• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ali i u samoj knjižici održavanja kaj imam uz traktor, sve su samo naveli ulja i maziva od ine, koja gradacija, kak i šta....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Zekani su dobili malo lakši zadatak :D

2c9779c49932787a9af1f0b37a6d15f6.jpg


f6d494c26b1f436e4aa83de7ddb048ae.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Skinuo sam je samo smeta :p. Šalim se malo, ispraznio se akumulator pa je otac podigao stepenicu da skine akumulator i kad je išao utjerati traktor nazad u garažu zapeo je za zid i iskrivio je. Sad ćemo vidjeti hoće li se dati ispraviti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
6245 baca plavkast dim dok se ne ugrije.. Jel to možda do bosch pumpe?? Nije nikad reparirana od kad je kupljen 89'. Planiramo ovu zimu na njemu odnijeti bosch pumpu i dizne na pregled i moramo napraviti nove kočnice na oba kotača.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Možda, a možda je do vodilica i ventila.
Skini poklopce i probaj luft na hladno
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Pa iskreno mijenjali smo karike prije nekih 200-300rs jer smo ga malo previše 'stiskali', a generalka je radjena na 7000rs. Napominjem da je plavkast dim samo 5-10 minuta dok se traktor ne zagrije kasnije nema dima. A moracemo i prestelati ventile na 6245 i na proximi ovu zimu.

Evo ovdje se vidi malo plavkastog dima.
adfcdaa0dfa33339e76fc7e504c0fb29.jpg
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Možda sam več pital ali se nesječam.
Za PVP mi je majstor ljetos rekel da je pumpa od 7711/45. Neko je tu rekel da je motor isto od toga tipa. Bošista je rekel da je naštimal kak bi trebalo biti za 6340 pa me zanima koliko bi bilo pametno dići ga na PVP da bude malo jači i kolko se uopče more pojačati ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Dado, može se podiči količina goriva za nekih 5%, a da nebu nekih značajnijih promjena.
To malo snage bi se trebalo osjetiti. Ak se diže više, moglo bi biti problema s temperaturom ispuha i hlađenjem. Ak ti treba za stisnuti na kratko, moglo bi i 10%, no bude puno više dima.
Mi smo na Štoreu digli sa 46 na 49, dakle nekih 6,5%.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nije mi baš za silu ga pojačavati ali ako bi to radio to bi bilo najviše zbog RD. Mislil sam kad bi ga dobil barem do cca 75 ks ali kad sigurno nebi bilo problema. Ako more biti problema sa hlađenjem onda ga bolje ne dirati nego napraviti si probleme.
Baš si sad nešto mislim, kak smo mi ljudi čudni. Dok sam tanjural sa ursusom recimo 3 rali skoro cjeli dan sad to isto napravim bolje za oko 3 sata i još mi nije dosta brzo. :icon_redface:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Dali se onaj cilindar od kvačila može reparirati, onaj u kabini, procurio je malo ili da kupim novi?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svi se daju reparirat.
Nakon zamjene Gumica zna dugo trajat ako sami klip i cilindar nemaju oštećenja.
Odma si pogledaj u kakvom su ti stanju dolazno i tlačno crijevo.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Dolazno je malo oštećeno od češanja od kabinu, a tlačno je dobro. Gdje naći gumice?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam kaj ima kod tebe,al ima u trgoagenciji,agroprodaja...
Preporučio bi ti da ga prvo rastavis i ocistis i osusis i pregledaj cilindar da nema riseve,pa onda u kupnju...
 

Najnoviji postovi

Na vrh