ide u vanjske pumpe hidraulike a može i u pumpe u getribi hipenol ide u pumpe u getribi no opet ljudi stavljaju kako im paše ako koriste više traktora za iste priključke no najbolje svugdje transhidraol .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pajdo mi ima zetor duplak 60 i nekaj 45 i rekel je da nije mogel mjenjat brzine normalno dok je nutra del transhidrola, onda je pustil van, stavil hipenola i opet je sve šljakalo ok. Jel moguće nekaj takvoga?

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U par Zetora sem točil transhidraol i nisem primjetil tu razliku jedino se kardan uključival laganije i kad su bili jako hladni laganije išli u brzine (-15 celzijusa) pa mi malo čudno no možda je getrba bila na izdisaju pa je hipenol krpal zračnost .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Željko nebi znal, tak mi je rekel, a za getribu ne verjem jer su to oni novo zeli i traktor radi leti i zimi bez problema i jako su zadovoljni sa njim.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Svako pravilo ima izuzetak u mom naseljku je Zetor bil car traktora osobno sam ih vozil više od 100 nisem čul za takav slučaj a ako je noviji Zetor ima sinkrone taj bi obavezno moral imeti transhidraol .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa nije noviji, tu negde početak 90 setih, onaj sa kockastom limarijom.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kawasaki da ne copram ali ako je problem sa 4i5 brzinom a riješil hipenol miriše mi na popravak getribe :icon_scratch:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Škola peneze košta :D, neznam stvarno kaj bi bilo, baliral mi je pa smo tak malo prićali o svačemu pa mi je to rekel za ulje.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zeljko,ja sam zval u kirs bas radi ulja u getribi zetora i veli serviser,da u sve zetore do 99' ide hipenol80ili90.
U mom je godinama bil transhidrol 85 i ovo proljece sam mu suknul 32l hipenola90 i primjetil sam da se lakse salta i ne krci vise kod saltanja,jedino kaj sada kad je hladnije poluge sporo padaju dole bez prikljucka.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad zupčanici dobe lufta po spojničkoj tad je bolji hipenol jel ih lijepi (gornji snop) nekad smo u lošije getribe stavljali i grafitnu mast no to je bilo vatrogasno riješenje .Transhidraol ak je loš samo ispire a ne podmaziva pa od tud stoje vaše tvrdnje . A Kiršove i Hubzinove majstore nekad ne valja slušati .
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Zeljko,ja sam zval u kirs bas radi ulja u getribi zetora i veli serviser,da u sve zetore do 99' ide hipenol80ili90.
U mom je godinama bil transhidrol 85 i ovo proljece sam mu suknul 32l hipenola90 i primjetil sam da se lakse salta i ne krci vise kod saltanja,jedino kaj sada kad je hladnije poluge sporo padaju dole bez prikljucka.

a kaj bu hipenol napravil sa gumicama hidraulike
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To sam gai ja pital,i veli majstor,gledajte proizvodac propisuje hipenol i to je jedino kaj u njega ide i to ulje mi stavljamo u servisnim intervalima,i nije htjel dalje pricat.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Zeljko,ja sam zval u kirs bas radi ulja u getribi zetora i veli serviser,da u sve zetore do 99' ide hipenol80ili90.
U mom je godinama bil transhidrol 85 i ovo proljece sam mu suknul 32l hipenola90 i primjetil sam da se lakse salta i ne krci vise kod saltanja,jedino kaj sada kad je hladnije poluge sporo padaju dole bez prikljucka.

Ak iz kirša tak tvrde, onda neznam zaš su u majora iz 2006, 2008 sipali hipenol, i super 5 u motor, a ovlašteni, kao.....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gumice i manžete ako su kvalitetne budu izdržale čak i uka ulje i benzin ali teško takve nači . Kiršovci su sipali kaj je bilo jeftinije od ulja na tržištu po onoj veži konja gdje gazda kaže .
 

Najnoviji postovi

Na vrh