• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ne mora značiti. Uostalom, već su koristili i Lamborghini motor na Forterri 117-41.
Razumljivo je to, jer im se ne isplati ulagati u male serije motora različite od onoga kaj imaju u kući. Zetor je puno izgubil "rastavom" od ZTS-a, a vjerojatno i ZTS sam.
Davnih dana SDF je koristil Cummins motore iznad 190ks, te Rugerrini i Mitsubishi (još uvijek).
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Očito se politika mijenja iz korijenja. Loristili su Lamborghini motor, ali (koliko ja znam) samo u toj jednoj međuseriji, i u jednom modelu. Ostalo je bilo sve njihovo do prvih serija X340, kada se moglo birati između českog i Carraro mosta, kasnije nije bilo izbora. Očito će samo limarija i kabina ostati češka, kao i kod većine drugih traktora, koji su sklepani od dijelova sa svih kontinenata... ali se nadam da će i kod novih modela biti niska cijena dijelova i održavanja, barem tak tvrde u Kirš-promu...
Vidjet ćemo u kojem obujmu će se koristiti ti novi motori, ali spominje se cijeli rang od 75-170ks...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Krivo si shvatil.
Clearer is the news that Zetor and Deutz have agreed a long-term partnership for the Cologne-based engine maker to supply Brno-based tractor manufacturer with Stage IV engines for new tractor ranges both above and below the current Zetor line-up. The new tractors will be launched sometime within the next two years.

Covering the 60-75hp power band, the 4-cyl Deutz TCD 2.9 appears to be heading for a new series of smaller tractors, while the 6-cyl TCD 6.1 is destined for a more powerful range. It remains to be seen whether Zetor has any plans to harness the full power of the six-cylinder engine, which peaks at 283hp.


Piše da u tom rangu snage (dakle, od 75-100+, jer sad imaju 4 cilindraša negdje do 140ks) budu Zetorovi motori, a manji i veći budu Deutz, te da se takvi novi modeli budu pojavili u slijedeće dvije godine.

Dakle, potpuno ispravna odluka, od kad su izgubili "svoje" šestake. ZTS se prodaval pod imenom zetor, iako je to, u stvari, bila odvojena tvornica.
 
Posljednje uređivanje:

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
Imam jedno pitanje i hitno mi treba odgovor tko zna..

na ponudi mi je crystal 8045 prednja vuča mu je probila(nešt se zdrobilo i probilo kučište) nekak da ulje curi i sad mene zanima šta se tu moglo dogodit i kolko bi izašli dijelovi za repariranje te prednje vuče?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj ti se desilo?
Meni kad je pocel zezat kupil sam novi i sve je OK.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ne pokazuje dobro, još ga u Kiršu uzeo iz orginala... ostanem bez goriva po satu kad treba biti 8 litri, a kad sam sipao, gorivo ide iz čepa van, a po satu fali dosta do 4/4... možda isto nekih 8 litri.... jedino pali kontrolku od rezerve na nekih 10, to je jedino kak treba biti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ti nisu krivi plovak prodali,ima ih 4 vrste,odnosno 4 dužine sipki koje drže onaj plastični dio kaj pliva na nafti.
Jesi mu napomenul da ti treba za 70l rezervar?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Moja kazaljka od plovka klima kao luda, ali bitno mi je samo da mi dobro radi lampica od rezerve goriva :).
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ebe te masa, skini one plastike sa šnali stisni klještima i to je to :) da, 70 litri sam tražio, takav sam i dobio... zašto ne pokazuje dobro, nemam pojma, a još tome, nemožeš ga ni staviti bilo kak, nego samo se na jednom položaju svih 5 rupa poklapa... puno mi je dati 300 kn za drugi, a ovaj je novi, ebg....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Očito ti je prodal za 90l,jesi usporedil sa svojim starim jesu li identični.
Meni se to desilo,pa sam si ga sam skratil na dužinu originalnog i sada radi točno.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Takoje ima ih razliciti ja dođem i trazim za zzetora 6011 kaze ima samo od 55 litara ka da kuci a ovaj sto sam kupio je duzi moj je duzine 20 cm a ovaj sto sam kupio je 25 tazim manji o ono od 15 cm sreca pa nisam kupio nego sam uzeo da izmjerim kad sam vidio da ne pase vretim nazad i reknem mu da je naj vjerovatnije od 90 litara tako da nisam ni kupio a trazim ga dalje tako da sd znm koja mi treba duzin od 20 cm
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ima neke razlike, stari je imao fiksnu šipku, dok ovaj na vijak i drgačija je kutija s tom elekrtonikom bila. Nije mi dao od 90 ni od 55, jel je došao orginal zapakiran
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Probavao, ne... dužina šipke odgovara onom starom... a i kad je pun bio po satu mi nije pokazivao max, a šipka je na samom vrhu vijka bila... znači, više se neda razvući....Ako šipku pomaknem više unutra, ona kad bude bio pun, pokazivati če još manje nego sad.. po meni ima oscilacije + - 8 litri Problem je čim prođe zadnju polovicu od 1/4 s tim da je upalio kontrolku, kazaljka pada na očigled i ti staješ onda jel si presušio :D:.
 

Najnoviji postovi

Na vrh